Turnering #8

Parmesterskabet 2018, A-række

Par-turnering

Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
  • 6
    NS
    Helle Simon Elbro - Torben Sværke
    V 4SP
    9
    100
    100
    5,0
    5,0
    -5,0
    63,2
    36,8
    -24,0
    37,4
  • 7
    N 4SP
    11
    650
    650
    -13,0
    -13,0
    13,0
    15,8
    84,2
  • 8
    V 3UT
    13
    -520
    -520
    -19,0
    -19,0
    19,0
    0,0
    100,0
  • 9
    S 4KL
    12
    170
    170
    0,0
    0,0
    0,0
    50,0
    50,0
  • 10
    S 5RU
    11
    600
    600
    3,0
    3,0
    -3,0
    57,9
    42,1
  • 11
    ØV
    Lauge Schäffer (S) - Jonas Houmøller
    V 3UT
    12
    -490
    -490
    -16,0
    -16,0
    16,0
    7,9
    92,1
    23,0
    62,1
  • 12
    S 4HJ
    8
    -200
    -200
    -11,0
    -11,0
    11,0
    21,1
    79,0
  • 13
    S 1UT
    7
    90
    90
    -12,0
    -12,0
    12,0
    18,4
    81,6
  • 14
    N 4HJ
    10
    420
    420
    14,0
    14,0
    -14,0
    86,8
    13,2
  • 15
    Ø 4HJ D
    8
    300
    300
    2,0
    2,0
    -2,0
    55,3
    44,7
  • 1
    ØV
    Anders Møller Jensen (S) - Jan Jørgensen
    S 3HJ
    10
    170
    170
    -14,0
    -14,0
    14,0
    13,2
    86,8
    9,0
    54,7
  • 2
    Ø 3UT
    11
    -460
    -460
    -9,0
    -9,0
    9,0
    26,3
    73,7
  • 3
    Ø 6KL
    10
    200
    200
    4,0
    4,0
    -4,0
    60,5
    39,5
  • 4
    S 1HJ
    9
    140
    140
    7,0
    7,0
    -7,0
    68,4
    31,6
  • 5
    N 3UT
    12
    690
    690
    3,0
    3,0
    -3,0
    57,9
    42,1
  • 26
    ØV
    Jens Ulrik Fougt (S) - Bente Christensen (S)
    Ø 1UT
    7
    -90
    -90
    13,0
    13,0
    -13,0
    84,2
    15,8
    -10,2
    44,6
  • 27
    V 3RU
    10
    -130
    -130
    1,0
    1,0
    -1,0
    52,6
    47,4
  • 28
    V 2SP
    10
    -170
    -170
    -1,0
    -1,0
    1,0
    47,4
    52,6
  • 29
    Ø 3RU
    10
    -130
    -130
    1,0
    1,0
    -1,0
    52,6
    47,4
  • 30
    M+
    M+
    3,8
    3,8
    3,8
    60,0
    60,0
  • 16
    NS
    Jeppe G Knappe - Jan Nimb
    N 3HJ
    8
    -50
    -50
    -10,0
    -10,0
    10,0
    23,7
    76,3
    -11,0
    44,2
  • 17
    N 4SP
    11
    450
    450
    -3,0
    -3,0
    3,0
    42,1
    57,9
  • 18
    S 2SP
    8
    110
    110
    11,0
    11,0
    -11,0
    79,0
    21,1
  • 19
    V 7SP
    13
    -2210
    -2210
    -14,0
    -14,0
    14,0
    13,2
    86,8
  • 20
    Ø 2SP
    9
    -140
    -140
    5,0
    5,0
    -5,0
    63,2
    36,8
  • 21
    NS
    Jens Krusaa - Svend Erik Andersen
    N 2RU D
    4
    -1100
    -1100
    -19,0
    -19,0
    19,0
    0,0
    100,0
    -30,0
    34,2
  • 22
    S 4SP D
    8
    -300
    -300
    -3,0
    -3,0
    3,0
    42,1
    57,9
  • 23
    S 4SP
    9
    -100
    -100
    -6,0
    -6,0
    6,0
    34,2
    65,8
  • 24
    S 2HJ
    8
    110
    110
    6,0
    6,0
    -6,0
    65,8
    34,2
  • 25
    N 2UT
    7
    -50
    -50
    -8,0
    -8,0
    8,0
    29,0
    71,1