+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 99: Susan Hjorslev Lund (Ballerup Bridge Club) - Michael Staub (Ballerup Bridge Club)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Christina Lund Madsen - Carl-Johan Mortensen
S 4♠
♣8
8
-100
-100
-41,0
41,0
41,0
9,0
91,0
15,0
57,5
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
3
ØV
Sussie Rasmussen - Lars Faurschou Mathiesen
V 6♠
♥
3
12
-1430
-1430
-15,0
15,0
15,0
35,0
65,0
44,0
72,0
4
V 4♠
♥
2
12
-680
-680
-29,0
29,0
29,0
21,0
79,0
5
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
Ø 4
♥
♦
A
9
50
50
-32,0
32,0
32,0
18,0
82,0
78,0
89,0
6
V 3UT
♥
4
10
-630
-630
-46,0
46,0
46,0
4,0
96,0
7
ØV
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
N 4♠
♦
5
12
680
680
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0
36,0
68,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
9
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
N 4
♥
D
♥
A
8
-300
-300
-50,0
50,0
50,0
0,0
100,0
90,0
95,0
10
N 4
♥
♦
5
9
-100
-100
-40,0
40,0
40,0
10,0
90,0
11
ØV
Anette Carlsen - Johnni Knudsen
N 4
♦
♥
A
8
-100
-100
33,0
-33,0
-33,0
83,0
17,0
0,0
50,0
12
N 1♠
♣Q
4
-300
-300
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
13
ØV
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
N 6UT
♦
T
11
-100
-100
-43,0
43,0
43,0
7,0
93,0
44,0
72,0
14
Ø 4
♥
♣Q
9
50
50
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
15
ØV
Marianne Mathiesen - Henning Hansen
S 3
♦
♦
T
11
150
150
-33,7
33,7
33,7
16,3
83,7
79,7
89,8
16
V 4♠
♣4
12
-680
-680
-46,0
46,0
46,0
4,0
96,0
17
ØV
Julie Sigsgaard - Andreas Plejdrup
S 6UT
♠2
11
-50
-50
-35,0
35,0
35,0
15,0
85,0
79,0
89,5
18
S 6♣ D
♥
A
10
-500
-500
-44,0
44,0
44,0
6,0
94,0
19
ØV
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
N 5
♥
D
♠A
10
-100
-100
-38,0
38,0
38,0
12,0
88,0
6,0
53,0
20
S 3UT
♣T
11
660
660
32,0
-32,0
-32,0
82,0
18,0
21
NS
Bente Christensen - Lars-Olof Abrahamsson
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
-28,0
28,0
22,0
78,0
-23,0
38,5
22
V 3UT
♥
A
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Vivi Kobylecki - Steen Højlund
N 2♠ D
♥
T
8
670
670
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
57,0
78,5
24
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
ØV
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
13,2
56,6
26
V 4
♥
♣J
10
-620
-620
-10,2
10,2
10,2
39,8
60,2
27
ØV
Freya Normann Hven - Peter Hven
S 2UT
♦
7
9
150
150
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
-37,0
31,5
28
V 5
♥
D
♠6
10
100
100
31,0
-31,0
-31,0
81,0
19,0
29
NS
Dorte Rechendorff - Jeppe Juhl
N 4♠
♥
6
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
4,0
52,0
30
V 1UT
♠8
6
50
50
4,0
4,0
-4,0
54,0
46,0