+
Turnering #40
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 4: Erik Andreasen (BK 51, Faaborg) - Lise Lotte Nielsen (BK 51, Faaborg)
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Helle Velschow-Rasmussen - Karen Hornbeck
Ø 5♣
♠A
13
-440
-440
3,0
3,0
-3,0
59,4
40,6
19,0
79,7
2
S 3
♦
♣7
10
130
130
16,0
16,0
-16,0
100,0
0,0
3
ØV
Elsa B. Jensen - Hanne Kruhl Parner
Ø 5♣
♦
T
10
100
100
8,0
-8,0
-8,0
75,0
25,0
-4,0
43,8
4
S 1UT
♥
5
7
90
90
-4,0
4,0
4,0
37,5
62,5
5
ØV
Thorvald Rasmussen - Kirsten Rasmussen
Ø 3UT
♠2
7
100
100
15,0
-15,0
-15,0
96,9
3,1
-25,0
10,9
6
V 3
♥
♦
A
7
200
200
10,0
-10,0
-10,0
81,3
18,8
7
ØV
Jens Peder Jensen - Kurt Holmbye
Ø 3♠
♥
A
7
200
200
-4,0
4,0
4,0
37,5
62,5
-3,0
45,3
8
S 4♠
♠8
10
420
420
7,0
-7,0
-7,0
71,9
28,1
9
NS
Karen Bach - Else Blomholt
S 3UT
♥
K
5
-200
-200
-16,0
-16,0
16,0
0,0
100,0
-8,0
37,5
10
N 3♣
♥
K
9
110
110
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
11
NS
Lisa Vesterskov Christensen - Hanna Falberg
S 4
♥
♣J
6
-200
-200
-14,0
-14,0
14,0
6,3
93,8
2,0
53,1
12
N 5
♥
D
♦
A
11
850
850
16,0
16,0
-16,0
100,0
0,0
13
NS
Jesper Ludvigsen - Jens Peter Jacobsen
Ø 3UT
♣8
7
200
200
15,0
15,0
-15,0
96,9
3,1
30,0
96,9
14
Ø 2
♥
♣J
6
100
100
15,0
15,0
-15,0
96,9
3,1
15
ØV
Inger Bresemann - Ursula Bresemann
N 6
♥
♣Q
12
1430
1430
-12,0
12,0
12,0
12,5
87,5
24,0
87,5
16
Ø 3UT
♠Q
8
100
100
-12,0
12,0
12,0
12,5
87,5
17
NS
Ulla Rasmussen - Karen Haahr
V 2♠
♥
7
7
50
50
16,0
16,0
-16,0
100,0
0,0
28,0
93,8
18
Ø 1UT
♦
3
9
-150
-150
12,0
12,0
-12,0
87,5
12,5
19
ØV
Nikolaj Zeeberg - Jacob Kofoed Lützhøft Hansen
N 4
♥
♦
A
9
-50
-50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-8,0
37,5
20
V 1
♥
♠7
10
-170
-170
8,0
-8,0
-8,0
75,0
25,0
21
ØV
Daniel Brandgaard - Mathias Møller Larsen
N 4♠
♣J
8
-200
-200
-13,0
13,0
13,0
9,4
90,6
-1,0
48,4
22
Ø 2♠
♣T
7
100
100
14,0
-14,0
-14,0
93,8
6,3
23
NS
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
S 4
♥
♦
J
10
620
620
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
11,0
67,2
24
S 3♠
♥
A
9
140
140
3,0
3,0
-3,0
59,4
40,6
25
NS
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
S 5♣
♦
T
10
-50
-50
-12,0
-12,0
12,0
12,5
87,5
-12,0
31,3
26
Ø 5
♦
D
♠K
10
200
200
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
27
ØV
Gitte Christensen - Niels Christensen
V 4
♥
♠A
9
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
4,0
56,3
28
Ø 3♣
♠2
10
-130
-130
-4,0
4,0
4,0
37,5
62,5
29
ØV
Inga Biltoft - Gunnar Biltoft
Ø 4♠
♥
2
11
-650
-650
-2,0
2,0
2,0
43,8
56,3
-6,0
40,6
30
S 5
♦
♥
A
12
420
420
8,0
-8,0
-8,0
75,0
25,0