+
Turnering #64
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 19: Mette Elbech Jakobsen (Grænseegnens Bridgeklub) - Annemarie Agnete Brix Bressen (Grænseegnens Bridgeklub)
DM Åben par B-finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 16-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
V 4
♥
♠7
11
-450
-450
-12,0
-12,0
12,0
23,9
76,1
2,0
51,4
2
V 1UT
♠5
8
-120
-120
-7,0
-7,0
7,0
34,8
65,2
3
Ø 2
♦
♠K
6
200
200
21,0
21,0
-21,0
95,7
4,4
4
ØV
Sven Pedersen - Jacob Øst Hansen
V 2UT
♣K
9
-150
-150
10,0
-10,0
-10,0
71,7
28,3
-6,0
45,7
5
N 4♠
♥
K
10
620
620
10,0
-10,0
-10,0
71,7
28,3
6
V 4
♥
♣4
10
-620
-620
-14,0
14,0
14,0
19,6
80,4
7
ØV
Viktor Kolding - Karl Lasthein
V 4
♥
♣7
13
-710
-710
-11,0
11,0
11,0
26,1
73,9
17,0
62,3
8
S 2
♥
♦
J
6
-100
-100
5,0
-5,0
-5,0
60,9
39,1
9
N 3UT
♠2
8
-50
-50
-11,0
11,0
11,0
26,1
73,9
10
NS
Jens Erik Jensen - Ib Larsen
S 5
♦
♦
3
11
600
600
-19,0
-19,0
19,0
8,7
91,3
-11,0
42,0
11
N 4
♥
♦
J
9
-50
-50
-15,0
-15,0
15,0
17,4
82,6
12
Ø 3UT
♦
4
9
-400
-400
23,0
23,0
-23,0
100,0
0,0
13
ØV
Ingelise Meiland - Elsebeth Maagaard
V 2♠
♣J
7
100
100
-2,0
2,0
2,0
45,7
54,4
19,0
63,8
14
S 6
♥
♣7
12
980
980
3,0
-3,0
-3,0
56,5
43,5
15
N 3♠
♣9
8
-100
-100
-20,0
20,0
20,0
6,5
93,5
16
ØV
Torben Jørgensen - Anders Gummesen
V 4♠
♦
J
12
-680
-680
10,0
-10,0
-10,0
71,7
28,3
-2,0
48,6
17
Ø 3♠ D
♣Q
8
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
18
V 3UT
♥
T
10
-430
-430
-8,0
8,0
8,0
32,6
67,4
19
ØV
Inge Keiser - Peter Enevoldsen
S 3UT
♥
7
10
430
430
-4,0
4,0
4,0
41,3
58,7
-1,0
49,3
20
Ø 5
♦
♣A
11
-600
-600
-4,0
4,0
4,0
41,3
58,7
21
Ø 3♠
♠5
9
-140
-140
9,0
-9,0
-9,0
69,6
30,4
22
NS
(Oversidder)
M*
M-
-4,2
-4,2
-4,6
40,8
40,0
-12,7
40,8
23
M*
M-
-4,2
-4,2
-4,6
40,8
40,0
24
M*
M-
-4,2
-4,2
-4,6
40,8
40,0
25
NS
Finn Pedersen - Thomas Hald Nielsen
N 4♠
♥
A
10
420
420
14,0
14,0
-14,0
80,4
19,6
29,0
71,0
26
Ø 3♣
♥
9
11
-150
-150
19,0
19,0
-19,0
91,3
8,7
27
S 5♣
♥
Q
11
400
400
-4,0
-4,0
4,0
41,3
58,7
28
NS
Jannich Laursen - Michael Hvass Miller
S 4♠
♦
K
10
620
620
11,0
11,0
-11,0
73,9
26,1
-31,0
27,5
29
Ø 3UT
♠3
11
-660
-660
-23,0
-23,0
23,0
0,0
100,0
30
Ø 3
♥
♠K
9
-140
-140
-19,0
-19,0
19,0
8,7
91,3
31
NS
Fie Fischer - Andreas Andersen
V 1♠
♣J
6
50
50
-18,0
-18,0
18,0
10,9
89,1
-14,0
39,9
32
S 1
♥
♠2
5
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
39,1
60,9
33
Ø 2
♥
♠A
5
150
150
9,0
9,0
-9,0
69,6
30,4
34
NS
Chris Demant - Henrik Demant
S 4♠
♦
T
10
620
620
2,0
2,0
-2,0
54,4
45,7
-1,0
49,3
35
Ø 3UT
♥
6
12
-690
-690
-23,0
-23,0
23,0
0,0
100,0
36
V 4
♥
♦
9
9
100
100
20,0
20,0
-20,0
93,5
6,5