+
Turnering #4
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 36: Amalie Rosa Bune (Rødovre Bridgeklub) - Morten Rasmussen Bune (Turneringsklubben Midtsjælland)
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
Ø 4♠
♣2
10
-420
-420
-12,0
12,0
12,0
18,4
81,6
32,0
78,1
2
V 2
♥
♦
3
8
-110
-110
-4,0
4,0
4,0
39,5
60,5
3
V 2UT
♣2
9
-150
-150
-16,0
16,0
16,0
7,9
92,1
4
ØV
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
Ø 4
♥
♣Q
9
100
100
-5,0
5,0
5,0
36,8
63,2
9,0
57,9
5
Ø 2
♥
D
♣Q
8
-470
-470
-19,0
19,0
19,0
0,0
100,0
6
S 2♠
♥
A
9
140
140
15,0
-15,0
-15,0
89,5
10,5
7
NS
Lise Blågestad - Mads Eyde
V 3UT
♠K
7
200
200
7,0
7,0
-7,0
68,4
31,6
22,0
69,3
8
Ø 4
♥
♠8
10
-420
-420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9
V 3♠ D
♦
A
8
200
200
15,0
15,0
-15,0
89,5
10,5
10
NS
Birgitte Rønn - Christian Snabe
S 4
♥
♣A
10
620
620
4,0
4,0
-4,0
60,5
39,5
-27,0
26,3
11
S 3UT
♣T
7
-100
-100
-12,0
-12,0
12,0
18,4
81,6
12
S 2
♥
♠T
6
-200
-200
-19,0
-19,0
19,0
0,0
100,0
13
ØV
Elly Berthelsen - Per Frederiksen
V 3
♥
♠A
10
-170
-170
-15,0
15,0
15,0
10,5
89,5
-5,0
45,6
14
N 3
♦
♠K
10
130
130
12,0
-12,0
-12,0
81,6
18,4
15
S 2
♥
♥
7
6
-200
-200
8,0
-8,0
-8,0
71,1
29,0
16
NS
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
N 2
♥
♠A
10
170
170
5,0
5,0
-5,0
63,2
36,8
3,0
52,6
17
Ø 6♠ D
♦
A
10
300
300
1,0
1,0
-1,0
52,6
47,4
18
V 2
♥
♣A
11
-200
-200
-3,0
-3,0
3,0
42,1
57,9
19
NS
Karin Risom - Peter Jacobsen
N 1UT
♣A
8
120
120
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
-23,0
29,8
20
V 3♠
♥
K
9
-140
-140
-2,0
-2,0
2,0
44,7
55,3
21
Ø 3♣
♠A
9
-110
-110
-17,0
-17,0
17,0
5,3
94,7
22
ØV
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
V 2♣ D
♦
3
5
800
800
16,0
-16,0
-16,0
92,1
7,9
-34,0
20,2
23
V 4♠ D
♥
K
6
1100
1100
17,0
-17,0
-17,0
94,7
5,3
24
V 2UT
♦
Q
7
50
50
1,0
-1,0
-1,0
52,6
47,4
25
ØV
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
V 3
♥
♦
3
9
-140
-140
-14,0
14,0
14,0
13,2
86,8
38,0
83,3
26
N 3UT
♠J
8
-100
-100
-9,0
9,0
9,0
26,3
73,7
27
Ø 6
♦
♠Q
13
-940
-940
-15,0
15,0
15,0
10,5
89,5
28
NS
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
V 3UT
♦
Q
7
100
100
10,0
10,0
-10,0
76,3
23,7
16,0
64,0
29
S 2♠
♥
K
8
110
110
2,0
2,0
-2,0
55,3
44,7
30
Ø 3♠
♦
J
8
50
50
4,0
4,0
-4,0
60,5
39,5
31
NS
Lone Bilde - Bo Lønberg Bilde
S 3UT
♠J
8
-100
-100
2,0
2,0
-2,0
55,3
44,7
6,0
55,3
32
S 2♠
♣6
8
110
110
4,0
4,0
-4,0
60,5
39,5
33
V 3UT
♠3
9
-400
-400
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
34
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
V 3♠ D
♦
A
7
300
300
11,0
11,0
-11,0
79,0
21,1
5,0
54,4
35
N 3UT
♣7
11
460
460
10,0
10,0
-10,0
76,3
23,7
36
N 4
♥
♣A
9
-100
-100
-16,0
-16,0
16,0
7,9
92,1