+
Turnering #5
Hold, A-rækken
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Sektion 10
Turneringsoversigt
Sektion 1
1.1
1.2
Sektion 2
2.1
2.2
Sektion 3
3.1
3.2
Sektion 4
4.1
4.2
Sektion 5
5.1
5.2
Sektion 6
6.1
6.2
Sektion 7
7.1
7.2
Sektion 8
8.1
8.2
Sektion 9
9.1
9.2
Sektion 10
10.1
10.2
Multihold Bordresultater for 6. sektion - 6. runde
Hold, A-rækken
Holdturnering
Dato: 20-11-2018
Tid: kl. 18:45 - kl. 22:45
1
Nord
/
-
♠
DB73
♥
DB954
♦
3
♣
DT7
♠
E84
♥
T
♦
KB976
♣
EB92
♠
T96
♥
8763
♦
DT4
♣
K54
♠
K52
♥
EK2
♦
E852
♣
863
Datum: 127
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
S 2UT
♣2
9
150
1
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
S 2
♥
♦
7
9
140
0
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 1
♥
♠T
9
140
0
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
N 2
♥
♦
4
8
110
-1
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
Ø 2♠
♥
K
6
100
-1
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
S 1UT
♣2
9
150
1
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
N 2
♥
♦
Q
10
170
1
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 1
♥
♠T
10
170
1
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
S 1UT
♣2
8
120
0
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 1UT
♥
T
9
150
1
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 1UT
♠A
8
120
0
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
V 2
♦
♥
Q
8
-90
-6
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
N 1
♥
♠9
8
110
-1
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
S 1UT
♣2
9
150
1
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
Ø 4♣
♥
A
8
100
-1
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
N 2
♥
♣5
10
170
1
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
N 2
♥
♣4
10
170
1
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
V 3♣
♦
3
6
150
1
2
Øst
/
NS
♠
K983
♥
64
♦
D2
♣
ET976
♠
D652
♥
T32
♦
K8
♣
K532
♠
74
♥
EKD7
♦
ET6543
♣
B
♠
EBT
♥
B985
♦
B97
♣
D84
Datum: -25
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
V 3
♥
♠2
8
50
2
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ø 2
♦
♦
9
9
-110
-3
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 2
♦
♥
9
9
-110
-3
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Ø 2
♦
♥
5
9
-110
-3
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
Ø 3UT
♣6
5
200
6
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 2
♦
♥
5
9
-110
-3
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
V 2UT
♦
Q
3
250
7
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 3
♥
♣4
6
150
5
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
Ø 2
♦
♥
9
9
-110
-3
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 2
♦
♥
8
9
-110
-3
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
V 3UT
♣7
6
150
5
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 3
♦
♣4
9
-110
-3
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
Ø 2
♦
♣4
10
-130
-3
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
V 3UT
♣7
5
200
6
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
Ø 2
♦
♥
9
9
-110
-3
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
Ø 1UT
♥
3
8
-120
-3
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
Ø 1UT
♥
J
9
-150
-4
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
Ø 3
♥
♠T
10
-170
-4
3
Syd
/
ØV
♠
D974
♥
6
♦
B9
♣
E98762
♠
ET
♥
KB7
♦
K76542
♣
B4
♠
K65
♥
ED852
♦
D
♣
KDT5
♠
B832
♥
T943
♦
ET83
♣
3
Datum: -539
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Ø 4
♥
♣3
10
-620
-2
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ø 4
♥
♣3
10
-620
-2
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 3UT
♣3
11
-660
-3
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
N 3♠
♦
Q
8
-50
10
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
Ø 3UT
♣3
11
-660
-3
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 4
♥
♣3
10
-620
-2
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 3UT
♠2
10
-630
-3
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 5♣ D
♦
Q
6
-1100
-11
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
Ø 4
♥
♣3
10
-620
-2
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 4
♥
♣3
10
-620
-2
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 3♠
♦
K
5
-200
8
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 4
♥
♣3
10
-620
-2
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
Ø 4
♥
♣3
9
100
12
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Ø 3UT
♣3
12
-690
-4
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
N 3♠
♦
Q
5
-200
8
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
