+
Turnering #10
SeniorHold kval Øst, A-række
Hold-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Kampresultat
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Multihold Bordresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Multihold Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Multihold Stilling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Sektion 7
Sektion 8
Sektion 9
Turneringsoversigt
Resultater efter 6. sektion
SeniorHold kval Øst, A-række
Meddelelse:
Hold 18 har fået 1 KP straf pga. mobiltelefon Hold 13 - Hold 16 begge hold -6 imp - dvs. kampresultat 14,36 - 3,09
Holdturnering
Sortering:
Holdnummer
Holdnavn
Stilling
Dato: 04-11-2018
Tid: kl. 10:00 - kl. 14:00
Hold
7
23
22
17
10
13
4
9
2
12
3
1
5
19
14
18
24
16
15
20
6
21
11
8
Straf
Total
Plac
7. Allan Christiansen
19,13
0,00
8,62
7,99
15,58
2,29
53,61
16
23. Arne Nørgaaard
10,71
5,30
3,27
0,98
6,29
6,82
33,37
24
22. Bent Hansen
0,87
9,29
5,07
11,38
7,99
3,27
37,87
23
17. Bridge 83 Slagelse
14,70
4,85
7,99
8,30
7,69
0,66
44,19
22
10. BridgeSalonen
14,93
1,46
5,54
16,91
13,71
2,00
54,55
14
13. Carsten Bernth
18,00
1,22
16,37
14,46
4,01
6,55
60,61
11
4. Erik Lund
18,54
6,03
4,21
20,00
7,39
11,70
67,87
7
9. Erling Andersen
16,73
0,00
9,29
15,79
8,30
10,00
60,11
13
2. Flemming Dahl
14,46
7,99
8,30
17,86
17,86
14,70
81,17
3
12. Flemming Øster
2,00
5,30
4,85
12,61
5,54
14,46
44,76
21
3. Henrik Kruse Petersen
20,00
20,00
14,70
3,82
8,62
14,70
81,84
2
1. Henrik Norman Hansen
18,78
13,97
12,01
16,18
6,82
15,58
83,34
1
5. Ivan Abel
15,15
15,79
10,71
11,70
15,15
11,38
79,88
4
19. Jens Krusaa
11,38
12,01
4,21
12,90
11,05
2,92
54,47
15
14. Karin Risom
19,02
8,62
3,63
2,14
7,39
5,30
46,10
20
18. Leif J. Madsen
11,70
3,09
0,00
14,46
16,91
6,82
-1,00
51,98
17
24. Lisbeth Smed
12,01
12,31
5,54
7,10
9,64
2,76
49,36
18
16. Ole Kofoed
13,71
16,73
3,09
12,61
3,09
0,00
49,23
19
15. Peter Gallmayer
19,34
6,29
15,99
5,30
8,95
5,78
61,65
9
20. Peter Molander
12,01
13,45
8,95
10,36
11,05
4,63
60,45
12
6. Rødovre BK
11,70
2,14
13,18
13,18
20,00
16,55
76,75
5
21. Terkel Lund-Nielsen
4,42
18,00
10,00
14,70
14,22
13,45
74,79
6
11. Torben Andersen
17,71
13,18
4,42
17,24
3,45
11,05
67,05
8
8. Torben Sværke
8,30
5,30
17,08
15,37
6,55
8,95
61,55
10