+
Turnering #7
Begynder DM, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Leif Pedersen (Varde Bridgeklub) - Solvejg Svennesen (Varde Bridgeklub)
Begynder DM, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2019
Tid: kl. 11:00 - kl. 15:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Kaja Højgaard - Flemming Happel
N 1UT
♦
2
7
90
90
10,0
-10,0
-10,0
76,3
23,7
-4,0
46,5
2
V 3UT
♣2
10
-430
-430
-16,0
16,0
16,0
7,9
92,1
3
S 4♠
♦
J
11
450
450
10,0
-10,0
-10,0
76,3
23,7
4
NS
Anja Horsdal Henriksen - Brian Mikkelsen
S 4
♥
♠3
8
-200
-200
-11,0
-11,0
11,0
21,1
79,0
10,0
58,8
5
S 2♠
♣2
8
110
110
19,0
19,0
-19,0
100,0
0,0
6
V 4♠
♣3
10
-620
-620
2,0
2,0
-2,0
55,3
44,7
7
ØV
Stefan Granild - Birger Straarup
N 4UT
♣8
6
-400
-400
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
11,0
59,7
8
S 2♠
♦
A
9
140
140
-3,0
3,0
3,0
42,1
57,9
9
V 4♠
♣Q
8
200
200
11,0
-11,0
-11,0
79,0
21,1
10
ØV
Lars Eskildsen - Peter Lykke-Olesen
N 3UT
♥
2
10
630
630
7,0
-7,0
-7,0
68,4
31,6
-13,0
38,6
11
N 2
♥
♠3
10
170
170
1,0
-1,0
-1,0
52,6
47,4
12
V 3
♦
♣8
8
50
50
5,0
-5,0
-5,0
63,2
36,8
13
NS
Jan V. Sørensen - Anders Just
N 4
♥
♦
A
8
-200
-200
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
-16,0
36,0
14
Ø 1UT
♣5
3
200
200
11,0
11,0
-11,0
79,0
21,1
15
S 3
♦
D
♣K
8
-200
-200
-12,0
-12,0
12,0
18,4
81,6
16
ØV
Bente Høholt - Willy Hauge Hansen
N 3UT
♦
2
9
400
400
10,0
-10,0
-10,0
76,3
23,7
-9,0
42,1
17
V 3♠
♦
K
10
-170
-170
-9,0
9,0
9,0
26,3
73,7
18
S 3♣
♥
J
9
110
110
8,0
-8,0
-8,0
71,1
29,0
19
NS
Anna Holm - Lone Schou Petersen
S 3
♦
♥
2
8
-50
-50
4,0
4,0
-4,0
60,5
39,5
8,0
57,0
20
S 4
♥
♣8
8
-200
-200
-1,0
-1,0
1,0
47,4
52,6
21
N 3
♥
♦
A
10
170
170
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
22
ØV
Mona Holm - Ellen N. Christensen
V 2♠
♦
Q
9
-140
-140
-1,0
1,0
1,0
47,4
52,6
-23,0
29,8
23
Ø 2
♥
♣2
6
200
200
16,0
-16,0
-16,0
92,1
7,9
24
N 4
♥
♠A
10
420
420
8,0
-8,0
-8,0
71,1
29,0
25
NS
Freddy Dybdahl Andersen - Lars Jørgensen
Ø 2UT
♠T
12
-240
-240
9,0
9,0
-9,0
73,7
26,3
9,4
58,3
26
P
0
0
8,4
8,4
-8,4
72,2
27,8
27
N 4♠
♦
8
9
-50
-50
-8,0
-8,0
8,0
29,0
71,1
28
ØV
Jette F. Skole - Mette Søndergaard
V 2UT
♦
J
7
50
50
-3,0
3,0
3,0
42,1
57,9
3,0
52,6
29
N 4♣
♥
A
12
170
170
-15,0
15,0
15,0
10,5
89,5
30
N 4♠
♦
6
11
450
450
15,0
-15,0
-15,0
89,5
10,5
31
NS
Astrid Lorenzen - Lars Bloch Jensen
N 3UT
♠2
10
630
630
8,0
8,0
-8,0
71,1
29,0
37,0
82,5
32
Ø 2♠
♥
9
6
200
200
13,0
13,0
-13,0
84,2
15,8
33
N 4♠
♣5
12
480
480
16,0
16,0
-16,0
92,1
7,9
34
NS
Michael Broen - Moses Broen
N 3UT
♦
5
13
720
720
12,0
12,0
-12,0
81,6
18,4
8,0
57,0
35
V 3UT
♦
2
8
100
100
7,0
7,0
-7,0
68,4
31,6
36
Ø 2
♦
♠9
8
-90
-90
-11,0
-11,0
11,0
21,1
79,0