+
Turnering #44
Sølv 2 , A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 16: Mikael Velschow-Rasmussen (Studenterforeningens BC ) - Perry Sjöberg (Studenterforeningens BC )
Sølv 2 , A-rækken
Parturnering
Dato: 10-07-2022
Tid: kl. 14:00 - kl. 18:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Aron Thorfinsson - Torkild Hagen
Ø 4♠
♦
K
7
150
150
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
0,0
50,0
2
Ø 3♣
♦
J
8
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
NS
Niels Tofte - Ole Stohn
N 4
♥
♣Q
10
420
420
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
3,0
57,5
4
N 4♠
♠4
11
650
650
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
5
NS
Ole Christensen - Peter Basse
S 3UT
♥
K
10
630
630
3,0
3,0
-3,0
65,0
35,0
7,0
67,5
6
V 4♠
♦
6
9
100
100
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
7
ØV
Espen Østli - Svein Otto Åsmann
Ø 2UT
♠6
9
-150
-150
-9,0
9,0
9,0
5,0
95,0
19,0
97,5
8
V 6UT
♥
Q
12
-990
-990
-10,0
10,0
10,0
0,0
100,0
9
NS
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
Ø 2
♦
♠4
9
-110
-110
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
2,0
55,0
10
Ø 1UT
♥
7
8
-120
-120
-6,0
-6,0
6,0
20,0
80,0
11
ØV
Vivi Baun Højland - Christian Larsen
S 4
♥
♦
4
11
450
450
3,0
-3,0
-3,0
65,0
35,0
1,0
52,5
12
V 5
♥
D
♠A
11
-650
-650
-4,0
4,0
4,0
30,0
70,0
13
NS
Morten Hermansen - Lars Erik Ottershagen
V 4♠
♦
T
10
-620
-620
-9,0
-9,0
9,0
5,0
95,0
-4,0
40,0
14
S 4
♥
♥
9
10
420
420
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
15
NS
Bente Mølmann - Mogens Pedersen
Ø 1UT D
♠Q
6
100
100
-1,0
-1,0
1,0
45,0
55,0
-10,0
25,0
16
Ø 2♠
♦
9
8
-110
-110
-9,0
-9,0
9,0
5,0
95,0
17
NS
Tassos Drassas - Bettina Kalkerup
N 3
♦
♣A
10
130
130
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
-5,0
37,5
18
V 2
♥
♣4
7
50
50
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
19
NS
Birte Friis Gerstoft - Joan Lyn
Ø 3
♥
♦
K
10
-170
-170
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
-3,0
42,5
20
N 4
♦
♠8
9
-100
-100
-8,0
-8,0
8,0
10,0
90,0
21
ØV
Ole Mikkelsen - Torgeir Månum
S 3UT
♠J
11
660
660
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
-5,0
37,5
22
N 2
♥
♥
4
7
-50
-50
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
23
ØV
Dorte Wang - Eli Skop
N 3UT
♣6
7
-200
-200
-6,0
6,0
6,0
20,0
80,0
11,0
77,5
24
N 2
♥
♣J
6
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
25
NS
Gert Knudsen - Birte Garde
V 3♣ D
♥
A
7
500
500
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
20,0
100,0
26
V 3♠ D
♥
Q
7
500
500
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
27
ØV
Thor Baunsgaard - Magnus Baunsgaard Kristensen
V 4
♦
D
♥
5
11
-610
-610
-8,0
8,0
8,0
10,0
90,0
7,0
67,5
28
S 4♠
♣T
10
620
620
1,0
-1,0
-1,0
55,0
45,0
29
ØV
Thomas Svendsen - Ture Rademacher
Ø 3♣
♣3
5
400
400
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
-8,0
30,0
30
Ø 4♠
♥
5
11
-450
-450
-2,0
2,0
2,0
40,0
60,0
31
ØV
Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen
N 4
♥
♦
2
10
620
620
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
10,0
75,0
32
V 4
♥
♦
A
10
-620
-620
-10,0
10,0
10,0
0,0
100,0
33
NS
Jørgen Ravn - Tove Wolff
N 5
♦
♠A
10
-50
-50
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
4,0
60,0
34
Ø 2♠
♦
K
8
-110
-110
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
35
NS
Peder Linder - Matti Lepisto
S 2♠
♦
4
10
170
170
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
14,0
85,0
36
V 1
♥
♣3
5
200
200
6,0
6,0
-6,0
80,0
20,0
37
ØV
Britta Klejstrup - Ruth Løvet Hansen
S 2♠
♣J
9
140
140
-8,0
8,0
8,0
10,0
90,0
0,0
50,0
38
Ø 3UT
♠3
6
300
300
8,0
-8,0
-8,0
90,0
10,0
39
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
N 1UT
♣K
8
120
120
8,0
-8,0
-8,0
90,0
10,0
-5,0
37,5
40
V 4
♥
♦
A
10
-420
-420
-3,0
3,0
3,0
35,0
65,0
41
ØV
Bente Bo Christensen - Phillip Krefeld Hammelev
Ø 4♠
♥
A
11
-650
-650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-6,0
35,0
42
N 3♣
♠Q
9
110
110
6,0
-6,0
-6,0
80,0
20,0