+
Turnering #91
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 6: Anne-Marie Frøhlich (Islev Bridgeklub) - Lisbeth Bentsen (Rødovre Bridgeklub)
Sølv 5, A-rækken
Parturnering
Dato: 13-07-2022
Tid: kl. 10:30 - kl. 14:30
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Runde
1
ØV
Knud Erik Jensen - Sigrid Nielsen
V 3UT
♦
8
6
150
150
52,0
-52,0
-52,0
25,0
2
S 2
♥
D
♦
Q
6
-500
-500
-77,0
77,0
77,0
3
NS
Annette Jørgensen - Henrik Demant
N 3UT
♠A
9
400
400
35,0
35,0
-35,0
105,0
4
V 3
♥
♠T
7
200
200
70,0
70,0
-70,0
5
ØV
Thomas Hahn - Mathias Hahn-Hundsdahl
N 5
♥
♣A
10
-100
-100
-101,0
101,0
101,0
101,0
6
Ø 3UT
♠4
12
-690
-690
0,0
0,0
0,0
7
ØV
Finn Løgager - Birthe Løgager
V 2♣
♠A
9
-110
-110
-51,0
51,0
51,0
-49,0
8
Ø 3♠ D
♦
A
7
300
300
100,0
-100,0
-100,0
9
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
S 4
♥
♠Q
11
450
450
39,0
39,0
-39,0
-33,0
10
V 4♠
♦
Q
10
-620
-620
-72,0
-72,0
72,0
11
ØV
Christian Larsen - Karsten Dorph
Ø 2
♥
♦
3
11
-200
-200
-32,0
32,0
32,0
99,0
12
S 4
♥
♣7
9
-100
-100
-67,0
67,0
67,0
13
ØV
Torben Fersløv Andersen - Else Lundberg
N 2
♥
♦
5
7
-100
-100
-20,0
20,0
20,0
37,0
14
V 4♠
♥
4
11
-450
-450
-17,0
17,0
17,0
15
ØV
Peter Fredin - Christian Lahrmann
Ø 3UT
♥
3
10
-430
-430
-49,0
49,0
49,0
139,0
16
N 1
♥
♦
6
12
230
230
-90,0
90,0
90,0
17
NS
Ture Rademacher - Dan Nybo Jensen
V 3UT
♠3
9
-400
-400
-8,0
-8,0
8,0
-16,0
18
V 4♠
♥
8
8
100
100
-8,0
-8,0
8,0
19
ØV
Jan Clementsson - Gun Bellander
N 2
♥
♣6
6
-100
-100
-6,0
6,0
6,0
81,6
20
V 3♠
♣K
9
-140
-140
-75,6
75,6
75,6
21
ØV
Daniel Brandgaard - Thomas Svendsen
N 3UT
♠2
10
630
630
206,0
-206,0
-206,0
-259,0
22
Ø 4
♥
♦
2
9
100
100
53,0
-53,0
-53,0
23
ØV
Jørgen Holm - Christian Patric Vaqué
S 2♠
♥
K
8
110
110
72,0
-72,0
-72,0
151,0
24
S 5♠
♠J
10
-50
-50
-223,0
223,0
223,0
25
ØV
(Oversidder)
M-
M*
-119,0
7,4
7,4
14,8
26
M-
M*
-119,0
7,4
7,4
27
ØV
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
S 3UT
♣2
10
430
430
17,0
-17,0
-17,0
1,0
28
Ø 5♠
♥
K
12
-480
-480
-18,0
18,0
18,0
29
ØV
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
N 2♠
♦
2
7
-100
-100
9,0
-9,0
-9,0
42,0
30
Ø 4♠
♦
A
11
-450
-450
-51,0
51,0
51,0
31
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
S 5
♦
D
♣T
10
-200
-200
-183,0
-183,0
183,0
-95,0
32
S 3UT
♦
J
9
400
400
88,0
88,0
-88,0
33
ØV
Dorit Jensen - Viggo Lybker
Ø 4
♦
D
♠K
8
300
300
-55,0
55,0
55,0
27,0
34
V 2
♥
♥
8
7
50
50
28,0
-28,0
-28,0
35
NS
Søren Caspersen - Amalie Rosa Bune
N 2
♥
D
♥
3
8
470
470
191,0
191,0
-191,0
85,0
36
S 4
♥
♦
A
9
-100
-100
-106,0
-106,0
106,0
37
NS
Julie Sigsgaard - Ella Rosthøj
V 1UT
♣4
6
50
50
29,0
29,0
-29,0
-7,0
38
N 3
♦
♥
A
11
150
150
-36,0
-36,0
36,0
39
ØV
Peter Haff - Stella Bach
Ø 4
♥
D
♠K
8
500
500
68,0
-68,0
-68,0
-67,0
40
Ø 3UT
♠3
9
-400
-400
-1,0
1,0
1,0
41
ØV
Michael Thystrup - Tage Larsen
Ø 1UT
♥
4
6
100
100
26,0
-26,0
-26,0
-71,0
42
Ø 4♠
♠3
9
100
100
45,0
-45,0
-45,0