+
Turnering #7
Begynder DM, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 14: Liselotte Hansen (Ringe Bridgeklub) - Beata Sarna (Ringe Bridgeklub)
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 11:00 - kl. 15:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Rasmus Ingemann Møller - Jonathan Andersen
N 1
♦
♠T
6
-50
-50
-7,0
-7,0
7,0
31,6
68,4
-16,0
36,0
2
V 3UT
♦
5
9
-400
-400
-5,0
-5,0
5,0
36,8
63,2
3
S 3UT
♥
9
9
400
400
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
4
NS
Gitte Hansen - Jørgen Voigt
Ø 4♠
♥
2
11
-650
-650
-19,0
-19,0
19,0
0,0
100,0
5,0
54,4
5
Ø 3
♥
♠2
8
50
50
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
6
V 3♠
♥
5
11
-200
-200
11,0
11,0
-11,0
79,0
21,1
7
ØV
Mette Hors - Thomas Hors
N 2UT
♠4
8
120
120
1,0
-1,0
-1,0
52,6
47,4
21,0
68,4
8
N 1UT
♣3
5
-100
-100
-16,0
16,0
16,0
7,9
92,1
9
N 5
♦
♥
A
10
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
34,2
65,8
10
ØV
Simon Jacobsen - Knud Letort
S 3UT
♣2
11
660
660
16,0
-16,0
-16,0
92,1
7,9
-11,0
40,4
11
N 2
♥
♣5
10
170
170
1,0
-1,0
-1,0
52,6
47,4
12
V 2
♦
♣J
8
-90
-90
-6,0
6,0
6,0
34,2
65,8
13
ØV
Kaja Højgaard - Flemming Happel
N 2
♥
♦
A
8
110
110
8,0
-8,0
-8,0
71,1
29,0
1,0
50,9
14
N 2♠
♦
A
7
-50
-50
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
15
V 2UT
♠5
7
50
50
10,0
-10,0
-10,0
76,3
23,7
16
ØV
Anja Horsdal Henriksen - Brian Mikkelsen
N 1♣
♠6
6
-50
-50
-7,0
7,0
7,0
31,6
68,4
27,0
73,7
17
N 1UT
♣3
3
-200
-200
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
18
S 3♣
♦
A
8
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
47,4
52,6
19
ØV
Stefan Granild - Birger Straarup
S 1
♦
♣4
6
-50
-50
4,0
-4,0
-4,0
60,5
39,5
27,0
73,7
20
S 4
♥
D
♠5
8
-500
-500
-14,0
14,0
14,0
13,2
86,8
21
V 4♠
♦
T
12
-480
-480
-17,0
17,0
17,0
5,3
94,7
22
NS
Lars Eskildsen - Peter Lykke-Olesen
Ø 2UT
♠A
9
-150
-150
-5,0
-5,0
5,0
36,8
63,2
-4,0
46,5
23
V 2
♦
♥
2
9
-110
-110
-7,0
-7,0
7,0
31,6
68,4
24
S 4
♥
♠Q
10
420
420
8,0
8,0
-8,0
71,1
29,0
25
NS
Jan V. Sørensen - Anders Just
V 4
♥
♣6
11
-650
-650
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
-15,7
36,2
26
V 2
♦
♥
2
10
-130
-130
-14,7
-14,7
14,7
11,2
88,8
27
S 3UT
♠2
9
400
400
3,0
3,0
-3,0
57,9
42,1
28
ØV
Bente Høholt - Willy Hauge Hansen
V 3UT
♠A
8
50
50
-3,0
3,0
3,0
42,1
57,9
10,0
58,8
29
Ø 5
♥
♦
A
7
400
400
2,0
-2,0
-2,0
55,3
44,7
30
N 4♠
♦
6
9
-50
-50
-9,0
9,0
9,0
26,3
73,7
31
NS
Anna Holm - Lone Schou Petersen
S 3UT
♥
A
10
630
630
8,0
8,0
-8,0
71,1
29,0
4,0
53,5
32
S 3♣
♠2
9
110
110
3,0
3,0
-3,0
57,9
42,1
33
N 3UT
♣8
10
430
430
-7,0
-7,0
7,0
31,6
68,4
34
ØV
Mona Holm - Ellen N. Christensen
N 3UT
♦
6
11
660
660
-12,0
12,0
12,0
18,4
81,6
-9,0
42,1
35
V 3UT
♦
2
8
100
100
7,0
-7,0
-7,0
68,4
31,6
36
V 3
♦
♠A
7
200
200
14,0
-14,0
-14,0
86,8
13,2