+
Turnering #40
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 6: Knud Andersen (Nibe Bridgeklub) - Ove Sondrup Jensen (Aars Bridgeklub)
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Kresten Jensen - Ole Jensen
Ø 3UT
♦
6
13
-520
-520
-7,0
7,0
7,0
28,1
71,9
-4,0
43,8
2
N 1UT
♠2
7
90
90
11,0
-11,0
-11,0
84,4
15,6
3
ØV
Helle Velschow-Rasmussen - Karen Hornbeck
V 5
♦
♠Q
8
300
300
16,0
-16,0
-16,0
100,0
0,0
-5,0
42,2
4
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-11,0
11,0
11,0
15,6
84,4
5
NS
Kirsten Skovgaard - Sissi Kiilsholm
Ø 3UT
♠2
8
50
50
9,0
9,0
-9,0
78,1
21,9
0,0
50,0
6
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-9,0
-9,0
9,0
21,9
78,1
7
ØV
Elsa B. Jensen - Hanne Kruhl Parner
Ø 4♠ D
♦
A
7
800
800
14,0
-14,0
-14,0
93,8
6,3
-21,0
17,2
8
S 4♠
♦
K
10
420
420
7,0
-7,0
-7,0
71,9
28,1
9
NS
Thorvald Rasmussen - Kirsten Rasmussen
N 3
♦
♥
4
11
150
150
1,0
1,0
-1,0
53,1
46,9
2,0
53,1
10
Ø 4
♥
♣8
9
100
100
1,0
1,0
-1,0
53,1
46,9
11
ØV
Jens Peder Jensen - Kurt Holmbye
Ø 3♣
♠A
10
-130
-130
-7,0
7,0
7,0
28,1
71,9
-5,0
42,2
12
N 4
♥
♦
A
11
650
650
12,0
-12,0
-12,0
87,5
12,5
13
ØV
Lisa Vesterskov Christensen - Hanna Falberg
S 2
♥
♦
K
8
110
110
12,0
-12,0
-12,0
87,5
12,5
-4,0
43,8
14
Ø 3UT
♣J
9
-400
-400
-8,0
8,0
8,0
25,0
75,0
15
NS
Jesper Ludvigsen - Jens Peter Jacobsen
N 7UT
♣Q
13
2220
2220
16,0
16,0
-16,0
100,0
0,0
27,0
92,2
16
S 4♠
♣A
10
420
420
11,0
11,0
-11,0
84,4
15,6
17
NS
Inger Bresemann - Ursula Bresemann
V 3UT
♥
6
9
-400
-400
1,0
1,0
-1,0
53,1
46,9
11,0
67,2
18
V 2♠
♦
6
10
-170
-170
10,0
10,0
-10,0
81,3
18,8
19
NS
Ulla Rasmussen - Karen Haahr
N 4
♥
♦
A
9
-50
-50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-14,0
28,1
20
V 4
♥
♥
9
11
-650
-650
-14,0
-14,0
14,0
6,3
93,8
21
ØV
Nikolaj Zeeberg - Jacob Kofoed Lützhøft Hansen
N 3♠
♣J
10
170
170
11,0
-11,0
-11,0
84,4
15,6
-17,0
23,4
22
N 2
♥
♦
A
6
-100
-100
6,0
-6,0
-6,0
68,8
31,3
23
NS
Daniel Brandgaard - Mathias Møller Larsen
S 4
♥
♦
J
10
620
620
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
-7,0
39,1
24
S 4♠
♥
A
9
-50
-50
-15,0
-15,0
15,0
3,1
96,9
25
ØV
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
S 5♣
♦
T
11
400
400
8,0
-8,0
-8,0
75,0
25,0
5,0
57,8
26
S 5♠
♦
8
10
-100
-100
-13,0
13,0
13,0
9,4
90,6
27
ØV
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
S 3♠
♥
Q
9
140
140
9,0
-9,0
-9,0
78,1
21,9
-14,0
28,1
28
Ø 3♣
♠2
9
-110
-110
5,0
-5,0
-5,0
65,6
34,4
29
NS
Gitte Christensen - Niels Christensen
Ø 4♠
♣8
12
-680
-680
-11,0
-11,0
11,0
15,6
84,4
-24,0
12,5
30
V 3
♥
♦
2
9
-140
-140
-13,0
-13,0
13,0
9,4
90,6