+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 64: Freya Normann Hven (Aarhus BK) - Peter Hven (Ikast Bridgeklub 75)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Gitte Hecht-Johansen - Henrik Gosvig
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
-19,0
40,5
2
N 3
♥
♠9
10
170
170
-13,0
-13,0
13,0
37,0
63,0
3
NS
Nell Rindahl - Niels Lund
V 6♠
♥
3
13
-1460
-1460
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-62,0
19,0
4
V 4♠
♥
2
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Grethe Andersen - Jørgen Nielsen
V 5
♥
♠A
9
100
100
-8,0
-8,0
8,0
42,0
58,0
-43,0
28,5
6
S 5♠
♣A
8
-150
-150
-35,0
-35,0
35,0
15,0
85,0
7
NS
Tine Lind - Mogens Müller
N 6♠
♦
5
12
1430
1430
36,0
36,0
-36,0
86,0
14,0
76,0
88,0
8
V 4
♥
♠A
8
100
100
40,0
40,0
-40,0
90,0
10,0
9
NS
Anne Rose Groes - Magnus Groes
N 4
♥
♥
A
9
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-73,0
13,5
10
N 4
♥
♣7
9
-100
-100
-40,0
-40,0
40,0
10,0
90,0
11
NS
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
Ø 2
♥
♦
2
10
-170
-170
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
33,0
66,5
12
V 3♣
♥
9
7
100
100
48,0
48,0
-48,0
98,0
2,0
13
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
N 6UT
♦
T
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
52,0
76,0
14
V 3♠
♥
4
7
100
100
23,0
23,0
-23,0
73,0
27,0
15
NS
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
-8,2
8,2
41,8
58,2
9,8
54,9
16
Ø 2♠
♣K
10
-170
-170
18,0
18,0
-18,0
68,0
32,0
17
NS
Patrycia Liberski - Jess Tillge
N 6♣
♦
K
12
920
920
46,0
46,0
-46,0
96,0
4,0
49,0
74,5
18
N 5♠
♦
A
10
-100
-100
3,0
3,0
-3,0
53,0
47,0
19
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
N 4
♥
♠A
10
420
420
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
5,0
52,5
20
S 3UT
♣T
9
600
600
-22,0
-22,0
22,0
28,0
72,0
21
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
29,0
64,5
22
V 3UT
♥
A
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
N 5♠ D
♥
9
9
-500
-500
-41,0
-41,0
41,0
9,0
91,0
1,0
50,5
24
V 4♣
♠4
10
-130
-130
42,0
42,0
-42,0
92,0
8,0
25
NS
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
S 3UT
♥
2
7
-100
-100
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
-60,2
19,9
26
V 4
♥
♠Q
10
-620
-620
-10,2
-10,2
10,2
39,8
60,2
27
NS
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
S 2UT
♦
7
9
150
150
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
37,0
68,5
28
V 5
♥
D
♠6
10
100
100
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0
29
NS
Bodil Schrøder - Peter Krogh
N 4♠
♥
J
10
620
620
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
-10,0
45,0
30
S 1♣ D
♥
K
4
-500
-500
-45,0
-45,0
45,0
5,0
95,0