Ø 4
♥
♣3
10
-620
-2
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
Ø 3UT
♣3
11
-660
-3
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
Ø 4
♥
♣3
10
-620
-2
4
Vest
/
Alle
♠
DB2
♥
3
♦
K75
♣
EK8762
♠
6543
♥
E95
♦
ET4
♣
T94
♠
ET87
♥
D862
♦
DB962
♣
♠
K9
♥
KBT74
♦
83
♣
DB53
Datum: 99
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
N 5♣ D
♦
Q
10
-200
-7
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
N 3UT
♠7
8
-100
-5
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 4♣
♦
Q
10
130
1
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
S 3
♥
♦
A
7
-200
-7
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
N 3♣
♦
2
10
130
1
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 5♣
♦
Q
10
-100
-5
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
N 3UT
♦
Q
10
630
11
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 4♠
♣K
7
300
5
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
N 5♣
♦
Q
10
-100
-5
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 3UT
♠5
9
600
11
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 5♣ D
♦
Q
10
-200
-7
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 3♣
♦
J
10
130
1
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
N 2♣
♠A
10
130
1
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
N 2♣
♦
Q
9
110
0
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
V 3♠
♥
3
9
-140
-6
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
S 2
♥
♠3
7
-100
-5
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
N 3UT
♠7
10
630
11
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
N 3♣
♦
Q
10
130
1
5
Nord
/
NS
♠
BT2
♥
B94
♦
EDT9
♣
EKB
♠
87
♥
ET7
♦
K72
♣
D9876
♠
ED95
♥
862
♦
86543
♣
4
♠
K643
♥
KD53
♦
B
♣
T532
Datum: 619
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
N 4
♥
♣4
10
620
0
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
N 3UT
♠5
10
630
0
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 3UT
♦
3
10
630
0
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
N 3UT
♦
8
10
630
0
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
N 3UT
♦
3
11
660
1
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 3UT
♠5
9
600
-1
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
N 3UT
♠5
10
630
0
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 3UT
♦
6
10
630
0
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
N 3UT
♦
3
10
630
0
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
N 3UT
♦
5
10
630
0
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 3UT
♠5
9
600
-1
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 3UT
♥
8
9
600
-1
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
N 3UT
♠5
10
630
0
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
N 3UT
♥
8
9
600
-1
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
N 3UT
♦
6
10
630
0
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
N 3UT
♦
4
9
600
-1
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
N 3UT
♠5
9
600
-1
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
N 3UT
♥
8
9
600
-1
6
Øst
/
ØV
♠
KT43
♥
T86
♦
K5
♣
KDB9
♠
862
♥
D52
♦
DB874
♣
T7
♠
ED95
♥
EK74
♦
6
♣
E532
♠
B7
♥
B93
♦
ET932
♣
864
Datum: -32
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
N 1♠
♥
K
4
-150
-3
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
N 1♠
♦
6
6
-50
-1
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 1♣
♠J
8
-90
-2
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Ø 1UT
♦
3
7
-90
-2
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
Ø 1
♥
♠J
8
-110
-2
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
V 3UT
♣K
6
300
8
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 2
♥
♠J
8
-110
-2
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 1♣
♣4
7
-70
-1
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
Ø 1♠
♣6
8
-110
-2
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
N 1UT
♥
4
6
-50
-1
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
Ø 1
♥
♠J
10
-170
-4
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
V 2UT
♣K
7
100
4
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
V 3UT
♣K
7
200
6
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Ø 3UT
♠J
8
100
4
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
V 3UT
♣K
8
100
4
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
Ø 1UT
♦
9
7
-90
-2
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
Ø 1
♥
♠J
9
-140
-3
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
Ø 2
♥
♦
A
9
-140
-3
7
Syd
/
Alle
♠
BT974
♥
B3
♦
D9
♣
KB83
♠
E6
♥
E96
♦
KT853
