+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 76: Sussie Rasmussen (Humlebæk Bridgeklub) - Lars Faurschou Mathiesen (Aarhus BK)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
ØV
Dorthe Schaltz - Peter Schaltz
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
6,0
6,0
44,0
56,0
-20,0
40,0
2
N 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
-26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
V 6♠
♥
3
12
-1430
-1430
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
-44,0
28,0
4
V 4♠
♥
2
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
V 5
♥
♠A
9
100
100
-8,0
-8,0
8,0
42,0
58,0
-9,0
45,5
6
N 3
♥
♣J
7
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
7
NS
Merete Schøller - Henrik Frøkjær
S 6♠
♠6
12
1430
1430
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
10,0
55,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
9
NS
Birthe Holm - Jan Holm
N 4
♥
♥
A
9
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-73,0
13,5
10
N 4
♥
♦
Q
9
-100
-100
-40,0
-40,0
40,0
10,0
90,0
11
ØV
Helle Simon Elbro - Henrik Rübner-Petersen
Ø 4
♥
♦
2
9
50
50
45,0
-45,0
-45,0
95,0
5,0
-67,0
16,5
12
V 1UT
♠6
8
-120
-120
22,0
-22,0
-22,0
72,0
28,0
13
ØV
Annette Prehn - Jan Petersen
N 3UT
♣5
13
720
720
-21,0
21,0
21,0
29,0
71,0
22,0
61,0
14
Ø 4
♥
♠K
9
50
50
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
15
ØV
Signe Buus Thomsen - Emil Jepsen
S 5
♦
♥
Q
13
640
640
19,4
-19,4
-19,4
69,4
30,6
-0,4
49,8
16
Ø 4♠
♣A
10
-620
-620
-19,0
19,0
19,0
31,0
69,0
17
ØV
Lill Zeeberg - Lars Korsholm
N 7♣
♦
K
11
-100
-100
-49,0
49,0
49,0
1,0
99,0
76,0
88,0
18
S 5♣ D
♥
K
10
-200
-200
-27,0
27,0
27,0
23,0
77,0
19
ØV
Birgitte Engelbrechtsen - Tommy Pedersen
Ø 4♠
♥
7
9
100
100
-12,0
12,0
12,0
38,0
62,0
54,0
77,0
20
N 4♠
♦
8
9
-100
-100
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
21
NS
Winni Simonsen - Flemming Jørgensen
Ø 4♠
♣9
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
29,0
64,5
22
V 3UT
♥
A
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Sara Stephansen - Erik Skov-Jensen
V 4
♥
♣J
8
200
200
11,0
-11,0
-11,0
61,0
39,0
-26,0
37,0
24
Ø 4♠
♥
T
10
-420
-420
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
25
ØV
Anette Carlsen - Johnni Knudsen
N 3♠
♦
T
11
200
200
-44,0
44,0
44,0
6,0
94,0
32,8
66,4
26
N 4♠ D
♣A
8
-500
-500
11,2
-11,2
-11,2
61,2
38,8
27
NS
Susanne Nielsen - Leif Aas Andersen
S 2UT
♦
7
10
180
180
18,0
18,0
-18,0
68,0
32,0
-3,0
48,5
28
N 4♠
♣K
7
-300
-300
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
29
NS
Marianne Mathiesen - Henning Hansen
N 4♠
♥
4
9
-100
-100
0,0
0,0
0,0
50,0
50,0
10,0
55,0
30
S 1UT
♣T
7
90
90
10,0
10,0
-10,0
60,0
40,0