+
Turnering #5
Hold, A-rækken
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Turneringsoversigt
Sektion 1
1.1
1.2
Sektion 2
2.1
2.2
Sektion 3
3.1
3.2
Sektion 4
4.1
4.2
Sektion 5
5.1
5.2
Sektion 6
6.1
6.2
Sektion 7
7.1
7.2
Sektion 8
8.1
8.2
Sektion 9
9.1
9.2
Sektion 10
10.1
10.2
Multihold Bordresultater for 9. sektion - 9. runde
Hold, A-rækken
Holdturnering
Dato: 12-03-2019
Tid: kl. 18:45 - kl. 22:45
16
Vest
/
ØV
♠
K76
♥
E9
♦
K7
♣
ET9732
♠
B543
♥
652
♦
DBT84
♣
K
♠
T982
♥
KDB8
♦
E2
♣
D54
♠
ED
♥
T743
♦
9653
♣
B86
Datum: 126
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
N 1UT
♦
A
10
180
2
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
N 2♣
♥
K
9
110
-1
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 1UT
♥
K
7
90
-1
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
N 3♣
♥
K
9
110
-1
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
N 3♣
♥
K
10
130
0
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 2♣
♥
K
10
130
0
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
N 2UT
♥
Q
9
150
1
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
N 3♣
♥
K
10
130
0
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
N 3♣
♥
K
9
110
-1
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 2♣
♥
K
9
110
-1
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
N 3♣
♥
K
9
110
-1
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 3♣
♦
A
10
130
0
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
V 3♠
♣A
8
100
-1
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 3♣
♦
A
10
130
0
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
N 3♣
♠T
9
110
-1
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 4♣
♦
A
10
130
0
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 2♣
♦
A
11
150
1
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
N 1UT
♥
Q
9
150
1
17
Nord
/
-
♠
EDB7
♥
732
♦
932
♣
KD7
♠
KT9
♥
B865
♦
K75
♣
962
♠
652
♥
EK4
♦
DB6
♣
BT83
♠
843
♥
DT9
♦
ET84
♣
E54
Datum: 148
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
N 1UT
♥
A
9
150
0
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
S 1UT
♠9
7
90
-2
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 1UT
♣J
8
120
-1
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
S 1UT
♣9
9
150
0
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
N 1UT
♣3
9
150
0
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 2♠
♥
A
9
140
0
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
S 2UT
♥
5
9
150
0
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
N 2♠
♠2
10
170
1
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
S 1UT
♣9
9
150
0
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
S 1UT
♥
5
9
150
0
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
S 2UT
♥
8
9
150
0
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
S 1UT
♥
5
9
150
0
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
S 1UT
♥
5
9
150
0
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 3UT
♥
5
9
400
6
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
Ø 2
♥
♣4
5
150
0
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
S 1UT
♥
8
6
-50
-5
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
S 2UT
♥
5
9
150
0
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 1UT
♥
8
9
150
0
18
Øst
/
NS
♠
K62
♥
D8532
♦
T98
♣
52
♠
EDBT5
♥
K4
♦
652
♣
D86
♠
7
♥
T976
♦
EDB43
♣
B97
♠
9843
♥
EB
♦
K7
♣
EKT43
Datum: -42
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
N 1UT
♦
4
6
-100
-2
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
S 2♣
♦
6
6
-200
-4
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 4
♥
♠2
8
-200
-4
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
S 2♣
♠A
6
-200
-4
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
Ø 2
♦
♣A
8
-90
-2
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
V 2♠
♣5
6
100
4
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
V 1♠
♣5
6
50
3
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
S 3♣
♦
6
6
-300
-6
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
V 2♠
♣2
5
150
5
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
V 2♠
♣5
7
50
3
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
V 2♠
♣5
5
150
5
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
V 2♠
♣2
7
50
3
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
V 2♠
♣5
6
100
4
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
V 2♠
♣2
7
50
3
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
S 2♣
♠A
8
90
4
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 3
♥
♠7
6
-300
-6
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
S 2
♥
♠A
6
-200
-4
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
V 2♠
♣2
7
50
3
19
Syd
/
ØV
♠
54
♥
EBT95
♦
ET87
♣
B7
♠
T876
♥
KD8
♦
D6
♣
T865
♠
D32
♥
73
♦
B9542
♣
D93
♠
EKB9
♥
642
♦
K3
♣
EK42
Datum: 457
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
S 3UT
♣5
11
460
0
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
S 3UT
♣T
11
460
0
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
S 3UT
♣5
11
460
0
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
S 3UT
♠8
11
460
0
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
S 3UT
♠8
12
490
1
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
S 3UT
♠8
12
490
1
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
N 4
♥
♥
7
10
420
-1
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
S 2UT
♣5
11
210
-6
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
N 4
♥
♥
3
11
450
0
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
S 3UT
♠6
12
490
1
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
S 3UT
♠8
12
490
1
