+
Turnering #40
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 10: Lisa Vesterskov Christensen (Sæby Bridgeklub) - Hanna Falberg (Sæby Bridgeklub)
Svendborgsund Bronze 5 28+, A-rækken
Parturnering
Dato: 07-07-2019
Tid: kl. 19:00 - kl. 23:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Tina Jensen - Pia Falberg
Ø 6UT
♠A
12
-990
-990
-16,0
16,0
16,0
0,0
100,0
25,0
89,1
2
Ø 2♠
♣A
8
-110
-110
-9,0
9,0
9,0
21,9
78,1
3
ØV
Karen Fønsby - Jytte Siiger Frahm
S 3♠
♣A
6
-150
-150
-12,0
12,0
12,0
12,5
87,5
23,0
85,9
4
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-11,0
11,0
11,0
15,6
84,4
5
NS
Kresten Jensen - Ole Jensen
V 3
♥
♠J
9
-140
-140
4,0
4,0
-4,0
62,5
37,5
8,0
62,5
6
S 3♣
♦
5
10
130
130
4,0
4,0
-4,0
62,5
37,5
7
ØV
Helle Velschow-Rasmussen - Karen Hornbeck
Ø 2♠
♦
A
7
100
100
-12,0
12,0
12,0
12,5
87,5
5,0
57,8
8
S 4♠
♦
K
10
420
420
7,0
-7,0
-7,0
71,9
28,1
9
NS
Kirsten Skovgaard - Sissi Kiilsholm
N 4
♦
♥
4
11
150
150
1,0
1,0
-1,0
53,1
46,9
2,0
53,1
10
V 4♠
♥
A
9
100
100
1,0
1,0
-1,0
53,1
46,9
11
ØV
Erik Andreasen - Lise Lotte Nielsen
S 4
♥
♣J
6
-200
-200
-14,0
14,0
14,0
6,3
93,8
-2,0
46,9
12
N 5
♥
D
♦
A
11
850
850
16,0
-16,0
-16,0
100,0
0,0
13
NS
Knud Andersen - Ove Sondrup Jensen
S 2
♥
♦
K
8
110
110
12,0
12,0
-12,0
87,5
12,5
4,0
56,3
14
Ø 3UT
♣J
9
-400
-400
-8,0
-8,0
8,0
25,0
75,0
15
NS
Elsa B. Jensen - Hanne Kruhl Parner
N 7
♥
♥
7
13
2210
2210
7,0
7,0
-7,0
71,9
28,1
5,0
57,8
16
N 3♠
♣J
10
170
170
-2,0
-2,0
2,0
43,8
56,3
17
NS
Thorvald Rasmussen - Kirsten Rasmussen
V 3UT
♣2
10
-430
-430
-12,0
-12,0
12,0
12,5
87,5
-22,0
15,6
18
V 4♠
♦
8
11
-450
-450
-10,0
-10,0
10,0
18,8
81,3
19
ØV
Jens Peder Jensen - Kurt Holmbye
Ø 5
♦
D
♠A
9
500
500
15,0
-15,0
-15,0
96,9
3,1
-11,0
32,8
20
V 1
♥
♣A
11
-200
-200
-4,0
4,0
4,0
37,5
62,5
21
ØV
Inger Bresemann - Ursula Bresemann
N 2♠
♣J
8
110
110
-2,0
2,0
2,0
43,8
56,3
11,0
67,2
22
Ø 2UT
♦
8
9
-150
-150
-9,0
9,0
9,0
21,9
78,1
23
ØV
Ulla Rasmussen - Karen Haahr
S 3
♥
♦
J
10
170
170
-8,0
8,0
8,0
25,0
75,0
-2,0
46,9
24
S 3♠
♥
A
10
170
170
10,0
-10,0
-10,0
81,3
18,8
25
ØV
Nikolaj Zeeberg - Jacob Kofoed Lützhøft Hansen
N 2
♥
♣3
11
200
200
4,0
-4,0
-4,0
62,5
37,5
-15,0
26,6
26
S 4♠
♦
6
10
620
620
11,0
-11,0
-11,0
84,4
15,6
27
NS
Daniel Brandgaard - Mathias Møller Larsen
S 4♠ D
♣K
10
590
590
16,0
16,0
-16,0
100,0
0,0
3,0
54,7
28
Ø 3UT
♠2
9
-400
-400
-13,0
-13,0
13,0
9,4
90,6
29
ØV
Gerda Arildsen - Birgitte Bendix
Ø 4♠
♣8
12
-680
-680
-11,0
11,0
11,0
15,6
84,4
-5,0
42,2
30
S 6
♦
D
♥
A
12
1090
1090
16,0
-16,0
-16,0
100,0
0,0