♣
965
♠
K85
♥
KDT82
♦
B6
♣
ET2
♠
D32
♥
754
♦
E742
♣
D74
Datum: -186
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Ø 4
♥
♥
4
9
100
7
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
V 2
♦
♥
J
9
-110
2
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 3UT
♠2
10
-630
-10
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
N 2♠
♥
K
8
110
7
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
Ø 3
♥
♠Q
9
-140
2
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 3
♥
♦
A
10
-170
1
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 3
♥
♠2
12
-230
-1
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 2UT
♠2
8
-120
2
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
Ø 3
♥
♣7
9
-140
2
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 3
♥
♠3
10
-170
1
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
Ø 3
♥
♠Q
12
-230
-1
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 3
♥
♥
7
10
-170
1
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
Ø 3
♥
♠2
11
-200
0
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Ø 2
♥
♠2
11
-200
0
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
N 2♠
♥
K
7
-100
3
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
Ø 3
♥
♦
A
12
-230
-1
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
Ø 3UT
♦
7
10
-630
-10
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
V 2
♦
♠J
8
-90
3
8
Vest
/
-
♠
EK5
♥
EK3
♦
854
♣
8632
♠
DT84
♥
752
♦
D6
♣
ED94
♠
76
♥
B98
♦
KT72
♣
KBT7
♠
B932
♥
DT64
♦
EB93
♣
5
Datum: 89
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
N 1UT
♥
9
7
90
0
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
N 1UT
♣7
8
120
1
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 1UT
♥
9
7
90
0
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
N 3UT
♣7
7
-100
-5
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
N 1UT
♥
8
7
90
0
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 3UT
♠7
10
430
8
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
N 1UT
♦
2
8
120
1
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 1UT
♣7
7
90
0
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
N 1UT
♣T
7
90
0
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
N 1UT
♠6
7
90
0
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 1UT
♣7
7
90
0
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 2
♦
♠7
9
110
1
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
N 1UT
♦
T
7
90
0
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
N 1UT
♠7
7
90
0
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
N 1UT
♣J
8
120
1
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
S 2
♥
♦
Q
7
-50
-4
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
N 2UT
♣J
7
-50
-4
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
N 1UT
♠7
7
90
0
9
Nord
/
ØV
♠
DBT72
♥
DB4
♦
85
♣
E54
♠
84
♥
9863
♦
62
♣
DT972
♠
E53
♥
E52
♦
EDT974
♣
8
♠
K96
♥
KT7
♦
KB3
♣
KB63
Datum: 155
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
V 1
♥
♠J
6
100
-2
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
S 2UT
♦
6
8
120
-1
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
S 4♠
♦
6
9
-50
-5
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
S 3UT
♣T
10
430
7
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
Ø 3
♦
♠K
7
200
2
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 3♠
♣8
10
170
1
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
S 3UT
♦
6
10
430
7
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
N 2♠
♣8
10
170
1
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
N 2♠
♣8
9
140
-1
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 3UT
♦
2
8
-50
-5
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 4♠
♣8
9
-50
-5
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 3♠
♣8
10
170
1
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
N 2♠
♣8
9
140
-1
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Ø 1
♦
♣3
6
100
-2
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
N 3UT
♦
9
8
-50
-5
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
Ø 3
♦
♠K
7
200
2
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
N 4♠
♣8
10
420
7
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
Ø 3
♦
♠6
7
200
2
10
Øst
/
Alle
♠
D875
♥
5
♦
8653
♣
KD63
♠
2
♥
DT843
♦
KDB94
♣
E9
♠
EKT6
♥
K9
♦
ET7
♣
B742
♠
B943
♥
EB762
♦
2
♣
T85
Datum: -589
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
V 3UT
♦
6
10
-630
-1
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ø 3UT
♥
2
10
-630
-1
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 3UT
♠3
