+
Turnering #62
Hotel -Christiansminde - Bronze 7 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 7: Margit Belenius (IK MAKKABI) - Inga Maj Askfelt
Hotel -Christiansminde - Bronze 7 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Bent Strøm - Inger Boye
N 3UT
♠4
9
400
400
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
2,0
57,1
2
S 3♠
♦
4
7
-200
-200
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
3
NS
Kirsten Sørensen - Evan Larsen
S 4
♥
♠3
12
480
480
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
0,0
50,0
4
S 1♠
♣9
6
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
5
ØV
Edith Olesen - Erik Olesen
N 4
♥
♣A
10
620
620
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
-12,0
7,1
6
V 1
♥
♦
4
8
-110
-110
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
7
ØV
Palle Hallengren Jacobsen - Jesper Gottlieb
V 4♠
♥
8
9
100
100
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
-8,0
21,4
8
N 4♠
♥
A
11
450
450
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
9
ØV
Edith Søndergaard - Else Brinkholm
N 4♠
♥
2
12
480
480
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
-4,0
35,7
10
V 2
♥
♦
8
6
200
200
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
11
NS
Jette Hintz - Ole Randrup
V 1UT
♠8
6
50
50
2,0
2,0
-2,0
64,3
35,7
9,0
82,1
12
Ø 5♣
♠A
8
150
150
7,0
7,0
-7,0
100,0
0,0
13
ØV
Hermann Raasted - Jonna Raasted
V 2♠
♦
Q
7
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3,0
60,7
14
Ø 4♠
♥
K
11
-450
-450
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
15
NS
Liss Eismark - Else Marie Pedersen
V 2
♥
♦
7
7
50
50
6,0
6,0
-6,0
92,9
7,1
-1,0
46,4
16
N 4
♥
♦
8
7
-150
-150
-7,0
-7,0
7,0
0,0
100,0
17
ØV
Ketty Laugesen - Margit Ørndrup
V 3UT
♠5
10
-430
-430
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
2,0
57,1
18
V 2♠
♦
Q
6
100
100
3,0
-3,0
-3,0
71,4
28,6
19
ØV
John Overgaard - Myrna Overgaard
V 3
♦
♥
A
9
-110
-110
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
3,0
60,7
20
N 1UT
♠5
7
90
90
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
21
NS
Lis Bjerre - Christian Petersen
N 3
♦
♥
K
8
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
0,0
100,0
-13,0
3,6
22
S 1UT
♦
4
8
120
120
-6,0
-6,0
6,0
7,1
92,9
23
NS
Bente Andersen - Maja Lorenz
V 3
♥
♦
7
10
-170
-170
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
-4,0
35,7
24
S 3♣
♥
K
8
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
35,7
64,3
25
ØV
Lotte Dybbro - Alice Gøttsche
N 4♠
♥
3
10
420
420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
6,0
71,4
26
Ø 6♠
♦
7
12
-1430
-1430
-6,0
6,0
6,0
7,1
92,9
27
NS
Helle Brinkmann - Jenny Pedersen
Ø 3
♦
♠3
8
50
50
3,0
3,0
-3,0
71,4
28,6
10,0
85,7
28
S 2♠
♣6
9
140
140
7,0
7,0
-7,0
100,0
0,0
29
ØV
Conny Møller - Nina Grooss
S 5
♦
♣A
10
-100
-100
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
-6,0
28,6
30
Ø 4
♥
♦
A
9
50
50
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3