+
Turnering #4
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Sektion 3
Sektion 4
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 34: Nell Rindahl (Odense Bridgeklub) - Niels Lund (Odense Bridgeklub)
DM Mixed par finale, A-rækken
Parturnering
Dato: 09-07-2022
Tid: kl. 14:15 - kl. 18:15
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
V 2♠
♥
A
10
-170
-170
-2,0
-2,0
2,0
44,7
55,3
-2,0
48,2
2
S 2♠ D
♥
A
7
-200
-200
-18,0
-18,0
18,0
2,6
97,4
3
Ø 2♠
♣4
6
200
200
18,0
18,0
-18,0
97,4
2,6
4
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
N 4♠
♥
2
10
620
620
16,0
16,0
-16,0
92,1
7,9
-18,0
34,2
5
Ø 3♣
♠K
10
-130
-130
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
6
S 3♠
♦
2
7
-100
-100
-19,0
-19,0
19,0
0,0
100,0
7
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
V 3UT
♠K
7
200
200
7,0
-7,0
-7,0
68,4
31,6
-22,0
30,7
8
V 4
♥
♦
T
10
-420
-420
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
9
N 3
♥
♥
K
11
200
200
15,0
-15,0
-15,0
89,5
10,5
10
NS
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
S 4
♥
♥
6
10
620
620
4,0
4,0
-4,0
60,5
39,5
-22,0
30,7
11
N 3♠
♣Q
7
-100
-100
-12,0
-12,0
12,0
18,4
81,6
12
Ø 1UT
♦
9
8
-120
-120
-14,0
-14,0
14,0
13,2
86,8
13
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
N 2♠
♣2
7
-100
-100
9,0
9,0
-9,0
73,7
26,3
3,0
52,6
14
S 2
♦
♣7
8
90
90
-4,0
-4,0
4,0
39,5
60,5
15
N 2
♥
♣2
5
-300
-300
-2,0
-2,0
2,0
44,7
55,3
16
ØV
Bente Christensen - Lars-Olof Abrahamsson
N 2
♥
♦
6
9
140
140
-12,0
12,0
12,0
18,4
81,6
37,0
82,5
17
Ø 5♠ D
♦
K
10
100
100
-10,0
10,0
10,0
23,7
76,3
18
V 4
♥
D
♥
6
10
-590
-590
-15,0
15,0
15,0
10,5
89,5
19
ØV
Pia Larsen - Thomas Nielsen
S 1UT
♥
5
8
120
120
-4,0
4,0
4,0
39,5
60,5
26,0
72,8
20
V 2♠
♥
K
10
-170
-170
-12,0
12,0
12,0
18,4
81,6
21
N 3♠
♣K
8
-100
-100
-10,0
10,0
10,0
23,7
76,3
22
NS
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
S 3
♦
♣A
10
130
130
-5,0
-5,0
5,0
36,8
63,2
-12,0
39,5
23
N 4
♥
♦
8
11
650
650
-8,0
-8,0
8,0
29,0
71,1
24
V 1UT
♦
K
6
50
50
1,0
1,0
-1,0
52,6
47,4
25
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
S 3♣
♠A
9
110
110
15,0
15,0
-15,0
89,5
10,5
3,0
52,6
26
V 3
♥
♦
K
10
-170
-170
-15,0
-15,0
15,0
10,5
89,5
27
V 3UT
♠T
13
-520
-520
3,0
3,0
-3,0
57,9
42,1
28
NS
Rikke Jørgensen - Poul Clemmensen
Ø 4♠
♦
3
9
50
50
-5,0
-5,0
5,0
36,8
63,2
8,0
57,0
29
Ø 4
♥
D
♠K
9
200
200
16,0
16,0
-16,0
92,1
7,9
30
Ø 1UT
♣3
7
-90
-90
-3,0
-3,0
3,0
42,1
57,9
31
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
S 3UT
♠J
8
-100
-100
2,0
2,0
-2,0
55,3
44,7
-1,0
49,1
32
S 4♠
♣2
9
-50
-50
-3,0
-3,0
3,0
42,1
57,9
33
V 3UT
♠5
9
-400
-400
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
34
NS
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
N 4UT
♦
J
7
-300
-300
-19,0
-19,0
19,0
0,0
100,0
5,0
54,4
35
N 3UT
♣T
11
460
460
10,0
10,0
-10,0
76,3
23,7
36
N 4
♥
♣A
10
620
620
14,0
14,0
-14,0
86,8
13,2