+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 49: John Møller Jepsen (Varde Bridgeklub) - Flemming Jørgensen (Vejle BridgeCenter)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
V 4♠
♥
A
9
50
50
31,4
31,4
-31,4
85,7
14,3
-8,4
45,2
2
Ø 5
♦
D
♥
K
11
-550
-550
-39,8
-39,8
39,8
4,8
95,2
3
NS
Jan Mayer - Poul Mogensen
S 2♠
♥
5
9
140
140
31,4
31,4
-31,4
85,7
14,3
44,0
75,0
4
N 6
♦
D
♥
A
10
-500
-500
12,6
12,6
-12,6
64,3
35,7
5
NS
Nikolaj Krefeld Hammelev - Niels Christian Hammelev
Ø 3UT
♦
3
11
-460
-460
-40,0
-40,0
40,0
4,5
95,5
-32,8
31,3
6
S 3
♦
♠K
8
-50
-50
7,2
7,2
-7,2
58,1
41,9
7
NS
Jan Pedersen - Ulrik Zeeberg
S 4♠
♣7
10
620
620
-3,0
-3,0
3,0
46,6
53,4
8,0
54,5
8
N 3♠
♣A
9
140
140
11,0
11,0
-11,0
62,5
37,5
9
NS
Nikolaj Zeeberg - Andreas Rolf-Larsen
S 6UT
♦
T
12
990
990
8,0
8,0
-8,0
59,1
40,9
20,0
61,4
10
V 3UT
♠2
7
200
200
12,0
12,0
-12,0
63,6
36,4
11
NS
Jesper Kampmann - Lars R. Mathiesen
S 3UT
♥
3
9
400
400
-8,0
-8,0
8,0
40,9
59,1
-47,0
23,3
12
N 4
♥
♣T
7
-300
-300
-39,0
-39,0
39,0
5,7
94,3
13
NS
Henrik Frydenlund Rosthøj - Palle Reimann
S 4♣
♥
3
9
-100
-100
22,0
22,0
-22,0
75,0
25,0
65,0
86,9
14
Ø 3UT
♦
2
6
150
150
43,0
43,0
-43,0
98,9
1,1
15
NS
Jens Kjeldsen - Kjeld Kjeldsen
V 6
♥
♣T
10
100
100
40,0
40,0
-40,0
95,5
4,5
51,0
79,0
16
N 4
♦
♥
J
9
-50
-50
11,0
11,0
-11,0
62,5
37,5
17
NS
Annette Prehn - Susan Just Olesen
V 3♣
♣2
5
200
200
27,0
27,0
-27,0
80,7
19,3
7,0
54,0
18
Ø 6♠
♠9
13
-1010
-1010
-20,0
-20,0
20,0
27,3
72,7
19
NS
Daniel Brandgaard - Thorvald Aagaard
S 4♠
♣6
9
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
47,7
52,3
-17,0
40,3
20
Ø 4♠
♣J
10
-620
-620
-15,0
-15,0
15,0
33,0
67,1
21
NS
Jens Abildgaard Jensen - Preben Knudsen
Ø 3UT
♦
Q
6
150
150
44,0
44,0
-44,0
100,0
0,0
51,0
79,0
22
Ø 3UT
♣5
10
-630
-630
7,0
7,0
-7,0
58,0
42,1
23
NS
Lars Peter Damgaard - Preben Taasti
V 1
♥
♣A
9
-140
-140
-12,0
-12,0
12,0
36,4
63,6
11,0
56,3
24
N 1UT
♣T
8
120
120
23,0
23,0
-23,0
76,1
23,9
25
NS
Mette Elbech Jakobsen - Annemarie Agnete Brix Bressen
Ø 3♠ D
♣K
9
-730
-730
-42,0
-42,0
42,0
2,3
97,7
-2,0
48,9
26
S 4
♥
♦
J
10
620
620
40,0
40,0
-40,0
95,5
4,5
27
NS
Emil Buus Thomsen - Jesper Buus-Thomsen
N 2UT
♥
K
8
120
120
13,0
13,0
-13,0
64,8
35,2
-7,0
46,0
28
Ø 3♣
♥
8
8
50
50
-20,0
-20,0
20,0
27,3
72,7
29
NS
Ingelise Meiland - Elsebeth Maagaard
S 1UT
♦
A
8
120
120
6,0
6,0
-6,0
56,8
43,2
-8,0
45,5
30
Ø 4
♥
♠5
10
-420
-420
-14,0
-14,0
14,0
34,1
65,9