+
Turnering #62
Hotel -Christiansminde - Bronze 7 36+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Conny Møller (Østsjællands Bridgeklub) - Nina Grooss (Østsjællands Bridgeklub)
Hotel -Christiansminde - Bronze 7 36+, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
(Oversidder)
M+*
M*
1,4
1,4
0,0
60,0
50,0
2,8
60,0
2
M+*
M*
1,4
1,4
0,0
60,0
50,0
3
ØV
Liss Eismark - Else Marie Pedersen
S 5
♥
♠A
11
450
450
-1,0
1,0
1,0
42,9
57,1
6,0
71,4
4
S 5
♦
♣9
10
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
5
ØV
Ketty Laugesen - Margit Ørndrup
N 4
♥
♣A
9
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
4,0
64,3
6
V 1
♥
♦
A
9
-140
-140
1,0
-1,0
-1,0
57,1
42,9
7
ØV
John Overgaard - Myrna Overgaard
V 4♠
♥
7
10
-620
-620
-7,0
7,0
7,0
0,0
100,0
10,0
85,7
8
N 3♠
♦
A
8
-50
-50
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
9
NS
Lis Bjerre - Christian Petersen
N 1UT
♦
8
10
180
180
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
-8,0
21,4
10
V 2
♥
♦
8
6
200
200
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
11
ØV
Bente Andersen - Maja Lorenz
V 3♠
♥
5
7
100
100
6,0
-6,0
-6,0
92,9
7,1
-1,0
46,4
12
Ø 3♣
♠A
9
-110
-110
-5,0
5,0
5,0
14,3
85,7
13
NS
Lotte Dybbro - Alice Gøttsche
V 2♠
♥
A
7
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-3,0
39,3
14
Ø 4♠
♣A
11
-450
-450
-3,0
-3,0
3,0
28,6
71,4
15
NS
Edith Søndergaard - Else Brinkholm
V 2
♥
♣2
8
-110
-110
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
-4,0
35,7
16
N 5
♦
♠A
9
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
14,3
85,7
17
ØV
Jette Hintz - Ole Randrup
V 3UT
♠9
7
100
100
7,0
-7,0
-7,0
100,0
0,0
0,0
50,0
18
V 2♠
♦
Q
8
-110
-110
-7,0
7,0
7,0
0,0
100,0
19
ØV
Hermann Raasted - Jonna Raasted
V 2
♦
♥
A
9
-110
-110
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
5,0
67,9
20
S 4
♥
♦
4
9
-100
-100
-3,0
3,0
3,0
28,6
71,4
21
NS
Kirsten Sørensen - Evan Larsen
V 4
♥
♦
5
8
100
100
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
0,0
50,0
22
S 1UT
♦
4
9
150
150
-1,0
-1,0
1,0
42,9
57,1
23
ØV
Edith Olesen - Erik Olesen
Ø 3
♥
♦
K
10
-170
-170
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
4,0
64,3
24
S 2UT
♣2
7
-50
-50
-2,0
2,0
2,0
35,7
64,3
25
ØV
Palle Hallengren Jacobsen - Jesper Gottlieb
N 4♠
♥
3
10
420
420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-5,0
32,1
26
Ø 4♠
♣4
12
-680
-680
5,0
-5,0
-5,0
85,7
14,3
27
NS
Bent Andersen - Knud Sørensen
Ø 3UT
♠3
6
150
150
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
10,0
85,7
28
N 3♣
♦
K
10
130
130
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3
29
NS
Margit Belenius - Inga Maj Askfelt
S 5
♦
♣A
10
-100
-100
1,0
1,0
-1,0
57,1
42,9
6,0
71,4
30
Ø 4
♥
♦
A
9
50
50
5,0
5,0
-5,0
85,7
14,3