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 4
♥
♥
3
11
450
0
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
S 3UT
♠7
12
490
1
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 3UT
♠6
11
460
0
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
N 3UT
♦
2
12
490
1
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
S 3UT
♠8
12
490
1
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
S 3UT
♥
8
12
490
1
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 4
♥
♠3
12
480
1
20
Vest
/
Alle
♠
E832
♥
KT863
♦
E8
♣
E9
♠
KT5
♥
B75
♦
KB2
♣
T765
♠
B64
♥
ED2
♦
D975
♣
KD4
♠
D97
♥
94
♦
T643
♣
B832
Datum: -28
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
N 1
♥
♣K
6
-100
-2
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
N 1UT
♦
5
5
-200
-5
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 1
♥
♣K
6
-100
-2
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
N 1
♥
♣K
7
80
3
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
N 1
♥
♠6
8
110
4
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 1
♥
♦
5
6
-100
-2
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Ø 2UT
♥
9
9
-150
-3
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
N 1
♥
♣K
6
-100
-2
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
N 1
♥
♦
5
6
-100
-2
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 1
♥
♦
5
7
80
3
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
V 1♠
♣A
6
100
4
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 1
♥
♣K
7
80
3
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
N 1
♥
♦
5
7
80
3
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
V 1♠
♦
A
8
-110
-2
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
N 1
♥
♦
5
7
80
3
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 1
♥
♦
5
7
80
3
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
V 2UT
♥
6
8
-120
-3
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 1UT
♥
9
8
-120
-3
21
Nord
/
NS
♠
EK
♥
EK654
♦
E9
♣
EBT3
♠
B8542
♥
B2
♦
652
♣
864
♠
D976
♥
DT97
♦
B3
♣
D92
♠
T3
♥
83
♦
KDT874
♣
K75
Datum: 811
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
S 3UT
♠4
13
720
-3
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
N 3UT
♦
J
13
720
-3
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
S 6
♦
♥
2
12
1370
11
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
N 6UT
♠6
13
1470
12
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
N 3UT
♥
T
13
720
-3
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 4UT
♠6
12
690
-3
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
N 3UT
♠6
12
690
-3
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
N 3UT
♦
J
12
690
-3
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
S 6
♥
♥
J
11
-100
-14
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 3UT
♥
7
13
720
-3
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
N 3UT
♠6
13
720
-3
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
S 6
♦
♠8
12
1370
11
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
N 3UT
♥
7
12
690
-3
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 6
♥
♥
3
11
-100
-14
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
S 6UT
♣8
13
1470
12
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 7UT
♠9
12
-100
-14
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
S 6
♦
♠4
13
1390
11
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
N 6UT
♠7
13
1470
12
22
Øst
/
ØV
♠
ED862
♥
DB
♦
K74
♣
B85
♠
B43
♥
76
♦
E985
♣
KD64
♠
K
♥
EK9832
♦
DB32
♣
E9
♠
T975
♥
T54
♦
T6
♣
T732
Datum: -448
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Ø 4
♥
♠T
10
-620
-5
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Ø 4
♥
♠T
10
-620
-5
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 3
♥
♠T
10
-170
7
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Ø 4
♥
♠T
10
-620
-5
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
V 4
♥
♥
Q
10
-620
-5
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Ø 4
♥
♦
T
10
-620
-5
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Ø 4
♥
♠T
10
-620
-5
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Ø 3
♦
♥
T
11
-150
7
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Ø 5
♦
♠9
11
-600
-4
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 4
♥
♠T
10
-620
-5
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
Ø 4
♥
♠T
10
-620
-5
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
Ø 4
♥
♠T
10
-620
-5
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Ø 2
♥
♠T
10
-170
7
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 4♠ D
♥
A
7
-500
-2
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
Ø 3
♥
♠T
11
-200
6
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 4
♥
♠5
10
-620
-5
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 2
♥
♦
T
10
-170
7
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 6
♦
♠T
11
100
11
23
Syd
/
Alle
♠
BT62
♥
EKD92
♦
T4
♣
K5
♠
73
♥
BT85
♦
852
♣
D973
♠
ED84
♥
43
♦
EB97
♣
B82
♠
K95
♥
76
♦
KD63
♣
ET64
Datum: 388
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
N 3
♥
♥
3
10
170
-6
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
S 1UT
♠7
8
120
-7
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
S 3UT
♣3
8
-100
-10
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
S 3UT
♦
8
9
600
5
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
S 4
♥
♦
8
11
650
6
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
S 3UT
♠7
9
600
5
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
S 3UT
♠7
10
630
6
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
S 3UT
♠7
8
-100
-10
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
