+
Turnering #11
Alle mod alle, 1. parkval. 3 gange, 1, A-rækken - RØD
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Turneringsoversigt
Startliste - Sektion 3
Alle mod alle, 1. parkval. 3 gange, 1, A-rækken - RØD
Kombineret turnering, 28 par, 3-delt
Par-turnering
Handicap-gennemsnit: 32,55
Dato: 25-09-2018
Tid: kl. 13:30 - kl. 17:30
Meddelelse: Efter denne spilledag deles i 2 rækker á 14 par
#
Bord
Spillere
HAC
Forventet score
1
1NS
Maria Calmann-Hinke
(S)
(44,91)
Poul Calmann-Hinke
(S)
(44,93)
44,92
43,6%
2
2NS
Anne Margrete Hansen
(23,36)
Birte Kildgaard
(23,29)
23,32
54,8%
3
3NS
Helle Clausen
(21,31)
Yrsa Aakjer
(23,14)
22,23
55,4%
4
4NS
Jytte Kølben
(42,28)
Pia Nyeng
(40,48)
41,38
45,4%
5
5NS
Jørgen Chr. Andersen
(16,44)
Karsten Højholdt
(S)
(29,33)
22,88
55,0%
6
6NS
Lizzie Bruun
(27,82)
Jette Zerlang
(36,19)
32,01
50,3%
7
7NS
Lone Anesen
(51,18)
Hanne Barington
(51,46)
51,32
40,3%
8
8NS
Ninna Nicolaisen
(37,61)
Benny Nicolaisen
(39,81)
38,71
46,8%
9
9NS
Aase Hansen
(31,06)
Kurt Hansen
(25,51)
28,28
52,2%
10
1ØV
Sonja Sørensen
(26,28)
Mogens Sørensen
(27,98)
27,13
52,8%
11
2ØV
Connie Nørregaard
(S)
(48,47)
Inge Stausholm Nielsen
(46,14)
47,31
42,4%
12
3ØV
Inger Willumsen
(31,60)
Flemming Andersen
(27,36)
29,48
51,6%
13
4ØV
Lone Andersen
(29,84)
Inge Hedegaard
(31,96)
30,90
50,9%
14
5ØV
Flemming Jahnsen
(S)
(52,00)
Finn Jahnsen
(31,35)
41,67
45,3%
15
6ØV
Erik Svendsen
(38,69)
Jørgen Sunesen
(S)
(20,44)
29,57
51,6%
16
7ØV
Inge Keith Hansen
(14,87)
Torben Brandt
(10,78)
12,82
60,2%
17
8ØV
Bente Østergaard
(46,83)
Lars Østergaard
(52,00)
49,42
41,3%
18
9ØV
Lajla Degn-Petersen
(29,42)
Bo Lütken
(18,91)
24,17
54,4%
19
10ØV
Bente Legindgaard
(26,26)
Westi Legindgaard
(26,43)
26,34
53,2%
20
14NS
Karen Clementsen
(30,16)
Inger Hedegaard
(39,25)
34,70
48,9%
21
13NS
Grethe Bykær Nielsen
(47,02)
Bente Søndergaard-Jensen
(51,29)
49,15
41,4%
22
12ØV
Gurli Gøbel
(11,14)
Mie Schultz
(19,99)
15,57
58,8%
23
14ØV
Kitta Fredens
(40,93)
Jytte Hansen
(49,86)
45,39
43,3%
24
12NS
Anette Bredahl Kock
(25,99)
Birthe Lynge Nielsen
(23,26)
24,63
54,1%
25
13ØV
Ady Kjærsgaard Korsholm
(23,49)
Bo Tinning
(30,69)
27,09
52,8%
26
11NS
Hans Kloch
(S)
(23,35)
Lise-Lotte Ferdinandsen
(31,54)
27,45
52,7%
27
11ØV
Karen Lissau
(34,12)
Cecilie Jensen
(42,49)
38,31
47,0%
28
10NS
Bente Jensen
(23,78)
Jens Meedom
(S)
(26,67)
25,23
53,8%