+
Turnering #24
Mandag eftermiddag Parturnering III, B-rækken
Par-turnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Sektion 5
Sektion 6
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 1: Elin David - Flemming Bo Jensen
Mandag eftermiddag Parturnering III, B-rækken
Parturnering
Dato: 26-11-2018
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Birte Kristensen - Lillian Isaksen
N 2
♥
♣A
7
-50
-50
2,0
4,0
4,0
33,3
66,7
9,0
50,0
2
Ø 4♠
♣9
12
-480
-480
2,0
4,0
4,0
33,3
66,7
3
N 1UT
♣Q
7
90
90
5,0
1,0
1,0
83,3
16,7
4
ØV
Birthe Lade - Villy Lade
S 1♠
♣5
8
110
110
4,0
2,0
2,0
66,7
33,3
6,0
33,3
5
Ø 3UT
♣4
7
100
100
6,0
0,0
0,0
100,0
0,0
6
N 3
♥
♥
5
8
-50
-50
2,0
4,0
4,0
33,3
66,7
7
ØV
Inge Tørring (S) - Kirsten Jensen (S)
Ø 4♠
♥
2
7
300
300
6,0
0,0
0,0
100,0
0,0
8,0
44,4
8
S 1UT
♦
5
9
150
150
2,0
4,0
4,0
33,3
66,7
9
S 1
♦
♣3
7
70
70
2,0
4,0
4,0
33,3
66,7
10
NS
Bent Hasle Laursen - Lars G. Jensen
V 1UT
♥
5
10
-180
-180
4,0
4,0
2,0
66,7
33,3
12,2
67,8
11
Ø 2♣
♥
5
10
-130
-130
4,0
4,0
2,0
66,7
33,3
12
V 3♠
♣K
9
-140
-140
4,2
4,2
3,0
70,0
50,0
13
ØV
Jonna Christensen - Leif Christensen
Ø 2♠
♣A
6
200
200
4,0
2,0
2,0
66,7
33,3
8,0
44,4
14
S 3♠
♦
J
7
-100
-100
0,0
6,0
6,0
0,0
100,0
15
N 4♠
♥
A
10
620
620
6,0
0,0
0,0
100,0
0,0
16
NS
Aase Frost - Anne Marie Ritter
V 4
♥
♦
A
10
-620
-620
0,0
0,0
6,0
0,0
100,0
9,0
50,0
17
Ø 2UT
♠7
7
50
50
3,0
3,0
3,0
50,0
50,0
18
S 4
♥
♣T
12
680
680
6,0
6,0
0,0
100,0
0,0
19
NS
Kitty Hartmann - Jørgen Nielsen
Ø 4
♥
♦
6
11
-650
-650
1,0
1,0
5,0
16,7
83,3
5,0
27,8
20
S 2♣
♥
6
12
170
170
2,0
2,0
4,0
33,3
66,7
21
N 2♣
♠9
8
90
90
2,0
2,0
4,0
33,3
66,7