+
Turnering #62
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 23: Else Waage (Nykøbing F. Bridgeklub) - Christian Patric Vaqué (Nykøbing F. Bridgeklub)
DM Åben par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 15-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Henrik Caspersen - Søren Caspersen
N 3
♥
♠A
7
-100
-100
20,9
-20,9
-20,9
73,8
26,2
18,8
60,7
2
Ø 5
♦
D
♠A
11
-550
-550
-39,8
39,8
39,8
4,8
95,2
3
ØV
Anders Hagen - Flemming Danielsen
S 2♠
♣7
9
140
140
31,4
-31,4
-31,4
85,7
14,3
-32,4
31,6
4
Ø 5♠
♣A
11
-650
-650
1,1
-1,1
-1,1
51,2
48,8
5
ØV
Kell Krogh - Ole Raulund
Ø 2
♥
♠4
9
-140
-140
11,0
-11,0
-11,0
62,5
37,5
-36,6
29,2
6
S 2
♦
♠K
8
90
90
25,6
-25,6
-25,6
79,1
21,0
7
ØV
Kim Nielsen - Charlotte Juhl
S 4♠
♦
Q
10
620
620
-3,0
3,0
3,0
46,6
53,4
-8,0
45,5
8
N 2♠
♣A
9
140
140
11,0
-11,0
-11,0
62,5
37,5
9
ØV
Peter Hven - Henrik Duncan-Hven
N 6UT
♠5
12
990
990
8,0
-8,0
-8,0
59,1
40,9
-20,0
38,6
10
V 3UT
♥
Q
7
200
200
12,0
-12,0
-12,0
63,6
36,4
11
ØV
Tonni Kjær - Keld Kjær
S 3UT
♥
5
11
460
460
43,0
-43,0
-43,0
98,9
1,1
-56,0
18,2
12
N 3
♦
♣T
11
150
150
13,0
-13,0
-13,0
64,8
35,2
13
NS
Mikkel Møller Larsen - Mathias Møller Larsen
Ø 2♠
♣K
8
-110
-110
15,0
15,0
-15,0
67,1
33,0
1,0
50,6
14
Ø 4
♥
♠J
10
-420
-420
-14,0
-14,0
14,0
34,1
65,9
15
NS
Niels-Peter Meldgaard - Hans Jørgen Mortensen
Ø 4
♥
♠9
11
-450
-450
-11,0
-11,0
11,0
37,5
62,5
0,0
50,0
16
N 4
♦
♥
J
9
-50
-50
11,0
11,0
-11,0
62,5
37,5
17
NS
Mogens Boysen - Peter Laursen
S 1UT
♥
3
9
150
150
1,0
1,0
-1,0
51,1
48,9
-19,0
39,2
18
Ø 6♠
♠9
13
-1010
-1010
-20,0
-20,0
20,0
27,3
72,7
19
NS
Søren Koch - Ole Berg Kristensen
S 4♠
♣6
9
-50
-50
-2,0
-2,0
2,0
47,7
52,3
-17,0
40,3
20
Ø 4♠
♣J
10
-620
-620
-15,0
-15,0
15,0
33,0
67,1
21
NS
Niels Tofte - Ole Stohn
Ø 1UT
♠Q
10
-180
-180
-7,0
-7,0
7,0
42,1
58,0
30,0
67,1
22
N 3♣ D
♦
A
7
-300
-300
37,0
37,0
-37,0
92,1
8,0
23
NS
Peter Boel Nielsen - Eli Christensen
Ø 5
♦
♣2
10
100
100
21,0
21,0
-21,0
73,9
26,1
18,0
60,2
24
N 2
♦
♠J
9
110
110
-3,0
-3,0
3,0
46,6
53,4
25
NS
Sigurd Lauge Pedersen - Stig Werdelin
V 3UT
♦
Q
8
100
100
35,0
35,0
-35,0
89,8
10,2
-9,0
44,9
26
Ø 3
♦
♥
K
10
-130
-130
-44,0
-44,0
44,0
0,0
100,0
27
ØV
Silas Weber Iversen - Jacob Benjamin Cholewa
S 3UT
♥
8
8
-50
-50
-31,0
31,0
31,0
14,8
85,2
71,0
90,3
28
N 3
♦
♥
Q
7
-200
-200
-40,0
40,0
40,0
4,5
95,5
29
ØV
Helle Simon Elbro - Steen Mølgaard
S 1UT
♦
7
8
120
120
6,0
-6,0
-6,0
56,8
43,2
8,0
54,5
30
Ø 4
♥
♦
T
10
-420
-420
-14,0
14,0
14,0
34,1
65,9