9
-600
0
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Ø 3UT
♦
2
12
-690
-3
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
Ø 3UT
♦
2
10
-630
-1
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 3UT
♣8
10
-630
-1
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 3UT
♠3
11
-660
-2
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 3UT
♥
6
12
-690
-3
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
Ø 3UT
♣8
10
-630
-1
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 3UT
♥
A
10
-630
-1
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
Ø 3UT
♣T
10
-630
-1
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
Ø 3UT
♠3
9
-600
0
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
V 4
♥
♣K
8
200
13
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Ø 3UT
♠3
11
-660
-2
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
Ø 3UT
♣T
10
-630
-1
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
Ø 3UT
♥
2
10
-630
-1
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
Ø 3UT
♠9
9
-600
0
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
Ø 3UT
♥
6
10
-630
-1
11
Syd
/
-
♠
75
♥
E9763
♦
D43
♣
954
♠
KD62
♥
854
♦
BT8
♣
863
♠
E3
♥
KDT
♦
EK
♣
KDBT72
♠
BT984
♥
B2
♦
97652
♣
E
Datum: -351
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Ø 3UT
♠T
11
-460
-3
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
Ø 6♣
♥
2
11
50
9
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
Ø 3UT
♠J
11
-460
-3
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
Ø 2♠ D
♥
8
4
800
15
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
Ø 3UT
♠J
10
-430
-2
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 3UT
♦
9
11
-460
-3
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 5♣
♠J
11
-400
-2
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
Ø 3UT
♥
J
11
-460
-3
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
Ø 5♣
♠J
11
-400
-2
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 3UT
♠J
11
-460
-3
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
Ø 3UT
♠J
11
-460
-3
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
V 3UT
♠7
11
-460
-3
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
Ø 3UT
♦
7
11
-460
-3
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
Ø 3UT
♠T
10
-430
-2
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
Ø 3UT
♥
J
11
-460
-3
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
Ø 5♣
♣A
13
-440
-3
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
Ø 3UT
♠J
11
-460
-3
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
Ø 5UT
♠8
11
-460
-3
12
Vest
/
NS
♠
642
♥
EK62
♦
ED2
♣
T93
♠
K93
♥
BT987
♦
65
♣
KDB
♠
875
♥
54
♦
9843
♣
8542
♠
EDBT
♥
D3
♦
KBT7
♣
E76
Datum: 774
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
N 3UT
♥
5
11
660
-3
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
N 6UT
♠8
12
1440
12
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 3UT
♥
5
11
660
-3
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
N 6UT
♦
9
12
1440
12
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
N 3UT
♥
5
11
660
-3
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
N 6UT
♠8
12
1440
12
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
N 3UT
♦
9
11
660
-3
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
S 3UT
♥
7
11
660
-3
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
N 3UT
♦
9
12
690
-2
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 3UT
♥
T
12
690
-2
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
N 3UT
♦
9
12
690
-2
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 3UT
♦
9
12
690
-2
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
S 3UT
♥
J
11
660
-3
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
N 3UT
♠7
12
690
-2
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
N 6UT
♥
5
12
1440
12
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
N 6UT
♦
9
11
-100
-13
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
N 3UT
♦
9
10
630
-4
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
S 2UT
♠K
12
240
-11
13
Nord
/
Alle
♠
643
♥
EB8
♦
T52
♣
EKD8
♠
EKD75
♥
D93
♦
EDB7
♣
5
♠
B982
♥
652
♦
8
♣
T9642
♠
T
♥
KT74
♦
K9643
♣
B73
Datum: -125
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
V 2♠
♣K
9
-140
-1
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
V 4♠
♣A
10
-620
-11
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
V 2♠
♣A
9
-140
-1
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
N 2♣
♠2
8
90
6
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
V 2♠
♣K
9
-140
-1
