+
Turnering #64
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 31: Finn Pedersen (Bridgeklubben af 1936, Odense) - Thomas Hald Nielsen (Bridgeklubben af 1936, Odense)
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Knud Erik Strandbæk - Erik Vase
Ø 4
♥
♦
A
11
-450
-450
-12,0
-12,0
12,0
23,9
76,1
8,0
55,8
2
Ø 1UT
♦
3
7
-90
-90
16,0
16,0
-16,0
84,8
15,2
3
Ø 2
♦
♠K
7
100
100
4,0
4,0
-4,0
58,7
41,3
4
ØV
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
V 3
♥
♣A
8
100
100
21,0
-21,0
-21,0
95,7
4,4
-21,0
34,8
5
N 3♠
♥
A
11
200
200
-3,0
3,0
3,0
43,5
56,5
6
N 3♠ D
♥
K
7
-300
-300
3,0
-3,0
-3,0
56,5
43,5
7
NS
Nis Rasmussen - Bjarne Juul Nissen
V 5
♥
♠K
12
-680
-680
3,0
3,0
-3,0
56,5
43,5
-17,0
37,7
8
Ø 4♠
♥
A
10
-420
-420
-23,0
-23,0
23,0
0,0
100,0
9
N 3♣
♠A
9
110
110
3,0
3,0
-3,0
56,5
43,5
10
ØV
Susanne Nielsen - Peter Christensen
S 3UT
♣5
11
660
660
8,0
-8,0
-8,0
67,4
32,6
-24,0
32,6
11
N 2
♥
♦
J
9
140
140
7,0
-7,0
-7,0
65,2
34,8
12
Ø 3UT
♦
4
10
-430
-430
9,0
-9,0
-9,0
69,6
30,4
13
ØV
Annette Prehn - Susan Just Olesen
V 3UT
♣J
6
300
300
21,0
-21,0
-21,0
95,7
4,4
-13,0
40,6
14
S 6
♥
♦
T
12
980
980
3,0
-3,0
-3,0
56,5
43,5
15
V 2
♥
♠A
7
50
50
-11,0
11,0
11,0
26,1
73,9
16
ØV
Bjarne Mortensen - Morten Køhler Jensen
V 4♠
♥
J
12
-680
-680
10,0
-10,0
-10,0
71,7
28,3
-19,0
36,2
17
S 4
♦
♣A
8
-100
-100
-8,0
8,0
8,0
32,6
67,4
18
V 3
♥
♦
7
8
50
50
17,0
-17,0
-17,0
87,0
13,0
19
ØV
Dan Mungaard - Michael Staub
S 3UT
♠4
10
430
430
-4,0
4,0
4,0
41,3
58,7
25,0
68,1
20
V 4
♥
♣Q
11
-650
-650
-21,0
21,0
21,0
4,4
95,7
21
Ø 2♠
♠6
10
-170
-170
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
22
ØV
Mogens Boysen - Peter Laursen
N 5♣
♣7
13
440
440
-5,0
5,0
5,0
39,1
60,9
8,0
55,8
23
S 3UT
♠2
9
600
600
-1,0
1,0
1,0
47,8
52,2
24
N 4
♥
♦
A
9
-50
-50
-2,0
2,0
2,0
45,7
54,4
25
ØV
Mette Elbech Jakobsen - Annemarie Agnete Brix Bressen
N 4♠
♥
A
10
420
420
14,0
-14,0
-14,0
80,4
19,6
-29,0
29,0
26
Ø 3♣
♥
9
11
-150
-150
19,0
-19,0
-19,0
91,3
8,7
27
S 5♣
♥
Q
11
400
400
-4,0
4,0
4,0
41,3
58,7
28
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Anita S. Skøtt
V 3♣ D
♠A
7
300
300
1,0
-1,0
-1,0
52,2
47,8
15,0
60,9
29
Ø 4
♥
♠3
9
100
100
-10,0
10,0
10,0
28,3
71,7
30
S 5♣
♥
T
10
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
37,0
63,0
31
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
V 1UT
♠3
5
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-5,0
46,4
32
Ø 1UT
♦
4
6
100
100
18,0
-18,0
-18,0
89,1
10,9
33
S 3UT
♥
9
8
-50
-50
-13,0
13,0
13,0
21,7
78,3
34
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
S 3♠
♠6
10
170
170
-23,0
-23,0
23,0
0,0
100,0
-46,0
16,7
35
Ø 3UT
♥
J
10
-630
-630
-17,0
-17,0
17,0
13,0
87,0
36
Ø 4
♥
♣A
10
-620
-620
-6,0
-6,0
6,0
37,0
63,0