Turnering #17

Vin Specialisten Cup, D-rækken

Hold-turnering

Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
11
Syd/ -
D3
ED92
EKT5432
K83
T984
KBT
B76
ET9762
2
8743
98
 
DB54
EKB765
65
D
 
Datum: 657
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    S 6HJ
    ♣J
    13
    1010
    8
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    N 5UT
    8
    13
    520
    -4
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    N 5KL
    ♠A
    13
    440
    -6
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    S 6HJ
    8
    13
    1010
    8
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    N 5KL
    2
    13
    440
    -6
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    S 3UT
    ♣6
    13
    520
    -4
12
Vest/ NS
B3
E94
E52
EKB32
D7
53
DBT98643
4
942
DT7
K7
DT987
 
EKT865
KB862
65
 
Datum: 98
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    N 4KL
    K
    10
    130
    1
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    N 3UT
    K
    5
    -400
    -11
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    S 4SP
    ♣4
    12
    680
    11
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    N 6UT
    7
    11
    -100
    -5
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    N 3UT
    K
    5
    -400
    -11
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    S 4HJ
    ♣4
    12
    680
    11
13
Nord/ Alle
76
E42
D82
EDB42
KB4
DBT83
E3
753
D5
K6
9754
KT986
 
ET9832
975
KBT6
 
Datum: 60
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    S 4SP
    A
    9
    -100
    -4
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    S 3SP
    A
    9
    140
    2
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    S 3SP
    A
    9
    140
    2
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    S 3SP
    Q
    8
    -100
    -4
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    S 2SP
    Q
    9
    140
    2
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    S 2SP
    Q
    9
    140
    2
14
Øst/ -
986
T
8762
T6532
EB7
B98
KB54
K74
KD43
KD63
ET3
EB
 
T52
E7542
D9
D98
 
Datum: -647
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    V 3UT
    ♣3
    10
    -430
    6
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    Ø 3UT
    ♠T
    12
    -490
    4
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    Ø 6UT
    A
    12
    -990
    -8
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    V 5UT
    ♠9
    12
    -490
    4
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    V 3UT
    T
    12
    -490
    4
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    Ø 6UT
    A
    12
    -990
    -8
15
Syd/ NS
E876
E5
KT943
T3
DT93
73
ED765
K9
B5
KBT984
B82
ED
 
K42
D62
B876542
 
Datum: 92
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    Ø 4HJ
    ♣6
    9
    50
    -1
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    Ø 4HJ
    ♣8
    9
    50
    -1
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    V 3RU
    ♣T
    8
    50
    -1
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    Ø 4HJ
    ♠2
    9
    50
    -1
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    V 3UT
    ♣T
    4
    250
    4
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    Ø 4HJ
    ♣6
    8
    100
    0
16
Vest/ ØV
93
EK8765
T
B765
T852
32
K832
D43
DB7
T4
E9765
ET9
 
EK64
DB9
DB4
K82
 
Datum: 427
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    N 4HJ
    4
    10
    420
    0
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    N 4HJ
    ♠Q
    10
    420
    0
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    N 4HJ
    A
    10
    420
    0
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    N 4HJ
    ♠Q
    10
    420
    0
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    S 3UT
    ♠5
    10
    430
    0
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    N 4HJ
    A
    11
    450
    1
17
Nord/ -
KT9
D964
EK94
K9
DB6
T87
T87
B742
74
EKB52
D52
T63
 
E8532
3
B63
ED85
 
Datum: 383
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    S 2SP
    T
    10
    170
    -5
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    N 4SP
    A
    10
    420
    1
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    N 4SP
    A
    11
    450
    2
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    S 4SP
    T
    10
    420
    1
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    N 4SP
    K
    10
    420
    1
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    N 4SP
    A
    10
    420
    1
18
Øst/ NS
E83
KB
EB5
E8765
D972
DT42
K3
432
K6
97
T8764
KBT9
 
BT54
E8653
D92
D
 
Datum: 38
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    N 3UT
    ♣J
    8
    -100
    -4
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    N 2HJ
    T
    9
    140
    3
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    N 1UT
    ♣9
    7
    90
    2
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    N 3UT
    ♣J
    9
    600
    11
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    N 3UT
    9
    7
    -200
    -6
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    N 3UT
    7
    6
    -300
    -8
19
Syd/ ØV
9
EB7
EB94
E9542
EB6
K952
K73
KB7
KD8742
DT4
D5
T3
 
T53
863
T862
D86
 
Datum: -543
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    V 4SP
    ♠9
    10
    -620
    -2
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    V 4SP
    A
    10
    -620
    -2
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    V 3UT
    4
    9
    -600
    -2
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    V 3UT
    ♣2
    10
    -630
    -3
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    V 3SP
    4
    10
    -170
    9
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    V 4SP
    9
    10
    -620
    -2
20
Vest/ Alle
63
3
E87532
E432
BT98
6
KDB6
BT86
EKD7
BT98
T4
K75
 
542
EKD7542
9
D9
 
Datum: -22
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
  • 1
    Pildskadderne
    Jesper F. Lund - Claus Øgendahl
    Stiktosset
    Thyge Petersen - Birte Mogensen
    V 2SP
    3
    7
    100
    3
  • 2
    Team Middelfart
    Dennis Espersen - Gitte Sys Espersen
    Team Tønder
    Inge Dahlstrup Lund - Maria Jensen
    S 3HJ
    ♠J
    8
    -100
    -2
  • 3
    Bridgepigerne
    Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
    Hans og pigerne
    Ellen Rasmussen - Randi Hansen
    Ø 3SP
    A
    9
    -140
    -3
  • 4
    Stiktosset
    Susanne Nielsen - Lars Ole Larsen
    Pildskadderne
    Morten Sørensen - Søren Mathiesen
    V 4SP
    3
    9
    100
    3
  • 5
    Team Tønder
    Erna Hvedemose - Birthe Jakobsen
    Team Middelfart
    Inge Jensen - Lars Jensen
    S 2HJ
    ♠J
    8
    110
    4
  • 6
    Hans og pigerne
    Ulla Rasmussen - Hans Bæk
    Bridgepigerne
    Lone Madsen - Winnie Midtgaard
    S 4HJ
    K
    8
    -200
    -5