+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 98: Ella Rosthøj (Rødovre Bridgeklub) - Andreas Rolf-Larsen (Rødovre Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Birthe Holm - Jan Holm
N 4♠
♣J
8
-100
-100
-41,0
41,0
41,0
9,0
91,0
54,0
77,0
2
S 3
♥
♠A
10
170
170
-13,0
13,0
13,0
37,0
63,0
3
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
V 6♠
♥
6
13
-1460
-1460
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
28,0
64,0
4
V 4♠
♦
K
11
-650
-650
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
5
ØV
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
Ø 4
♥
♦
A
9
50
50
-32,0
32,0
32,0
18,0
82,0
6,0
53,0
6
V 3UT
♥
3
7
200
200
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
7
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
N 4♠
♦
5
12
680
680
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0
15,0
57,5
8
N 4
♦
♥
4
8
-100
-100
-5,0
5,0
5,0
45,0
55,0
9
ØV
Anette Carlsen - Johnni Knudsen
N 4
♥
♠T
10
420
420
31,0
-31,0
-31,0
81,0
19,0
-3,0
48,5
10
V 2
♦
♠8
5
300
300
-28,0
28,0
28,0
22,0
78,0
11
ØV
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
V 2♠
♦
A
8
-110
-110
29,0
-29,0
-29,0
79,0
21,0
-41,0
29,5
12
Ø 1UT
♠7
9
-150
-150
12,0
-12,0
-12,0
62,0
38,0
13
ØV
Marianne Mathiesen - Henning Hansen
S 6UT
♠7
13
1470
1470
29,0
-29,0
-29,0
79,0
21,0
-28,0
36,0
14
Ø 4
♥
♣Q
9
50
50
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
15
ØV
Julie Sigsgaard - Andreas Plejdrup
S 6
♦
♦
T
11
-100
-100
-42,8
42,8
42,8
7,2
92,8
4,8
52,4
16
N 4
♥
♠A
9
-50
-50
38,0
-38,0
-38,0
88,0
12,0
17
ØV
Rikke Skov Mønsted - Nils Mønsted
S 3UT
♠5
11
460
460
22,0
-22,0
-22,0
72,0
28,0
17,0
58,5
18
N 5♠
♦
A
8
-300
-300
-39,0
39,0
39,0
11,0
89,0
19
NS
Bente Christensen - Lars-Olof Abrahamsson
N 4
♥
♦
K
10
420
420
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
24,0
62,0
20
N 3UT
♥
T
10
630
630
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
21
NS
Vivi Kobylecki - Steen Højlund
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
-28,0
28,0
22,0
78,0
-23,0
38,5
22
V 3UT
♦
6
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
N 4♠ D
♥
T
8
-500
-500
-41,0
41,0
41,0
9,0
91,0
26,0
63,0
24
Ø 4♠
♥
6
10
-420
-420
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
25
ØV
Freya Normann Hven - Peter Hven
S 3UT
♥
2
7
-100
-100
-50,0
50,0
50,0
0,0
100,0
60,2
80,1
26
V 4
♥
♠Q
10
-620
-620
-10,2
10,2
10,2
39,8
60,2
27
NS
Dorte Rechendorff - Jeppe Juhl
S 3UT
♦
6
9
400
400
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
-10,0
45,0
28
V 4
♥
♠6
10
-420
-420
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
29
NS
Susan Just Olesen - Poul Mogensen
N 4♠
♦
6
10
620
620
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
10,0
55,0
30
Ø 2♣
♠2
9
-110
-110
-25,0
-25,0
25,0
25,0
75,0