+
Turnering #7
Begynder DM, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 34: Rasmus Ingemann Møller (Blakset-Klubberne) - Jonathan Andersen (Københavns Bridge Klub)
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 11:00 - kl. 15:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Liselotte Hansen - Beata Sarna
N 1
♦
♠T
6
-50
-50
-7,0
7,0
7,0
31,6
68,4
16,0
64,0
2
V 3UT
♦
5
9
-400
-400
-5,0
5,0
5,0
36,8
63,2
3
S 3UT
♥
9
9
400
400
-4,0
4,0
4,0
39,5
60,5
4
ØV
Else-Marie Poulsen - Helge Bach Nielsen
Ø 2♠
♥
J
10
-170
-170
-2,0
2,0
2,0
44,7
55,3
3,0
52,6
5
V 2♣
♦
8
7
50
50
13,0
-13,0
-13,0
84,2
15,8
6
V 4♠
♥
5
12
-680
-680
-14,0
14,0
14,0
13,2
86,8
7
NS
Jens Pilgaard - Arvid Lisbjerg
N 4
♥
♦
A
10
620
620
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
18,0
65,8
8
S 4♠
♦
4
10
420
420
11,0
11,0
-11,0
79,0
21,1
9
N 5
♦
♥
A
10
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
34,2
65,8
10
ØV
Erik Porsgaard Mikkelsen - Egon Birchvald Nielsen
N 3UT
♥
2
8
-100
-100
-16,0
16,0
16,0
7,9
92,1
16,0
64,0
11
V 3
♦
♥
2
10
-130
-130
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
12
S 3
♥
♣A
10
170
170
19,0
-19,0
-19,0
100,0
0,0
13
ØV
Jens Gotsæd - Per Josefsen
S 1UT *
♣2
7
*90
90
*-2,0
2,0
*2,0
*44,7
55,3
-3,0
47,4
14
N 2♠ *
♦
A
11
*200
200
*-11,0
11,0
*11,0
*21,1
79,0
15
N 3UT *
♥
3
6
*-300
-300
*16,0
-16,0
*-16,0
*92,1
7,9
16
NS
Jannich Laursen - Jesper Halskov
N 3UT
♦
2
10
430
430
18,0
18,0
-18,0
97,4
2,6
0,0
50,0
17
V 2♠
♦
K
10
-170
-170
-9,0
-9,0
9,0
26,3
73,7
18
S 4♣
♦
A
8
-200
-200
-9,0
-9,0
9,0
26,3
73,7
19
ØV
Jette Riis - Freya Normann Hven
N 3
♥
♥
K
7
-100
-100
-2,0
2,0
2,0
44,7
55,3
-26,0
27,2
20
S 2
♥
♣8
8
110
110
13,0
-13,0
-13,0
84,2
15,8
21
N 4
♥
♦
A
10
620
620
15,0
-15,0
-15,0
89,5
10,5
22
ØV
Anders Kaare Hansen - Henrik Nielsen
Ø 3UT
♣T
9
-600
-600
-15,0
15,0
15,0
10,5
89,5
-6,0
44,7
23
V 3
♦
♣6
8
100
100
2,0
-2,0
-2,0
55,3
44,7
24
V 4♠ D
♣A
7
500
500
19,0
-19,0
-19,0
100,0
0,0
25
NS
Lene Øgaard - Niels Kristian Klausen
Ø 4♣
♦
A
11
-150
-150
12,0
12,0
-12,0
81,6
18,4
23,0
70,1
26
S 2
♥
♣A
10
170
170
19,0
19,0
-19,0
99,9
0,1
27
S 3UT
♠6
8
-50
-50
-8,0
-8,0
8,0
29,0
71,1
28
NS
Helga Dideriksen - Diana Tidemand
V 2
♦
♥
3
6
100
100
12,0
12,0
-12,0
81,6
18,4
16,0
64,0
29
N 4♣
♥
A
12
170
170
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
30
S 3UT
♣6
11
460
460
19,0
19,0
-19,0
100,0
0,0
31
ØV
Lone Korsbæk - Annemarie Hansen
S 3UT
♣7
12
690
690
19,0
-19,0
-19,0
100,0
0,0
-13,0
38,6
32
Ø 2♠
♥
9
7
100
100
-6,0
6,0
6,0
34,2
65,8
33
N 4♠
♣J
11
450
450
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
34
ØV
Ulla Breth Mouritsen - Bjarne Stavnsbjerg Simonsen
N 6♠
♦
K
13
1460
1460
16,0
-16,0
-16,0
92,1
7,9
-23,0
29,8
35
V 2UT
♦
2
6
200
200
14,0
-14,0
-14,0
86,8
13,2
36
V 2
♦
♠4
7
100
100
-7,0
7,0
7,0
31,6
68,4