+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 88: Lars Peter Damgaard (Aarhus BK) - Preben Taasti (Aarhus BK)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Annette Prehn - Susan Just Olesen
V 2UT
♠5
9
-150
-150
-5,2
-5,2
5,2
44,1
56,0
10,5
55,9
2
Ø 4
♦
♥
K
10
-130
-130
15,7
15,7
-15,7
67,8
32,2
3
NS
Jens Abildgaard Jensen - Preben Knudsen
S 2♠
♥
5
8
110
110
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-13,6
42,3
4
Ø 5♠
♣A
12
-680
-680
-13,6
-13,6
13,6
34,5
65,5
5
ØV
Mette Elbech Jakobsen - Annemarie Agnete Brix Bressen
Ø 3UT
♦
5
10
-430
-430
-28,0
28,0
28,0
18,2
81,8
56,6
82,2
6
Ø 3♣
♦
K
10
-130
-130
-28,6
28,6
28,6
17,5
82,5
7
ØV
Ingelise Meiland - Elsebeth Maagaard
S 4♠
♣7
11
650
650
30,0
-30,0
-30,0
84,1
15,9
-41,0
26,7
8
N 3♠
♠2
9
140
140
11,0
-11,0
-11,0
62,5
37,5
9
ØV
Øjvind Hulgaard - Jesper Gad
N 6UT
♠7
12
990
990
8,0
-8,0
-8,0
59,1
40,9
-20,0
38,6
10
V 4♣
♣2
8
200
200
12,0
-12,0
-12,0
63,6
36,4
11
ØV
Niels Kristian Kristensen - Torben Dalsgaard-Hansen
N 4♠
♠7
10
420
420
15,0
-15,0
-15,0
67,1
33,0
0,0
50,0
12
V 4♣
♦
J
8
100
100
-15,0
15,0
15,0
33,0
67,1
13
ØV
Steffen Yding - Johan Bayer
Ø 3♠
♣K
9
-140
-140
-8,0
8,0
8,0
40,9
59,1
-24,0
36,4
14
Ø 3UT
♦
3
7
100
100
32,0
-32,0
-32,0
86,4
13,6
15
ØV
Nis Rasmussen - Bjarne Juul Nissen
Ø 4
♥
♣2
11
-450
-450
-11,0
11,0
11,0
37,5
62,5
0,0
50,0
16
S 2♠
♣T
7
-50
-50
11,0
-11,0
-11,0
62,5
37,5
17
ØV
Dan Mungaard - Michael Staub
V 2
♥
♠8
6
100
100
-29,0
29,0
29,0
17,1
83,0
49,0
77,8
18
Ø 6♠
♠9
13
-1010
-1010
-20,0
20,0
20,0
27,3
72,7
19
ØV
Margrethe Rykov - Per Lund Thomsen
S 4♠
♥
A
9
-50
-50
-2,0
2,0
2,0
47,7
52,3
17,0
59,7
20
Ø 4♠
♣J
10
-620
-620
-15,0
15,0
15,0
33,0
67,1
21
NS
Erik Rolf Olson - Tommy B. Olsen
V 3UT
♠4
9
-400
-400
-24,0
-24,0
24,0
22,7
77,3
-17,0
40,3
22
Ø 3UT
♣8
10
-630
-630
7,0
7,0
-7,0
58,0
42,1
23
ØV
John Møller Jepsen - Flemming Jørgensen
V 1
♥
♣A
9
-140
-140
-12,0
12,0
12,0
36,4
63,6
-11,0
43,8
24
N 1UT
♣T
8
120
120
23,0
-23,0
-23,0
76,1
23,9
25
ØV
Kjeld Hansen - Preben Schmidt
Ø 1UT
♦
J
8
-120
-120
11,0
-11,0
-11,0
62,5
37,5
-2,0
48,9
26
N 1♠
♦
K
8
110
110
-9,0
9,0
9,0
39,8
60,2
27
NS
Chris Demant - Henrik Demant
S 2UT
♣4
10
180
180
37,0
37,0
-37,0
92,1
8,0
36,0
70,5
28
V 3UT
♠9
7
100
100
-1,0
-1,0
1,0
48,9
51,1
29
NS
Birgitte Engelbrechtsen - Anita S. Skøtt
S 1UT
♦
7
8
120
120
6,0
6,0
-6,0
56,8
43,2
49,0
77,8
30
N 3♠ D
♦
A
9
530
530
43,0
43,0
-43,0
98,9
1,1