Turnering #8

Parmesterskabet 2018, A-række

Par-turnering

Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
  • 6
    ØV
    Anders Møller Jensen (S) - Jan Jørgensen
    N 5HJ D
    8
    -500
    -500
    -17,0
    -17,0
    17,0
    5,3
    94,7
    1,0
    50,5
  • 7
    N 6SP
    12
    1430
    1430
    16,0
    16,0
    -16,0
    92,1
    7,9
  • 8
    V 6RU
    11
    50
    50
    19,0
    19,0
    -19,0
    100,0
    0,0
  • 9
    S 3KL
    11
    150
    150
    -8,0
    -8,0
    8,0
    29,0
    71,1
  • 10
    Ø 3SP
    10
    -170
    -170
    -11,0
    -11,0
    11,0
    21,1
    79,0
  • 11
    ØV
    Helle Simon Elbro - Torben Sværke
    Ø 6RU
    11
    50
    50
    11,0
    11,0
    -11,0
    79,0
    21,1
    -45,0
    26,3
  • 12
    Ø 5KL D
    8
    500
    500
    17,0
    17,0
    -17,0
    94,7
    5,3
  • 13
    N 1UT
    8
    120
    120
    1,0
    1,0
    -1,0
    52,6
    47,4
  • 14
    N 4SP
    10
    420
    420
    14,0
    14,0
    -14,0
    86,8
    13,2
  • 15
    Ø 3HJ D
    7
    300
    300
    2,0
    2,0
    -2,0
    55,3
    44,7
  • 1
    NS
    Lauge Schäffer (S) - Jonas Houmøller
    N 4HJ
    10
    420
    420
    0,0
    0,0
    0,0
    50,0
    50,0
    -38,0
    30,0
  • 2
    Ø 3UT
    10
    -430
    -430
    1,0
    1,0
    -1,0
    52,6
    47,4
  • 3
    Ø 5KL
    11
    -600
    -600
    -9,0
    -9,0
    9,0
    26,3
    73,7
  • 4
    Ø 1UT
    6
    100
    100
    -12,0
    -12,0
    12,0
    18,4
    81,6
  • 5
    N 4HJ
    11
    650
    650
    -18,0
    -18,0
    18,0
    2,6
    97,4
  • 26
    NS
    Jens Krusaa - Svend Erik Andersen
    Ø 1UT
    9
    -150
    -150
    -8,0
    -8,0
    8,0
    29,0
    71,1
    -33,6
    32,3
  • 27
    Ø 5KL
    11
    -400
    -400
    -13,0
    -13,0
    13,0
    15,8
    84,2
  • 28
    V 2SP
    10
    -170
    -170
    -1,0
    -1,0
    1,0
    47,4
    52,6
  • 29
    Ø 3RU
    10
    -130
    -130
    1,0
    1,0
    -1,0
    52,6
    47,4
  • 30
    S 2UT
    10
    180
    180
    -12,6
    -12,6
    12,6
    16,8
    83,2
  • 16
    NS
    Jens Ulrik Fougt (S) - Bente Christensen (S)
    N 2HJ
    8
    110
    110
    0,0
    0,0
    0,0
    50,0
    50,0
    -15,0
    42,1
  • 17
    N 4SP
    11
    450
    450
    -3,0
    -3,0
    3,0
    42,1
    57,9
  • 18
    S 3SP
    8
    -100
    -100
    -8,0
    -8,0
    8,0
    29,0
    71,1
  • 19
    V 6SP
    13
    -1460
    -1460
    4,0
    4,0
    -4,0
    60,5
    39,5
  • 20
    V 2SP
    10
    -170
    -170
    -8,0
    -8,0
    8,0
    29,0
    71,1
  • 21
    ØV
    Jeppe G Knappe - Jan Nimb
    V 2RU
    9
    -110
    -110
    3,0
    3,0
    -3,0
    57,9
    42,1
    -16,0
    41,6
  • 22
    Ø 4HJ
    8
    200
    200
    13,0
    13,0
    -13,0
    84,2
    15,8
  • 23
    S 4SP
    9
    -100
    -100
    -6,0
    -6,0
    6,0
    34,2
    65,8
  • 24
    V 1UT D
    5
    300
    300
    19,0
    19,0
    -19,0
    100,0
    0,0
  • 25
    N 3UT
    7
    -100
    -100
    -13,0
    -13,0
    13,0
    15,8
    84,2