V 2♣ D
♥
K
5
800
9
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
S 3UT
♣3
8
-100
-10
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
N 4
♥
♣8
9
-100
-10
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
S 3UT
♠3
10
630
6
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Ø 2
♦
D
♥
7
5
800
9
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 4
♥
♥
3
11
650
6
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
S 3UT
♠7
10
630
6
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
S 3UT
♥
8
9
600
5
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
S 3UT
♣3
9
600
5
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 3UT
♥
T
8
-100
-10
24
Vest
/
-
♠
T643
♥
D7
♦
KDB5
♣
DB6
♠
9
♥
E5
♦
763
♣
ET95432
♠
EKD5
♥
K642
♦
T98
♣
K7
♠
B872
♥
BT983
♦
E42
♣
8
Datum: -244
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Ø 3UT
♥
J
8
50
7
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Ø 3♣
♥
J
10
-130
3
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 3UT
♥
J
11
-460
-6
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
V 3♣
♦
K
9
-110
4
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
V 4♣
♦
K
9
50
7
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Ø 3♣
♥
J
10
-130
3
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
V 3♣
♥
Q
11
-150
3
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Ø 3UT
♥
J
10
-430
-5
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
V 3♣
♦
Q
9
-110
4
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 3UT
♥
8
10
-430
-5
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
Ø 3UT
♥
9
10
-430
-5
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
Ø 3UT
♥
J
10
-430
-5
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Ø 3UT
♥
J
13
-520
-7
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
Ø 3UT
♥
J
12
-490
-6
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
N 2♠
♠A
6
-100
4
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 3UT
♥
T
7
100
8
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 2UT
♥
J
11
-210
1
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 3UT
♥
J
11
-460
-6
25
Nord
/
ØV
♠
K63
♥
DB3
♦
B92
♣
EK72
♠
D87542
♥
96
♦
E4
♣
D85
♠
9
♥
EK84
♦
KT87653
♣
4
♠
EBT
♥
T752
♦
D
♣
BT963
Datum: -40
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
Ø 3
♦
♥
T
10
-130
-3
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
N 4♣
♠9
10
130
5
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 3
♦
♣J
9
-110
-2
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
V 3♠
♣A
6
300
8
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
Ø 3
♦
♣J
9
-110
-2
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Ø 3
♦
♣J
10
-130
-3
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Ø 3
♦
♣J
9
-110
-2
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Ø 3
♦
♠A
9
-110
-2
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
N 4♣
♠9
9
-50
0
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 4♣
♥
A
9
-50
0
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
Ø 3
♦
♣6
10
-130
-3
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
Ø 4
♦
♣J
10
-130
-3
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
N 4♣
♥
K
10
130
5
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 3
♥
♦
A
4
-250
-5
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
N 5♣
♠9
10
-50
0
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 3
♥
♣6
6
300
8
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 3
♦
♥
7
9
-110
-2
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 3
♦
♣J
9
-110
-2
26
Øst
/
Alle
♠
D9643
♥
T9864
♦
♣
K94
♠
EK
♥
KB
♦
KT65
♣
ED832
♠
BT5
♥
75
♦
B873
♣
BT75
♠
872
♥
ED32
♦
ED942
♣
6
Datum: 12
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
N 3♠ D
♥
7
9
730
12
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
N 3
♥
♣5
9
140
4
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 4
♥
D
♣J
9
-200
-5
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Ø 5♣
♠8
9
200
5
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
N 3♠
♥
5
9
140
4
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Ø 3UT
♠7
8
100
3
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Ø 3UT
♠8
9
-600
-12
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
N 4♠ D
♣J
6
-1100
-15
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
V 5♣
♥
9
9
200
5
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
V 1UT
♠9
7
-90
-3
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
N 2♠
♣J
9
140
4
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
V 3UT
♥
T
4
500
10
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
V 2♣
♥
T
9
-110
-3
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
V 2UT
♠4
9
-150
-4
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
S 2
♥
♠A
8
110
3
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 3♣
♠4
8
100
3
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 2♠
♣J
7
-100
-3
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
V 3UT
♠4
7
200
5
27
Syd
/
-
♠
♥
E874
♦
KB3
♣
EB8652
♠
K654
♥
DT2
♦
DT7
♣
K73
♠
E9872
♥
953
♦
92
♣
T94
♠
DBT3
♥
KB6
♦
E8654
♣
D
Datum: 341
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
S 3UT
♠4
10
430
3
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
S 3UT
♠4
10
430
3
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
S 3UT
♠4
11
460
3
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
S 3UT
♠4
10
430
3
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
S 3UT
♠4
9
400
2
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 3UT
♠2
9
400
2
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
