+
Turnering #64
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 27: Jan Andersen (Vejle BridgeCenter) - Niels Krøjgaard (Akademisk Bridgeklub, Århus)
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Nis Rasmussen - Bjarne Juul Nissen
V 4
♥
♣T
11
-450
-450
-12,0
12,0
12,0
23,9
76,1
15,0
60,9
2
V 2UT
♠A
8
-120
-120
-7,0
7,0
7,0
34,8
65,2
3
V 2UT
♠2
7
100
100
4,0
-4,0
-4,0
58,7
41,3
4
ØV
Susanne Nielsen - Peter Christensen
Ø 3UT
♠2
9
-600
-600
-3,0
3,0
3,0
43,5
56,5
20,0
64,5
5
Ø 3
♥
♠8
9
-140
-140
-23,0
23,0
23,0
0,0
100,0
6
V 3
♥
♦
3
11
-200
-200
6,0
-6,0
-6,0
63,0
37,0
7
ØV
Annette Prehn - Susan Just Olesen
V 6
♥
♣7
13
-1460
-1460
-22,0
22,0
22,0
2,2
97,8
61,0
94,2
8
Ø 3UT
♥
T
9
-400
-400
-19,0
19,0
19,0
8,7
91,3
9
S 3
♦
D
♥
J
8
-100
-100
-20,0
20,0
20,0
6,5
93,5
10
ØV
Bjarne Mortensen - Morten Køhler Jensen
S 3UT
♣5
11
660
660
8,0
-8,0
-8,0
67,4
32,6
-24,0
32,6
11
N 2
♥
♦
J
9
140
140
7,0
-7,0
-7,0
65,2
34,8
12
Ø 3UT
♦
6
10
-430
-430
9,0
-9,0
-9,0
69,6
30,4
13
ØV
Dan Mungaard - Michael Staub
V 3UT
♣J
9
-600
-600
-20,0
20,0
20,0
6,5
93,5
28,0
70,3
14
N 6♣
♠T
12
920
920
-15,0
15,0
15,0
17,4
82,6
15
N 2♠
♥
5
8
110
110
7,0
-7,0
-7,0
65,2
34,8
16
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Anita S. Skøtt
Ø 6♠
♦
K
13
-1460
-1460
-21,0
21,0
21,0
4,4
95,7
19,0
63,8
17
S 3
♦
♣A
9
110
110
10,0
-10,0
-10,0
71,7
28,3
18
Ø 3UT
♠3
10
-430
-430
-8,0
8,0
8,0
32,6
67,4
19
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
N 3UT
♠2
11
460
460
15,0
-15,0
-15,0
82,6
17,4
15,0
60,9
20
V 4
♥
♣K
10
-620
-620
-12,0
12,0
12,0
23,9
76,1
21
Ø 4♠
♥
8
11
-450
-450
-18,0
18,0
18,0
10,9
89,1
22
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
S 4
♥
♠A
10
420
420
-14,0
-14,0
14,0
19,6
80,4
-17,0
37,7
23
S 3UT
♠2
10
630
630
20,0
20,0
-20,0
93,5
6,5
24
S 5
♥
D
♦
6
9
-300
-300
-23,0
-23,0
23,0
0,0
100,0
25
ØV
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
V 4
♥
♦
J
7
300
300
5,0
-5,0
-5,0
60,9
39,1
19,0
63,8
26
Ø 3UT
♠5
12
-690
-690
-20,0
20,0
20,0
6,5
93,5
27
S 5♣
♥
6
11
400
400
-4,0
4,0
4,0
41,3
58,7
28
NS
Sven Pedersen - Jacob Øst Hansen
V 1♣ D
♣2
8
-240
-240
-19,0
-19,0
19,0
8,7
91,3
8,0
55,8
29
N 4♠ D
♥
4
10
790
790
16,0
16,0
-16,0
84,8
15,2
30
S 4♣
♥
T
10
130
130
11,0
11,0
-11,0
73,9
26,1
31
ØV
Viktor Kolding - Karl Lasthein
V 1UT
♦
J
5
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-13,0
40,6
32
Ø 1UT
♥
3
8
-120
-120
-9,0
9,0
9,0
30,4
69,6
33
Ø 3
♥
D
♠A
6
500
500
22,0
-22,0
-22,0
97,8
2,2
34
ØV
Jens Erik Jensen - Ib Larsen
S 4♠
♦
T
10
620
620
2,0
-2,0
-2,0
54,4
45,7
18,0
63,0
35
Ø 1UT
♥
J
10
-180
-180
-3,0
3,0
3,0
43,5
56,5
36
V 4
♥
♠7
11
-650
-650
-17,0
17,0
17,0
13,0
87,0