+
Turnering #64
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 17: Mogens Boysen (Akademisk Bridgeklub, Århus) - Peter Laursen (Bridgeklubben Bellevue)
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 09:29 - kl. 13:29
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Torben Sværke - Peter Krogh
S 4
♥
♥
2
10
420
420
20,0
20,0
-20,0
93,5
6,5
29,0
71,0
2
V 4
♥
♠2
11
-450
-450
5,0
5,0
-5,0
60,9
39,1
3
N 3
♥
♦
5
10
170
170
4,0
4,0
-4,0
58,7
41,3
4
ØV
Niels Tofte - Ole Stohn
S 4♠
♣A
11
650
650
8,0
-8,0
-8,0
67,4
32,6
-17,0
37,7
5
Ø 4♠
♥
5
10
-420
-420
-4,0
4,0
4,0
41,3
58,7
6
S 1UT
♠K
6
-50
-50
13,0
-13,0
-13,0
78,3
21,7
7
ØV
Silas Weber Iversen - Jacob Benjamin Cholewa
N 1UT
♥
T
6
-100
-100
2,0
-2,0
-2,0
54,4
45,7
25,0
68,1
8
Ø 3♠
♣K
10
-170
-170
-16,0
16,0
16,0
15,2
84,8
9
N 2
♥
♠J
8
110
110
-11,0
11,0
11,0
26,1
73,9
10
ØV
Knud Erik Strandbæk - Erik Vase
V 1UT
♠3
8
-120
-120
-18,0
18,0
18,0
10,9
89,1
13,0
59,4
11
Ø 3
♥
♣4
9
-140
-140
19,0
-19,0
-19,0
91,3
8,7
12
V 4♠ D
♥
K
10
-590
-590
-14,0
14,0
14,0
19,6
80,4
13
ØV
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
S 2♠
♦
2
11
200
200
-9,0
9,0
9,0
30,4
69,6
50,0
86,2
14
Ø 6♠
♥
A
12
-980
-980
-21,0
21,0
21,0
4,4
95,7
15
Ø 3UT
♥
J
12
-490
-490
-20,0
20,0
20,0
6,5
93,5
16
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Anita S. Skøtt
V 6♠
♣9
13
-1460
-1460
-6,0
6,0
6,0
37,0
63,0
-1,0
49,3
17
V 2♣
♥
3
7
50
50
18,0
-18,0
-18,0
89,1
10,9
18
Ø 1UT
♦
7
9
-150
-150
-11,0
11,0
11,0
26,1
73,9
19
NS
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
Ø 2♣
♦
K
7
100
100
3,0
3,0
-3,0
56,5
43,5
0,0
50,0
20
P
0
0
6,0
6,0
-6,0
63,0
37,0
21
V 5
♥
D
♣K
8
500
500
-9,0
-9,0
9,0
30,4
69,6
22
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
S 3♠
♦
T
6
-150
-150
-20,0
-20,0
20,0
6,5
93,5
-25,0
31,9
23
V 3UT
♥
2
8
100
100
15,0
15,0
-15,0
82,6
17,4
24
V 3♠
♦
3
10
-170
-170
-20,0
-20,0
20,0
6,5
93,5
25
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
V 2♠
♥
A
10
-170
-170
-12,0
-12,0
12,0
23,9
76,1
-27,0
30,4
26
S 4
♥
♥
2
11
650
650
-8,0
-8,0
8,0
32,6
67,4
27
Ø 2
♥
♠A
9
-140
-140
-7,0
-7,0
7,0
34,8
65,2
28
ØV
Sven Pedersen - Jacob Øst Hansen
S 2
♥
♠K
7
-100
-100
-19,0
19,0
19,0
8,7
91,3
19,0
63,8
29
V 3
♦
♠Q
8
100
100
-3,0
3,0
3,0
43,5
56,5
30
S 3UT
♣7
11
460
460
3,0
-3,0
-3,0
56,5
43,5