+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 8: Kate Reiter (Ballerup Bridge Club) - Frank Paaskesen (Ballerup Bridge Club)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Charlotte Juhl - Peter Kjer
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
-19,0
40,5
2
S 2
♥
♠K
10
170
170
-13,0
-13,0
13,0
37,0
63,0
3
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
V 4♠
♥
3
13
-710
-710
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
16,0
58,0
4
V 4♠
♦
K
11
-650
-650
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
5
NS
Lone Kiær - Knut Blakset
Ø 4
♥
♦
K
9
50
50
-32,0
-32,0
32,0
18,0
82,0
-16,0
42,0
6
V 3UT
♥
4
8
100
100
16,0
16,0
-16,0
66,0
34,0
7
NS
Tina Madsen - Erling Pedersen
N 4♠
♦
5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
15,0
57,5
8
V 3
♥
♠A
8
50
50
25,0
25,0
-25,0
75,0
25,0
9
NS
Beata Sarna - Jan Faaborg
N 2
♥
♠T
10
170
170
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
-12,0
44,0
10
N 3UT
♦
5
9
600
600
-18,0
-18,0
18,0
32,0
68,0
11
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
Ø 3
♥
♦
2
10
-170
-170
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
-24,0
38,0
12
N 1♠
♦
K
5
-200
-200
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
13
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
N 6UT
♣T
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
-3,0
48,5
14
Ø 3
♥
♣Q
9
-140
-140
-32,0
-32,0
32,0
18,0
82,0
15
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
-8,2
8,2
41,8
58,2
-27,2
36,4
16
Ø 4♠
♣K
10
-620
-620
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
17
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
S 3UT
♦
8
11
460
460
22,0
22,0
-22,0
72,0
28,0
46,0
73,0
18
V 5
♦
♠K
10
50
50
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
19
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
Ø 5♠
♥
9
10
100
100
-12,0
-12,0
12,0
38,0
62,0
-15,0
42,5
20
S 3UT
♣T
10
630
630
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
21
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
-28,0
28,0
22,0
78,0
-23,0
38,5
22
V 3UT
♦
6
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
V 4
♥
♣J
6
400
400
34,0
34,0
-34,0
84,0
16,0
49,0
74,5
24
Ø 4♠
♥
6
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
18,4
59,2
26
V 2
♥
♠Q
10
-170
-170
21,4
21,4
-21,4
71,4
28,6
27
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
S 2UT
♠9
9
150
150
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
-15,0
42,5
28
N 4♠
♥
J
7
-300
-300
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
29
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
N 4♠
♥
6
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
-4,0
48,0
30
N 1
♦
♥
7
6
-50
-50
-4,0
-4,0
4,0
46,0
54,0