+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 76: Flemming Madsen (Bridgeklubben Nord) - Mads Krøjgaard (Spar K, Esbjerg)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Steffen Yding - Johan Bayer
S 4♠
♦
A
11
450
450
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
47,0
76,7
2
N 3UT
♦
8
12
690
690
34,0
34,0
-34,0
88,6
11,4
3
NS
Nis Rasmussen - Bjarne Juul Nissen
S 5
♥
♥
7
13
510
510
-34,0
-34,0
34,0
11,4
88,6
-21,0
38,1
4
V 3♠
♣2
8
100
100
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
5
NS
Dan Mungaard - Michael Staub
Ø 4
♥
♦
4
10
-420
-420
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
-45,0
24,4
6
Ø 4
♥
♦
4
12
-680
-680
-21,0
-21,0
21,0
26,1
73,9
7
NS
Knud Erik Strandbæk - Erik Vase
M+
M-
8,8
8,8
-8,8
60,0
40,0
48,8
77,7
8
V 4♠
♣2
9
50
50
40,0
40,0
-40,0
95,5
4,6
9
NS
Fie Fischer - Andreas Andersen
N 3
♥
♣4
8
-50
-50
34,0
34,0
-34,0
88,6
11,4
22,8
62,9
10
V 3
♥
♠3
9
-140
-140
-11,3
-11,3
11,3
37,2
62,8
11
ØV
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
S 3UT
♣J
9
400
400
5,0
-5,0
-5,0
55,7
44,3
-13,0
42,6
12
Ø 2UT
♦
K
7
50
50
8,0
-8,0
-8,0
59,1
40,9
13
ØV
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
S 1UT
♥
K
9
150
150
16,0
-16,0
-16,0
68,2
31,8
24,0
63,6
14
Ø 4
♥
♠4
11
-450
-450
-40,0
40,0
40,0
4,6
95,5
15
ØV
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
V 2
♥
♠5
9
-140
-140
-8,0
8,0
8,0
40,9
59,1
-31,0
32,4
16
Ø 3UT
♥
T
5
400
400
39,0
-39,0
-39,0
94,3
5,7
17
ØV
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-26,0
26,0
26,0
20,5
79,6
13,0
57,4
18
Ø 2
♥
♦
8
7
50
50
13,0
-13,0
-13,0
64,8
35,2
19
ØV
Annette Prehn - Susan Just Olesen
S 5♣ D
♣3
7
-800
-800
-44,0
44,0
44,0
0,0
100,0
59,3
83,7
20
V 6UT
♠T
12
-1440
-1440
-15,3
15,3
15,3
32,6
67,4
21
ØV
Jens Abildgaard Jensen - Preben Knudsen
Ø 4♠
♥
K
10
-420
-420
-40,0
40,0
40,0
4,6
95,5
43,0
74,4
22
N 3♣
♠5
9
110
110
-3,0
3,0
3,0
46,6
53,4
23
ØV
Mette Elbech Jakobsen - Annemarie Agnete Brix Bressen
S 3UT
♥
5
9
600
600
1,0
-1,0
-1,0
51,1
48,9
-14,0
42,0
24
V 3♠
♦
K
8
50
50
13,0
-13,0
-13,0
64,8
35,2
25
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
S 2♣
♥
8
9
110
110
-18,0
18,0
18,0
29,6
70,5
-7,0
46,0
26
Ø 4
♥
♣2
9
100
100
25,0
-25,0
-25,0
78,4
21,6
27
ØV
Erik Rolf Olson - Tommy B. Olsen
V 4
♦
♦
7
10
-130
-130
-40,0
40,0
40,0
4,6
95,5
31,0
67,6
28
S 3UT
♠3
11
660
660
9,0
-9,0
-9,0
60,2
39,8
29
ØV
John Møller Jepsen - Flemming Jørgensen
V 4♠
♦
T
11
-650
-650
-32,7
32,7
32,7
12,8
87,2
-9,2
44,8
30
S 4
♥
D
♣K
10
590
590
41,9
-41,9
-41,9
97,7
2,4