+
Turnering #44
Sølv 2 , A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Resultater
Sektion 1
Handicapscore
Sektion 1
Runderesultater
Sektion 1
Spilresultater
Sektion 1
Kortfordeling
Sektion 1
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 22: Dimon Pedersen (Helsingør Bridgeklub) - Nils Linde Olsen (Næstved Bridgeklub)
Sølv 2 , A-rækken
Parturnering
Dato: 10-07-2022
Tid: kl. 14:00 - kl. 18:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Britta Klejstrup - Ruth Løvet Hansen
S 3
♥
♣J
9
140
140
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
-2,0
45,0
2
Ø 3♣
♦
J
8
50
50
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
3
NS
Tassos Drassas - Bettina Kalkerup
N 4
♥
♣Q
8
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
15,0
85,0
-1,0
47,5
4
N 4♠
♥
5
12
680
680
6,0
6,0
-6,0
80,0
20,0
5
NS
Karola Högberg - Lars Lilja
S 4♠
♥
A
11
650
650
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
1,0
52,5
6
V 3♠
♥
3
9
-140
-140
-7,0
-7,0
7,0
15,0
85,0
7
NS
Birte Friis Gerstoft - Joan Lyn
V 2♣
♠A
7
100
100
3,0
3,0
-3,0
65,0
35,0
7,0
67,5
8
Ø 5♣
♥
T
11
-400
-400
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
9
NS
Bente Bo Christensen - Phillip Krefeld Hammelev
V 3UT
♠J
8
100
100
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
17,0
92,5
10
Ø 3♣
♦
8
7
200
200
7,0
7,0
-7,0
85,0
15,0
11
NS
Ole Mikkelsen - Torgeir Månum
S 4
♥
♣2
12
480
480
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
7,0
67,5
12
V 4
♥
♦
K
12
-480
-480
-1,0
-1,0
1,0
45,0
55,0
13
NS
Aron Thorfinsson - Torkild Hagen
V 2♠
♦
T
10
-170
-170
-4,0
-4,0
4,0
30,0
70,0
1,0
52,5
14
N 4
♥
♦
Q
10
420
420
5,0
5,0
-5,0
75,0
25,0
15
NS
Dorte Wang - Eli Skop
S 1UT
♥
Q
10
180
180
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
7,0
67,5
16
Ø 2♠
♦
9
7
100
100
-3,0
-3,0
3,0
35,0
65,0
17
NS
Niels Tofte - Ole Stohn
S 4
♥
♣5
10
420
420
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
1,0
52,5
18
S 3♣
♠T
8
-100
-100
-7,0
-7,0
7,0
15,0
85,0
19
NS
Gert Knudsen - Birte Garde
Ø 4
♥
♦
K
10
-620
-620
-8,0
-8,0
8,0
10,0
90,0
-7,0
32,5
20
V 4♠
♦
A
8
200
200
1,0
1,0
-1,0
55,0
45,0
21
NS
Ole Christensen - Peter Basse
S 3
♦
♥
5
9
110
110
3,0
3,0
-3,0
65,0
35,0
-2,0
45,0
22
N 2UT
♦
2
7
-50
-50
-5,0
-5,0
5,0
25,0
75,0
23
NS
Thor Baunsgaard - Magnus Baunsgaard Kristensen
N 2UT
♠K
9
150
150
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
12,0
80,0
24
Ø 1UT
♥
3
7
-90
-90
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
25
NS
Espen Østli - Svein Otto Åsmann
N 2
♥
♦
4
9
140
140
4,0
4,0
-4,0
70,0
30,0
4,0
60,0
26
V 3♠
♣K
8
100
100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
27
NS
Thomas Svendsen - Ture Rademacher
V 5
♦
D
♦
4
12
-650
-650
-10,0
-10,0
10,0
0,0
100,0
-9,0
27,5
28
S 4♠
♣J
10
620
620
1,0
1,0
-1,0
55,0
45,0
29
NS
Terje Jørgensen - Tove Gullstein Jahr
Ø 1♣
♦
2
7
-70
-70
1,0
1,0
-1,0
55,0
45,0
-1,0
47,5
30
Ø 5♠
♦
K
11
-450
-450
-2,0
-2,0
2,0
40,0
60,0
31
NS
Mikael Velschow-Rasmussen - Perry Sjöberg
N 4
♥
♦
2
10
620
620
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-10,0
25,0
32
V 4
♥
♦
A
10
-620
-620
-10,0
-10,0
10,0
0,0
100,0
33
NS
Vivi Baun Højland - Christian Larsen
V 2♠
♣A
10
-170
-170
-6,0
-6,0
6,0
20,0
80,0
-4,0
40,0
34
Ø 2♠
♦
A
8
-110
-110
2,0
2,0
-2,0
60,0
40,0
35
NS
Jørgen Ravn - Tove Wolff
Ø 5
♥
♦
A
9
200
200
10,0
10,0
-10,0
100,0
0,0
16,0
90,0
36
Ø 3♠
♣A
7
200
200
6,0
6,0
-6,0
80,0
20,0
37
NS
Morten Hermansen - Lars Erik Ottershagen
S 2♠
♣J
11
200
200
3,0
3,0
-3,0
65,0
35,0
11,0
77,5
38
Ø 3UT
♠3
6
300
300
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
39
NS
Peder Linder - Matti Lepisto
Ø 2♣
♣9
8
-90
-90
-1,0
-1,0
1,0
45,0
55,0
-1,0
47,5
40
Ø 2♠
♦
Q
9
-140
-140
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
41
NS
Bente Mølmann - Mogens Pedersen
Ø 3♠
♥
A
10
-170
-170
8,0
8,0
-8,0
90,0
10,0
17,0
92,5
42
N 3♣
♠Q
10
130
130
9,0
9,0
-9,0
95,0
5,0