N 4
♥
♠A
10
420
2
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
N 4
♥
♦
2
11
450
3
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
N 4
♥
♣T
9
-50
-9
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 3♣
♠A
9
110
-6
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
S 3UT
♠4
10
430
3
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
S 3UT
♠4
10
430
3
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
S 4
♦
♠4
12
170
-5
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 3UT
♠4
10
430
3
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
S 3UT
♠4
10
430
3
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
S 3UT
♠4
11
460
3
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
N 3♣
♠2
12
170
-5
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 3
♦
♠4
10
130
-5
28
Vest
/
NS
♠
T8
♥
KD87543
♦
3
♣
983
♠
D32
♥
96
♦
9762
♣
KBT7
♠
KB965
♥
2
♦
ED84
♣
E64
♠
E74
♥
EBT
♦
KBT5
♣
D52
Datum: -127
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
N 4
♥
D
♣A
9
-200
-2
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
N 5
♥
D
♠5
8
-800
-12
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 5
♥
D
♣2
9
-500
-9
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
N 3
♥
♣A
9
140
7
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
Ø 4♠
♥
A
9
50
5
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 4
♥
♦
A
9
-100
1
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
N 4
♥
♥
2
8
-200
-2
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
N 3
♥
♥
2
8
-100
1
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Ø 3♠
♠4
10
-170
-1
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 4♠
♥
A
9
50
5
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
N 4
♥
♣A
8
-200
-2
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
N 4
♥
♣A
8
-200
-2
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
N 4
♥
♣A
9
-100
1
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 4
♥
♠Q
8
-200
-2
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
N 4
♥
♥
2
10
620
13
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 4
♥
♥
2
9
-100
1
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
Ø 3♠
♠4
9
-140
0
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 3♠
♥
A
9
-140
0
29
Nord
/
Alle
♠
32
♥
K532
♦
EKB98
♣
62
♠
DBT864
♥
E84
♦
D64
♣
E
♠
EK
♥
T96
♦
T5
♣
KDB985
♠
975
♥
DB7
♦
732
♣
T743
Datum: -548
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
V 4♠
♦
A
11
-650
-3
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
V 4♠
♦
K
11
-650
-3
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 3♣
♦
3
11
-150
9
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Ø 4♠
♦
A
10
-620
-2
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
V 3UT
♦
A
9
-600
-2
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
V 4♠
♦
A
11
-650
-3
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
Ø 4♠
♦
A
11
-650
-3
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
V 4♠
♦
A
9
100
12
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
V 4♠
♦
K
11
-650
-3
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
V 4♠
♦
K
11
-650
-3
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
V 4♠
♦
A
10
-620
-2
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
V 4♠
♦
K
11
-650
-3
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
V 2♠
♦
K
11
-200
8
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
V 4♠
♦
A
11
-650
-3
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
V 4♠
♦
A
10
-620
-2
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 4♠
♦
K
11
-650
-3
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
V 4♠
♦
A
11
-650
-3
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
V 4♠
♦
A
11
-650
-3
30
Øst
/
-
♠
EB8
♥
976
♦
E97
♣
K752
♠
DT53
♥
B542
♦
KDB
♣
D3
♠
K964
♥
3
♦
643
♣
ET984
♠
72
♥
EKDT8
♦
T852
♣
B6
Datum: -26
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Otto Poulsen
S 3
♥
♦
K
7
-100
-2
2
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Ø 2♠
♥
A
8
-110
-2
3
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
S 2
♥
♥
6
8
110
4
4
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
Ø 2♠
♥
A
9
-140
-3
5
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Stiktosset
Hanne Carlsson
-
Thorkild Bogh
N 2
♥
♦
4
8
110
4
6
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
N 1UT
♠4
7
90
3
7
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Mette Tranholm
PAAF
Finn Larsen
-
Allan Holbæk
N 1UT
♠4
6
-50
-1
8
Julireje
Anni Jønsson
-
Sussie Jensen
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Ø 2♠
♥
A
9
-140
-3
9
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
Ø 3♠
♥
K
8
50
2
10
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 1UT
♠4
6
-50
-1
11
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Jørn Lorentzen
S 4
♥
♦
K
8
-100
-2
12
Mettes Drenge
Ole Bækgaard
-
Erik Bækkelund
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Jan Steffensen
S 4
♥
♠3
7
-150
-3
13
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Ø 2♠
♣J
8
-110
-2
14
Stiktosset
Anne Nimb
-
Jørgen Bentsen
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 2
♥
♦
K
8
110
4
15
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Torben Fersløv Andersen
De Ukuelige
Svend Vinther-Knudsen
-
Kirsten Vinther-Knudsen
N 1UT
♦
6
6
-50
-1
16
PAAF
Anders Hagemann
-
Thomas Binder
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
S 2
♥
♠3
8
110
4
17
Team Fup
Søren Kraunsøe
-
Jette Kraunsøe
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
S 2
♥
♦
K
8
110
4
18
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 4
♥
♦
Q
7
-150
-3