+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 9: Helle Rasmussen (Odense Bridgeklub) - Lone Bilde (One-eyed Jacks)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Morten Klug - Poul Clemmensen
Ø 1UT
♥
6
9
-150
-150
-5,2
-5,2
5,2
44,1
56,0
-11,5
43,5
2
Ø 4
♦
♥
K
11
-150
-150
-6,3
-6,3
6,3
42,9
57,1
3
NS
Helle Simon Elbro - Steen Mølgaard
N 2♠
♣2
9
140
140
31,4
31,4
-31,4
85,7
14,3
-1,1
49,4
4
V 5♠ D
♦
7
12
-1050
-1050
-32,4
-32,4
32,4
13,1
86,9
5
NS
Anton Sathiesh Casipillai - Carsten Abildgaard
Ø 4
♥
♠9
9
50
50
35,0
35,0
-35,0
89,8
10,2
42,2
74,0
6
S 2
♦
♣Q
7
-50
-50
7,2
7,2
-7,2
58,1
41,9
7
NS
Jan Petersen - Thomas Nielsen
S 4♠
♦
Q
10
620
620
-3,0
-3,0
3,0
46,6
53,4
8,0
54,5
8
S 2♠
♥
Q
9
140
140
11,0
11,0
-11,0
62,5
37,5
9
NS
Kim Nørgaard Nielsen - Peter Bang Knudsen
N 6UT
♦
3
12
990
990
8,0
8,0
-8,0
59,1
40,9
20,0
61,4
10
V 5♣
♠A
9
200
200
12,0
12,0
-12,0
63,6
36,4
11
NS
Jesper Jungdal - Peter B Hansen
S 3UT
♥
3
9
400
400
-8,0
-8,0
8,0
40,9
59,1
34,0
69,3
12
N 5
♦
♣9
11
600
600
42,0
42,0
-42,0
97,7
2,3
13
NS
Steven Sidelmann Basnov - Jan Tino Knudsen
N 3UT
♠5
5
-400
-400
-39,0
-39,0
39,0
5,7
94,3
-79,0
5,1
14
V 4
♥
♣Q
12
-480
-480
-40,0
-40,0
40,0
4,5
95,5
15
NS
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
Ø 4
♥
♦
7
12
-480
-480
-41,0
-41,0
41,0
3,4
96,6
0,0
50,0
16
V 4
♥
♦
K
8
200
200
41,0
41,0
-41,0
96,6
3,4
17
NS
Henrik Kruse Petersen - Thomas Berg
S 2UT
♥
3
10
180
180
18,0
18,0
-18,0
70,5
29,6
33,0
68,8
18
Ø 6♠
♥
4
12
-980
-980
15,0
15,0
-15,0
67,1
33,0
19
NS
Ole Vøgg Veje - Poul Bo Madsen
S 4♠
♥
A
9
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
47,7
52,3
-17,0
40,3
20
Ø 4♠
♣J
10
-620
-620
-15,0
-15,0
15,0
33,0
67,1
21
NS
Torben Jørgensen - Anders Gummesen
Ø 3UT
♦
Q
9
-400
-400
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
-42,0
26,1
22
Ø 3UT
♣5
11
-660
-660
-18,0
-18,0
18,0
29,6
70,5
23
NS
Thorkild Andersen - Torben Agersnap
V 3
♥
♣A
9
-140
-140
-12,0
-12,0
12,0
36,4
63,6
-46,0
23,9
24
S 1UT
♦
7
6
-50
-50
-34,0
-34,0
34,0
11,4
88,6
25
NS
Frank Kristensen - John Høgh
V 2♠
♦
Q
10
-170
-170
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
-11,0
43,8
26
S 3
♥
♦
8
9
140
140
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
27
NS
Nils Grove - Anders Krog
Ø 2
♥
♣8
7
50
50
-22,0
-22,0
22,0
25,0
75,0
-23,0
36,9
28
V 4
♥
♦
2
8
100
100
-1,0
-1,0
1,0
48,9
51,1
29
NS
Anja Serritzlew - Peter Byrgesen
S 1UT
♦
7
8
120
120
6,0
6,0
-6,0
56,8
43,2
9,0
55,1
30
N 5♠ D
♦
A
9
-300
-300
3,0
3,0
-3,0
53,4
46,6