Turnering #17

Parmesterskabet 2019, Hvid

Par-turnering

Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
  • 1
    NS
    Håkan Wallmark (S) - Kirsten Rask (S)
    S 3UT
    7
    -100
    -100
    8,5
    8,5
    29,5
    22,3
    77,7
    82,4
    43,4
  • 2
    S 3UT
    9
    600
    600
    7,4
    7,4
    30,6
    19,5
    80,5
  • 3
    Ø 3KL D
    7
    500
    500
    34,8
    34,8
    3,2
    91,6
    8,5
  • 4
    N 2SP
    6
    -200
    -200
    21,1
    21,1
    16,9
    55,5
    44,5
  • 5
    Ø 4HJ
    11
    -450
    -450
    10,6
    10,6
    27,4
    27,8
    72,2
  • 6
    ØV
    Bjarne Kaave - Niels Anker
    Ø 4HJ
    9
    100
    100
    34,8
    34,8
    3,2
    91,6
    8,5
    80,3
    42,2
  • 7
    N 3UT
    9
    600
    600
    33,7
    33,7
    4,3
    88,8
    11,2
  • 8
    V 4SP
    8
    100
    100
    16,9
    16,9
    21,1
    44,5
    55,5
  • 9
    S 2UT
    10
    180
    180
    2,2
    2,2
    35,8
    5,7
    94,3
  • 10
    N 4HJ
    11
    650
    650
    22,2
    22,2
    15,8
    58,3
    41,7
  • 11
    ØV
    Birgitte Holm - Morten Skovsted Eriksen
    P
    0
    0
    21,1
    21,1
    16,9
    55,5
    44,5
    122,4
    64,4
  • 12
    V 3UT
    11
    -460
    -460
    6,4
    6,4
    31,6
    16,8
    83,2
  • 13
    Ø 3UT
    8
    100
    100
    34,8
    34,8
    3,2
    91,6
    8,5
  • 14
    S 1UT D
    4
    -500
    -500
    0,1
    0,1
    38,0
    0,1
    99,9
  • 15
    Ø 4SP
    10
    -420
    -420
    5,3
    5,3
    32,7
    14,0
    86,0
  • 21
    NS
    Erling Munk Nielsen - Peter Jacobsen
    S 2HJ
    10
    170
    170
    14,8
    14,8
    23,2
    38,9
    61,1
    75,0
    39,5
  • 22
    Ø 3UT
    10
    -630
    -630
    25,3
    25,3
    12,7
    66,6
    33,4
  • 23
    V 3HJ
    8
    100
    100
    16,9
    16,9
    21,1
    44,5
    55,5
  • 24
    Ø 3UT
    10
    -430
    -430
    11,6
    11,6
    26,4
    30,6
    69,4
  • 25
    S 4SP D
    8
    -300
    -300
    6,4
    6,4
    31,6
    16,8
    83,2
  • 26
    NS
    Gerda Silke Holm (S) - Ebba Glud (S)
    V 2KL
    5
    300
    300
    26,4
    26,4
    11,6
    69,4
    30,6
    81,3
    42,8
  • 27
    V 4HJ
    8
    100
    100
    10,6
    10,6
    27,4
    27,8
    72,2
  • 28
    N 4SP
    10
    620
    620
    15,8
    15,8
    22,2
    41,7
    58,3
  • 29
    N 1UT
    9
    150
    150
    16,9
    16,9
    21,1
    44,5
    55,5
  • 30
    V 4SP
    11
    -450
    -450
    11,6
    11,6
    26,4
    30,6
    69,4
  • 16
    ØV
    Frank Paaskesen - Povl Sommer
    S 2SP
    8
    110
    110
    34,8
    34,8
    3,2
    91,6
    8,5
    55,0
    28,9
  • 17
    S 4HJ
    11
    450
    450
    19,0
    19,0
    19,0
    50,0
    50,0
  • 18
    V 3RU
    8
    50
    50
    31,6
    31,6
    6,4
    83,2
    16,8
  • 19
    S 1UT
    7
    90
    90
    14,8
    14,8
    23,2
    38,9
    61,1
  • 20
    V 3UT
    9
    -600
    -600
    34,8
    34,8
    3,2
    91,6
    8,5