+
Turnering #40
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 11: Leif Vanting (Ballerup Bridge Club) - Hans Bæk (Kokkedal Bridgeklub)
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Lars Viby Mogensen - Ole Faurskov
V 5♣
♠9
11
-400
-400
13,0
-13,0
-13,0
90,6
9,4
-12,0
31,3
2
N 1UT
♠2
6
-100
-100
-1,0
1,0
1,0
46,9
53,1
3
NS
Gitte Christensen - Niels Christensen
V 3
♦
♠Q
10
-130
-130
-6,0
-6,0
6,0
31,3
68,8
-3,0
45,3
4
V 3
♥
♦
A
8
100
100
3,0
3,0
-3,0
59,4
40,6
5
ØV
Inga Biltoft - Gunnar Biltoft
Ø 3UT
♠2
8
50
50
9,0
-9,0
-9,0
78,1
21,9
-10,0
34,4
6
V 3
♥
♣Q
8
100
100
1,0
-1,0
-1,0
53,1
46,9
7
ØV
Grethe Andersen - Bodil Vestbjerg
Ø 3♠
♥
A
6
300
300
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
12,0
68,8
8
N 2UT
♥
2
9
150
150
-12,0
12,0
12,0
12,5
87,5
9
NS
Hans Letort - Knud Letort
N 3
♦
♣A
11
150
150
1,0
1,0
-1,0
53,1
46,9
14,0
71,9
10
Ø 4
♥
♣T
8
200
200
13,0
13,0
-13,0
90,6
9,4
11
NS
Leif Molbech - Annette Irene Hansen
S 3
♥
♣J
8
-50
-50
9,0
9,0
-9,0
78,1
21,9
5,0
57,8
12
Ø 5
♦
D
♠A
10
100
100
-4,0
-4,0
4,0
37,5
62,5
13
NS
Flemming Raal - Kaj Brun
Ø 3
♦
♣K
9
-110
-110
-5,0
-5,0
5,0
34,4
65,6
4,0
56,3
14
V 3UT
♠7
8
50
50
9,0
9,0
-9,0
78,1
21,9
15
ØV
Finn Normann - Annamarie Sandgaard
N 6
♥
♣J
13
1460
1460
-6,0
6,0
6,0
31,3
68,8
21,0
82,8
16
S 4♠
♣A
9
-50
-50
-15,0
15,0
15,0
3,1
96,9
17
ØV
Elsa B. Jensen - Hanne Kruhl Parner
Ø 3UT
♦
2
9
-400
-400
1,0
-1,0
-1,0
53,1
46,9
-1,0
48,4
18
V 4♠
♦
8
10
-420
-420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
19
NS
Thorvald Rasmussen - Kirsten Rasmussen
Ø 4
♦
D
♥
A
9
200
200
9,0
9,0
-9,0
78,1
21,9
17,0
76,6
20
V 1
♥
♦
5
10
-170
-170
8,0
8,0
-8,0
75,0
25,0
21
ØV
Jens Peder Jensen - Kurt Holmbye
N 3♠
♦
9
9
140
140
3,0
-3,0
-3,0
59,4
40,6
6,0
59,4
22
N 2
♥
♦
K
5
-150
-150
-9,0
9,0
9,0
21,9
78,1
23
ØV
Silas Weber Iversen - Viktor Kolding
S 4
♥
♣7
10
620
620
8,0
-8,0
-8,0
75,0
25,0
-11,0
32,8
24
S 3♠
♣K
9
140
140
3,0
-3,0
-3,0
59,4
40,6
25
NS
Merete Kofoed Petersen - Lill Zeeberg
S 3♣
♦
T
11
150
150
-4,0
-4,0
4,0
37,5
62,5
7,0
60,9
26
N 4♠
♦
A
10
620
620
11,0
11,0
-11,0
84,4
15,6
27
NS
Laura Vase - Dorthe Svenningsen
N 4♣
♦
A
9
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
43,8
56,3
11,0
67,2
28
Ø 3♣
♠2
8
50
50
13,0
13,0
-13,0
90,6
9,4
29
ØV
Linda Thelin - Lotte Nerem
Ø 4♠
♣8
10
-620
-620
9,0
-9,0
-9,0
78,1
21,9
-4,0
43,8
30
V 5
♥
♣A
9
100
100
-5,0
5,0
5,0
34,4
65,6