+
Turnering #44
Sølv 2 , A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 5: Bente Bo Christensen (Aarhus BK) - Phillip Krefeld Hammelev (Aarhus BK)
Sølv 2 , A-rækken
Parturnering
Dato: 10-07-2022
Tid: kl. 14:00 - kl. 18:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Jørgen Ravn - Tove Wolff
Ø 4♠
♥
T
8
100
100
-6,0
6,0
6,0
20,0
80,0
-2,0
45,0
2
S 3
♦
♠8
10
130
130
8,0
-8,0
-8,0
90,0
10,0
3
NS
Peder Linder - Matti Lepisto
N 4
♥
♣Q
8
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
15,0
85,0
-15,0
12,5
4
N 4♠
♥
3
10
620
620
-8,0
-8,0
8,0
10,0
90,0
5
NS
Britta Klejstrup - Ruth Løvet Hansen
S 3UT
♥
A
10
630
630
3,0
3,0
-3,0
65,0
35,0
7,0
67,5
6
V 3♠
♦
2
8
100
100
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
7
ØV
Karola Högberg - Lars Lilja
V 2♣
♠A
8
-90
-90
-1,0
1,0
1,0
45,0
55,0
-1,0
47,5
8
Ø 3UT
♥
T
11
-460
-460
2,0
-2,0
-2,0
60,0
40,0
9
ØV
Dimon Pedersen - Nils Linde Olsen
V 3UT
♠J
8
100
100
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
-17,0
7,5
10
Ø 3♣
♦
8
7
200
200
7,0
-7,0
-7,0
85,0
15,0
11
NS
Aron Thorfinsson - Torkild Hagen
S 6♠
♠6
11
-50
-50
-4,0
-4,0
4,0
30,0
70,0
-10,0
25,0
12
V 5♠ D
♦
2
12
-750
-750
-6,0
-6,0
6,0
20,0
80,0
13
NS
Niels Tofte - Ole Stohn
V 3♠
♦
T
9
-140
-140
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
0,0
50,0
14
S 3UT
♣6
9
400
400
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
15
ØV
Ole Christensen - Peter Basse
N 3
♥
♥
A
9
140
140
6,0
-6,0
-6,0
80,0
20,0
-14,0
15,0
16
Ø 2♠
♦
9
5
300
300
8,0
-8,0
-8,0
90,0
10,0
17
NS
Espen Østli - Svein Otto Åsmann
N 3
♦
♣A
10
130
130
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
-5,0
37,5
18
V 2
♥
♣4
7
50
50
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
19
ØV
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
Ø 2
♥
♦
K
10
-170
-170
5,0
-5,0
-5,0
75,0
25,0
0,0
50,0
20
V 3♠
♦
7
8
100
100
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
21
ØV
Vivi Baun Højland - Christian Larsen
S 4
♦
♥
5
9
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
10,0
75,0
22
S 3♠
♥
K
8
-50
-50
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
23
ØV
Morten Hermansen - Lars Erik Ottershagen
N 2UT
♣2
8
120
120
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
1,0
52,5
24
N 2
♥
♠A
6
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
25,0
75,0
25
ØV
Bente Mølmann - Mogens Pedersen
S 2
♥
♣T
9
140
140
4,0
-4,0
-4,0
70,0
30,0
4,0
60,0
26
N 4♣
♦
J
8
-200
-200
-8,0
8,0
8,0
10,0
90,0
27
ØV
Tassos Drassas - Bettina Kalkerup
V 5
♦
D
♠3
11
-550
-550
-6,0
6,0
6,0
20,0
80,0
-3,0
42,5
28
N 4♠
♣2
11
650
650
9,0
-9,0
-9,0
95,0
5,0
29
NS
Birte Friis Gerstoft - Joan Lyn
Ø 3UT
♠5
6
300
300
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
6,0
65,0
30
Ø 4♠
♠T
11
-450
-450
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
31
NS
Ole Mikkelsen - Torgeir Månum
N 4
♥
♦
2
9
-100
-100
-10,0
-10,0
10,0
0,0
100,0
-16,0
10,0
32
S 5
♦
D
♥
A
8
-500
-500
-6,0
-6,0
6,0
20,0
80,0
33
ØV
Dorte Wang - Eli Skop
N 5
♦
D
♠A
10
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-2,0
45,0
34
Ø 2♠
♦
A
8
-110
-110
2,0
-2,0
-2,0
60,0
40,0
35
ØV
Gert Knudsen - Birte Garde
Ø 4
♥
♦
A
10
-620
-620
-9,0
9,0
9,0
5,0
95,0
-1,0
47,5
36
N 3
♥
D
♠5
9
730
730
10,0
-10,0
-10,0
100,0
0,0
37
NS
Thor Baunsgaard - Magnus Baunsgaard Kristensen
S 2♠
♣T
11
200
200
3,0
3,0
-3,0
65,0
35,0
1,0
52,5
38
Ø 3UT
♠2
7
200
200
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
39
NS
Thomas Svendsen - Ture Rademacher
Ø 3
♥
♦
A
9
-140
-140
-8,0
-8,0
8,0
10,0
90,0
-14,0
15,0
40
N 3
♦
D
♠A
6
-500
-500
-6,0
-6,0
6,0
20,0
80,0
41
NS
Mikael Velschow-Rasmussen - Perry Sjöberg
Ø 4♠
♥
A
11
-650
-650
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
6,0
65,0
42
N 3♣
♠Q
9
110
110
6,0
6,0
-6,0
80,0
20,0