+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 79: Annette Prehn (Ballerup Bridge Club) - Jan Petersen (Kalundborg Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Charlotte Schwarz-Rosman - Jan Mayer
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
44,0
56,0
56,0
78,0
2
V 2♠ D
♥
A
9
-570
-570
-50,0
50,0
50,0
0,0
100,0
3
ØV
Camilla Bo Krefeld - Nikolaj Krefeld Hammelev
V 6♠
♥
6
12
-1430
-1430
-15,0
15,0
15,0
35,0
65,0
44,0
72,0
4
V 4♠
♥
5
12
-680
-680
-29,0
29,0
29,0
21,0
79,0
5
ØV
Mette Elbech Jakobsen - Hakon Jørgensen
S 5♠
♥
K
12
680
680
34,0
-34,0
-34,0
84,0
16,0
1,0
50,5
6
N 3
♥
♣J
6
-150
-150
-35,0
35,0
35,0
15,0
85,0
7
ØV
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
N 6♠
♣K
12
1430
1430
36,0
-36,0
-36,0
86,0
14,0
-61,0
19,5
8
V 3
♥
♠A
8
50
50
25,0
-25,0
-25,0
75,0
25,0
9
NS
Birgitte Rønn - Christian Snabe
N 4
♥
♠T
9
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-51,0
24,5
10
N 3UT
♣6
9
600
600
-18,0
-18,0
18,0
32,0
68,0
11
NS
Christina Lund Madsen - Carl-Johan Mortensen
Ø 3
♥
♦
2
9
-140
-140
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
6,0
53,0
12
N 1♠
♣Q
5
-200
-200
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
13
NS
Sussie Rasmussen - Lars Faurschou Mathiesen
N 3UT
♣5
13
720
720
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
-22,0
39,0
14
Ø 4
♥
♠K
9
50
50
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
15
NS
Pia Larsen - Thomas Nielsen
S 3UT
♣7
11
660
660
26,5
26,5
-26,5
76,5
23,5
-12,5
43,8
16
Ø 4♠
♣K
11
-650
-650
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0
17
ØV
Annie Niebuhr - Kennet Berg Frydensberg
N 6♣
♦
K
12
920
920
46,0
-46,0
-46,0
96,0
4,0
-49,0
25,5
18
S 5♣
♠T
10
-100
-100
3,0
-3,0
-3,0
53,0
47,0
19
ØV
Helle Skov - Kim Nielsen
Ø 3♠
♥
Q
10
-170
-170
-46,0
46,0
46,0
4,0
96,0
68,0
84,0
20
S 3UT
♣9
9
600
600
-22,0
22,0
22,0
28,0
72,0
21
ØV
(Oversidder)
M-
M*
-10,0
-4,5
-4,5
40,0
45,5
-9,0
45,5
22
M-
M*
-10,0
-4,5
-4,5
40,0
45,5
23
ØV
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
V 4
♥
D
♦
J
8
500
500
37,0
-37,0
-37,0
87,0
13,0
5,0
52,5
24
Ø 4♠
♥
T
12
-480
-480
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
25
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
N 4♠
♦
9
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
-39,8
30,1
26
V 5
♥
D
♦
7
10
200
200
42,8
-42,8
-42,8
92,8
7,2
27
NS
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
S 2UT
♠7
8
120
120
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
-38,0
31,0
28
N 4♠
♣K
7
-300
-300
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
29
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
N 3♠
♥
T
9
140
140
16,0
-16,0
-16,0
66,0
34,0
-33,0
33,5
30
V 1UT
♣7
5
100
100
17,0
-17,0
-17,0
67,0
33,0