+
Turnering #40
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 19: Laura Vase (Aarhus BK) - Dorthe Svenningsen (Aarhus)
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Ulla Rasmussen - Karen Haahr
V 5♣
♠9
11
-400
-400
13,0
13,0
-13,0
90,6
9,4
19,0
79,7
2
Ø 3♠
♦
8
8
50
50
6,0
6,0
-6,0
68,8
31,3
3
NS
Nikolaj Zeeberg - Jacob Kofoed Lützhøft Hansen
V 3UT
♥
3
9
-600
-600
-16,0
-16,0
16,0
0,0
100,0
-1,0
48,4
4
V 4
♥
♦
A
8
200
200
15,0
15,0
-15,0
96,9
3,1
5
NS
Daniel Brandgaard - Mathias Møller Larsen
Ø 3UT
♠2
9
-400
-400
-2,0
-2,0
2,0
43,8
56,3
-11,0
32,8
6
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-9,0
-9,0
9,0
21,9
78,1
7
NS
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
S 4
♥
♣A
11
650
650
6,0
6,0
-6,0
68,8
31,3
13,0
70,3
8
S 4♠
♣7
10
420
420
7,0
7,0
-7,0
71,9
28,1
9
NS
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
N 5
♦
♣A
11
400
400
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
9,0
64,1
10
V 3♠
♣A
8
100
100
1,0
1,0
-1,0
53,1
46,9
11
ØV
Gitte Christensen - Niels Christensen
Ø 2♣
♠5
9
-110
-110
-1,0
1,0
1,0
46,9
53,1
5,0
57,8
12
Ø 5
♦
D
♥
8
10
100
100
-4,0
4,0
4,0
37,5
62,5
13
ØV
Inga Biltoft - Gunnar Biltoft
Ø 3UT
♣8
8
100
100
7,0
-7,0
-7,0
71,9
28,1
-22,0
15,6
14
Ø 4
♥
♣J
8
100
100
15,0
-15,0
-15,0
96,9
3,1
15
NS
Grethe Andersen - Bodil Vestbjerg
S 7
♥
♦
J
13
2210
2210
7,0
7,0
-7,0
71,9
28,1
-8,0
37,5
16
S 4♠
♣A
9
-50
-50
-15,0
-15,0
15,0
3,1
96,9
17
ØV
Hans Letort - Knud Letort
V 3
♦
♣8
10
-130
-130
12,0
-12,0
-12,0
87,5
12,5
-2,0
46,9
18
V 4♠
♦
7
11
-450
-450
-10,0
10,0
10,0
18,8
81,3
19
NS
Leif Molbech - Annette Irene Hansen
Ø 4
♦
♠A
10
-130
-130
-8,0
-8,0
8,0
25,0
75,0
0,0
50,0
20
V 1
♥
♠7
10
-170
-170
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
21
ØV
Flemming Raal - Kaj Brun
N 2UT
♦
6
9
150
150
8,0
-8,0
-8,0
75,0
25,0
-10,0
34,4
22
Ø 1♠
♥
2
8
-110
-110
2,0
-2,0
-2,0
56,3
43,8
23
ØV
Finn Normann - Annamarie Sandgaard
S 3
♥
♠T
10
170
170
-8,0
8,0
8,0
25,0
75,0
-2,0
46,9
24
S 3♠
♥
A
10
170
170
10,0
-10,0
-10,0
81,3
18,8
25
NS
Erik Laursen - Bente Madsen
S 2UT
♦
T
8
120
120
-6,0
-6,0
6,0
31,3
68,8
-6,0
40,6
26
Ø 5
♦
D
♠K
10
200
200
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
27
ØV
Leif Vanting (S) - Hans Bæk
N 4♣
♦
A
9
-50
-50
-2,0
2,0
2,0
43,8
56,3
-11,0
32,8
28
Ø 3♣
♠2
8
50
50
13,0
-13,0
-13,0
90,6
9,4
29
ØV
Ann-Berit Skou Andersen - Else Steffensen
Ø 4♠
♦
T
11
-650
-650
-2,0
2,0
2,0
43,8
56,3
-6,0
40,6
30
S 5
♦
♥
A
12
420
420
8,0
-8,0
-8,0
75,0
25,0