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 3♠
♣J
8
100
6
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
V 2♠
♣K
8
-110
1
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 1♠
♣K
9
-140
-1
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
V 1♠
♣A
8
-110
1
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 3
♦
♠K
8
-100
1
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
V 1♠
♦
T
10
-170
-2
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
V 2♠
♣K
8
-110
1
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
V 2♠
♦
2
9
-140
-1
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
V 2♠
♣K
11
-200
-2
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
V 3♠
♣A
9
-140
-1
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
V 2♠
♦
T
9
-140
-1
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
Ø 1♠
♣A
9
-140
-1
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
V 3♠
♣A
8
100
6
14
Øst
/
-
♠
872
♥
74
♦
BT742
♣
KD6
♠
5
♥
KDT52
♦
D986
♣
E92
♠
EB64
♥
B8
♦
E3
♣
T8543
♠
KDT93
♥
E963
♦
K5
♣
B7
Datum: 47
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
S 2♠
♦
6
8
110
2
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
S 4♠
♦
6
8
-100
-4
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
S 2♠
♥
K
8
110
2
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
S 3♠
♥
K
8
-50
-3
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
S 2♠
♥
K
8
110
2
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
S 3♠
♥
2
8
-50
-3
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
S 2♠
♥
K
8
110
2
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
V 2
♥
♠8
7
50
0
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
Ø 3♣
♠K
8
50
0
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
S 3♠ D
♥
Q
7
-300
-8
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
S 2♠
♥
K
8
110
2
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
S 2♠
♥
Q
8
110
2
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
S 2♠
♥
K
8
110
2
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
S 2♠
♠5
7
-50
-3
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
Ø 3UT
♠3
8
50
0
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
S 2♠ D
♠5
8
470
9
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
S 2♠
♥
K
7
-50
-3
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
V 2
♥
♣K
7
50
0
15
Syd
/
NS
♠
B3
♥
87
♦
EK965
♣
D652
♠
K8754
♥
E93
♦
872
♣
KT
♠
ET6
♥
DB
♦
D43
♣
EB987
♠
D92
♥
KT6542
♦
BT
♣
43
Datum: -121
Bord
Hold - Par NS/ØV
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
imp
1
Susannes Drenge
Ole Torp
-
Per Slouborg
Stiktosset
Thorkild Bogh
-
Hanne Carlsson
Ø 3♣
♦
T
8
50
5
2
Dupond & Dupont
Ivan Abel
-
Marit Abel
Diamonds
Kirsten Nybroe
-
Jytte Jacobsen
V 3UT
♦
5
7
100
6
3
Four Jokes
Anne Marie Dela
-
Robert Rutenfeldt
Mettes Drenge
Christian V. M. Herold
-
Michael Bigom Herold
N 2
♦
♥
Q
5
-300
-5
4
Team Fup
Michael Thomsen
-
Per Schwerdtfeger
Hjerter 4
Torben Schultz
-
Berit Brylov
N 2
♥
♣8
7
-100
1
5
KNIB
Kirstine Lintrup Hermann
-
Ib Rasmussen
PAAF
Anders Hagemann
-
Per Ekenes
V 3♠
♥
8
11
-200
-2
6
Einars Legestue
Christian Lyngbye
-
Lena Franch
KLAP
Lene Førgaard
-
Kirsten Skovgaard
Ø 1UT
♥
2
9
-150
-1
7
Hellas
Jimmy Jørgensen
-
Morten Bjørn Nielsen
SAKE
Anette Holler
-
Søren K. Lynggaard
Ø 3♣
♦
J
7
100
6
8
Ud i det blå
John Norup
-
Lisbeth Kjær
Tøserne
Lone Schwerdtfeger
-
Pia Pedersen
S 3
♥
♣T
6
-300
-5
9
De Ukuelige
Preben Borelli
-
Lone Borelli
Julireje
Elsebeth Lescher
-
Anni Jønsson
Ø 3♣
♦
J
9
-110
0
10
Stiktosset
Jørgen Bentsen
-
Jens Krusaa
Susannes Drenge
Henrik Tens Thomsen
-
Frank Pihlmann Pedersen
Ø 4♠
♦
J
10
-420
-7
11
Diamonds
Lisbeth Truelsen
-
Lis Fisker
Dupond & Dupont
Ole Kobberup Larsen
-
Lars Sørensen
V 3♠
♥
8
10
-170
-2
12
Mettes Drenge
Søren Vorstrup
-
Erik Bækkelund
Four Jokes
Erling Risby Hansen
-
Flemming Bauer
N 2
♥
♦
4
8
110
6
13
Hjerter 4
Per Kolby
-
Birgitte Kolby
Team Fup
Jette Kraunsøe
-
Lis Højsted
S 2
♥
♦
8
7
-100
1
14
PAAF
Finn Larsen
-
Thomas Binder
KNIB
Robert Baldorf
-
Ulrich Freiberg
V 2♠
♦
K
10
-170
-2
15
KLAP
Per Brendstrup Hansen
-
Allan Kristiansen
Einars Legestue
Einar Poulsen
-
Ib Michael Jørgensen
V 2♠
♥
7
9
-140
-1
16
SAKE
Kaj Fisker
-
Erik Knudsen
Hellas
Dimitris Trifonopoulos
-
Benny Toudal Kristiansen
Ø 2♣
♦
J
8
-90
1
17
Tøserne
Lisbeth Brink
-
Poul Erik Plenaa
Ud i det blå
Per Marquardsen
-
Sanne Marquardsen
Ø 2♣
♦
J
9
-110
0
18
Julireje
Lisbeth Christensen
-
Jutta Madsen
De Ukuelige
Kirsten Vinther-Knudsen
-
Svend Vinther-Knudsen
V 2♠
♥
8
10
-170
-2