+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Kasper Billy Jacobsen (One-eyed Jacks) - Mads Eyde (Blakset-Klubberne)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 18:15 - kl. 22:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Jess Tillge - Morten Støvring
N 3UT
♥
4
9
400
400
-38,0
-38,0
38,0
6,8
93,2
-45,0
24,4
2
N 3♣
♠8
12
170
170
-7,0
-7,0
7,0
42,1
58,0
3
NS
Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen
N 5UT
♦
J
13
520
520
-30,0
-30,0
30,0
15,9
84,1
-67,0
11,9
4
Ø 3UT
♣Q
10
-630
-630
-37,0
-37,0
37,0
8,0
92,1
5
NS
Lars Therkildsen - Daniel Ravn Tylvad
Ø 4♠
♦
4
10
-420
-420
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
-17,0
40,3
6
Ø 4
♥
♣8
11
-650
-650
7,0
7,0
-7,0
58,0
42,1
7
NS
Mogens Boysen - Peter Laursen
V 6
♥
♣J
13
-1460
-1460
11,5
11,5
-11,5
63,1
36,9
51,5
79,3
8
V 4♠
♣4
9
50
50
40,0
40,0
-40,0
95,5
4,6
9
NS
Jannich Laursen - Michael Hvass Miller
Ø 4♠
♦
A
8
200
200
43,0
43,0
-43,0
98,9
1,1
81,9
96,5
10
N 3
♦
♠K
10
130
130
38,9
38,9
-38,9
94,2
5,8
11
NS
Søren Koch - Ole Berg Kristensen
N 3UT
♦
Q
10
430
430
36,0
36,0
-36,0
90,9
9,1
19,0
60,8
12
Ø 1UT
♦
K
7
-90
-90
-17,0
-17,0
17,0
30,7
69,3
13
NS
Mathias Bruun - Martin Schaltz
S 1UT
♥
K
9
150
150
16,0
16,0
-16,0
68,2
31,8
-11,0
43,8
14
V 4
♥
♦
8
10
-420
-420
-27,0
-27,0
27,0
19,3
80,7
15
NS
Niels Tofte - Ole Stohn
Ø 3♠
♦
8
8
50
50
26,0
26,0
-26,0
79,6
20,5
41,0
73,3
16
Ø 3
♦
♥
T
8
100
100
15,0
15,0
-15,0
67,1
33,0
17
NS
Viktor Kolding - Karl Lasthein
S 4
♦
♣A
9
-50
-50
38,0
38,0
-38,0
93,2
6,8
-2,0
48,9
18
S 2♠
♦
J
5
-300
-300
-40,0
-40,0
40,0
4,6
95,5
19
NS
Peter Boel Nielsen - Eli Christensen
Ø 4
♥
♠K
9
100
100
38,9
38,9
-38,9
94,2
5,8
23,5
63,4
20
Ø 6UT
♠4
12
-1440
-1440
-15,3
-15,3
15,3
32,6
67,4
21
NS
Sven Pedersen - Jacob Øst Hansen
V 3
♦
♥
3
10
-130
-130
4,0
4,0
-4,0
54,6
45,5
1,0
50,6
22
S 3♣
♣2
9
110
110
-3,0
-3,0
3,0
46,6
53,4
23
NS
Sigurd Lauge Pedersen - Stig Werdelin
S 3UT
♦
J
9
600
600
1,0
1,0
-1,0
51,1
48,9
-36,0
29,6
24
V 2
♥
♦
A
8
-110
-110
-37,0
-37,0
37,0
8,0
92,1
25
NS
Else Waage - Christian Patric Vaqué
S 3UT
♥
T
10
430
430
33,0
33,0
-33,0
87,5
12,5
10,0
55,7
26
V 4
♥
♣8
10
-620
-620
-23,0
-23,0
23,0
23,9
76,1
27
NS
Silas Weber Iversen - Jacob Benjamin Cholewa
N 3
♥
♦
4
9
140
140
19,0
19,0
-19,0
71,6
28,4
49,0
77,8
28
S 3UT
♠3
12
690
690
30,0
30,0
-30,0
84,1
15,9
29
NS
Morten Klug - Poul Clemmensen
Ø 3UT
♦
7
8
100
100
29,7
29,7
-29,7
83,7
16,3
22,5
62,8
30
N 3
♥
♦
K
9
140
140
-7,2
-7,2
7,2
41,9
58,1