+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 87: Nell Rindahl (Odense Bridgeklub) - Niels Lund (Odense Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Helle W. Thrane - Ole Kofoed
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
44,0
56,0
-20,0
40,0
2
S 4
♥
♠K
10
620
620
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
3
ØV
Freya Normann Hven - Peter Hven
V 6♠
♥
3
13
-1460
-1460
-33,0
33,0
33,0
17,0
83,0
62,0
81,0
4
V 4♠
♥
2
12
-680
-680
-29,0
29,0
29,0
21,0
79,0
5
ØV
Dorte Rechendorff - Jeppe Juhl
N 4
♦
♥
T
10
130
130
2,0
-2,0
-2,0
52,0
48,0
-44,0
28,0
6
V 3UT
♠A
5
400
400
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
7
ØV
Susan Just Olesen - Poul Mogensen
N 5♠
♣3
12
680
680
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0
3,0
51,5
8
N 4
♦
♥
3
9
-50
-50
7,0
-7,0
-7,0
57,0
43,0
9
ØV
Inger Krog - Christian P. Koch
N 2
♥
♠T
9
140
140
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
49,0
74,5
10
N 3UT
♣7
8
-100
-100
-40,0
40,0
40,0
10,0
90,0
11
ØV
Karen M. Enevoldsen - Dan Nybo Jensen
Ø 2
♥
♦
2
10
-170
-170
-15,0
15,0
15,0
35,0
65,0
-25,0
37,5
12
V 2♣
♥
9
7
50
50
40,0
-40,0
-40,0
90,0
10,0
13
ØV
Annette Bjørn Jensen - Keld Kjær
N 6UT
♦
T
12
1440
1440
-4,0
4,0
4,0
46,0
54,0
-19,0
40,5
14
Ø 4
♥
♣Q
8
100
100
23,0
-23,0
-23,0
73,0
27,0
15
ØV
Vibeke Galle - Jens Peder Jensen
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
8,2
8,2
41,8
58,2
27,2
63,6
16
Ø 4♠
♦
A
10
-620
-620
-19,0
19,0
19,0
31,0
69,0
17
ØV
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
S 3UT
♠2
11
460
460
22,0
-22,0
-22,0
72,0
28,0
5,0
52,5
18
S 5♣ D
♥
K
10
-200
-200
-27,0
27,0
27,0
23,0
77,0
19
ØV
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
N 5
♥
D
♥
T
10
-100
-100
-38,0
38,0
38,0
12,0
88,0
26,0
63,0
20
S 4
♥
♣T
11
650
650
12,0
-12,0
-12,0
62,0
38,0
21
NS
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
-28,0
28,0
22,0
78,0
-23,0
38,5
22
V 3UT
♦
8
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
V 4
♥
D
♣J
9
200
200
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
26,0
63,0
24
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
NS
Annie Niebuhr - Kennet Berg Frydensberg
N 4♠
♥
7
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
39,8
69,9
26
V 5
♥
D
♠Q
10
200
200
42,8
42,8
-42,8
92,8
7,2
27
NS
Helle Skov - Kim Nielsen
S 2UT
♦
6
9
150
150
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
18,0
59,0
28
N 4♠
♥
J
9
-100
-100
12,0
12,0
-12,0
62,0
38,0
29
NS
(Oversidder)
M*
M-
4,5
4,5
-10,0
54,5
40,0
8,9
54,5
30
M*
M-
4,5
4,5
-10,0
54,5
40,0