+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 7: Lida Hulgaard (Aarhus BK) - Lars Peter Damgaard (Aarhus BK)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Annemarie Agnete Brix Bressen - Steen Christensen
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
20,0
60,0
2
S 4
♥
♠K
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Lone Kiær - Knut Blakset
V 4♠
♥
6
13
-710
-710
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
16,0
58,0
4
V 4♠
♥
2
11
-650
-650
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
5
NS
Tina Madsen - Erling Pedersen
S 4♠
♥
A
12
680
680
34,0
34,0
-34,0
84,0
16,0
76,0
88,0
6
V 3UT
♠A
5
400
400
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
7
NS
Beata Sarna - Jan Faaborg
N 6♠
♦
5
12
1430
1430
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
10,0
55,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
9
NS
Anne Christensen - Bo Riemann
S 4
♥
♠4
10
420
420
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0
64,0
82,0
10
N 3UT
♦
5
11
660
660
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
11
NS
Vibeke Lund - Martin Christoffersen
Ø 3
♥
♦
2
10
-170
-170
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
-48,0
26,0
12
N 1♠
♣Q
4
-300
-300
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
13
NS
Karin Korup Jungdal - Jesper Jungdal
S 6UT
♠7
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
-3,0
48,5
14
Ø 3
♥
♣Q
9
-140
-140
-32,0
-32,0
32,0
18,0
82,0
15
NS
Ingelise Meiland - Karsten Meiland
S 6
♦
♠A
12
1370
1370
38,8
38,8
-38,8
88,8
11,2
19,8
59,9
16
Ø 4♠
♣A
10
-620
-620
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
17
NS
Else Andersen - Poul V. Hansen
S 3UT
♠T
11
460
460
22,0
22,0
-22,0
72,0
28,0
-5,0
47,5
18
N 5♠
♦
K
9
-200
-200
-27,0
-27,0
27,0
23,0
77,0
19
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
N 5
♥
D
♦
Q
10
-100
-100
-38,0
-38,0
38,0
12,0
88,0
-41,0
29,5
20
S 3UT
♣T
10
630
630
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
21
NS
Birgitte Holm - Jan Jørgensen
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
29,0
64,5
22
V 3UT
♦
9
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
N 3
♦
♣T
8
-100
-100
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
0,0
50,0
24
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
NS
Bente Pedersen - Christian Uldal
S 4♠
♥
Q
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
8,2
54,1
26
N 4♠ D
♣A
8
-500
-500
11,2
11,2
-11,2
61,2
38,8
27
NS
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
N 3UT
♦
J
9
400
400
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
63,0
81,5
28
V 5
♥
D
♠6
10
100
100
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0
29
NS
Leise Hemberg - Rico Hemberg
Ø 3
♥
♦
4
9
-140
-140
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
-13,0
43,5
30
Ø 3♣
♥
2
8
50
50
4,0
4,0
-4,0
54,0
46,0