+
Turnering #40
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 29: Kresten Jensen (Rønne Bridgeklub) - Ole Jensen (Rønne Bridgeklub)
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Knud Andersen - Ove Sondrup Jensen
Ø 3UT
♦
6
13
-520
-520
-7,0
-7,0
7,0
28,1
71,9
4,0
56,3
2
N 1UT
♠2
7
90
90
11,0
11,0
-11,0
84,4
15,6
3
NS
Karen Bach - Else Blomholt
V 2
♦
♥
3
9
-110
-110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
10,0
65,6
4
N 3
♦
♥
Q
9
110
110
10,0
10,0
-10,0
81,3
18,8
5
ØV
Lisa Vesterskov Christensen - Hanna Falberg
V 3
♥
♠J
9
-140
-140
4,0
-4,0
-4,0
62,5
37,5
-8,0
37,5
6
S 3♣
♦
5
10
130
130
4,0
-4,0
-4,0
62,5
37,5
7
ØV
Jesper Ludvigsen - Jens Peter Jacobsen
Ø 3♠
♥
A
7
200
200
-4,0
4,0
4,0
37,5
62,5
-12,0
31,3
8
S 3UT
♦
3
10
430
430
16,0
-16,0
-16,0
100,0
0,0
9
ØV
Inger Bresemann - Ursula Bresemann
S 3UT
♥
7
8
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
31,3
68,8
5,0
57,8
10
Ø 4
♥
♣8
9
100
100
1,0
-1,0
-1,0
53,1
46,9
11
ØV
Ulla Rasmussen - Karen Haahr
N 3♠
♣A
8
-50
-50
9,0
-9,0
-9,0
78,1
21,9
-15,0
26,6
12
N 4
♥
♦
A
10
620
620
6,0
-6,0
-6,0
68,8
31,3
13
NS
Nikolaj Zeeberg - Jacob Kofoed Lützhøft Hansen
Ø 3UT
♣8
8
100
100
7,0
7,0
-7,0
71,9
28,1
-1,0
48,4
14
Ø 3UT
♣8
9
-400
-400
-8,0
-8,0
8,0
25,0
75,0
15
NS
Daniel Brandgaard - Mathias Møller Larsen
N 2
♥
♣Q
13
260
260
-16,0
-16,0
16,0
0,0
100,0
-18,0
21,9
16
N 3♠
♣7
10
170
170
-2,0
-2,0
2,0
43,8
56,3
17
ØV
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
V 2
♦
♣2
8
-90
-90
14,0
-14,0
-14,0
93,8
6,3
-28,0
6,3
18
V 3♠
♥
A
9
-140
-140
14,0
-14,0
-14,0
93,8
6,3
19
NS
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
Ø 5
♦
D
♥
A
10
200
200
9,0
9,0
-9,0
78,1
21,9
17,0
76,6
20
Ø 2
♥
♦
A
10
-170
-170
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
21
NS
Gitte Christensen - Niels Christensen
N 4♠
♣J
8
-200
-200
-13,0
-13,0
13,0
9,4
90,6
-27,0
7,8
22
V 3UT
♣A
9
-600
-600
-14,0
-14,0
14,0
6,3
93,8
23
NS
Inga Biltoft - Gunnar Biltoft
Ø 5
♦
D
♥
A
7
1100
1100
16,0
16,0
-16,0
100,0
0,0
6,0
59,4
24
Ø 3
♥
♣9
8
50
50
-10,0
-10,0
10,0
18,8
81,3
25
ØV
Grethe Andersen - Bodil Vestbjerg
N 4
♥
♠7
10
420
420
11,0
-11,0
-11,0
84,4
15,6
-27,0
7,8
26
Ø 7
♦
D
♠K
10
800
800
16,0
-16,0
-16,0
100,0
0,0
27
ØV
Hans Letort - Knud Letort
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-8,0
8,0
8,0
25,0
75,0
12,0
68,8
28
Ø 3♣
♠2
10
-130
-130
-4,0
4,0
4,0
37,5
62,5
29
NS
Leif Molbech - Annette Irene Hansen
Ø 4♠
♣8
10
-620
-620
9,0
9,0
-9,0
78,1
21,9
23,0
85,9
30
S 5
♦
D
♥
A
12
650
650
14,0
14,0
-14,0
93,8
6,3