+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 63: Helle W. Thrane (Reinholdt Bridge) - Ole Kofoed (Ruder 10 - Ishøj Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Nell Rindahl - Niels Lund
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
20,0
60,0
2
S 4
♥
♠K
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Grethe Andersen - Jørgen Nielsen
V 4♠
♥
6
13
-710
-710
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
16,0
58,0
4
V 4♠
♦
K
11
-650
-650
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
5
NS
Tine Lind - Mogens Müller
Ø 3
♥
♦
A
8
50
50
-32,0
-32,0
32,0
18,0
82,0
-33,0
33,5
6
N 3
♥
♣J
7
-100
-100
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
7
NS
Anne Rose Groes - Magnus Groes
N 4♠
♦
5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-3,0
48,5
8
N 4
♦
♥
7
9
-50
-50
7,0
7,0
-7,0
57,0
43,0
9
NS
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
N 4
♥
♠9
10
420
420
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0
64,0
82,0
10
N 3UT
♦
5
11
660
660
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
11
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
Ø 2
♥
♦
2
9
-140
-140
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
-18,0
41,0
12
N 1♠
♣Q
4
-300
-300
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
13
NS
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
N 6UT
♣J
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
-21,0
39,5
14
Ø 4
♥
D
♣Q
10
-590
-590
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
15
NS
Patrycia Liberski - Jess Tillge
N 4
♥
♦
9
9
-100
-100
-42,8
-42,8
42,8
7,2
92,8
-61,8
19,1
16
Ø 4♠
♣A
10
-620
-620
-19,0
-19,0
19,0
31,0
69,0
17
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
S 3UT
♦
8
11
460
460
22,0
22,0
-22,0
72,0
28,0
46,0
73,0
18
V 5
♦
♠K
10
50
50
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
19
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
N 4
♥
♠A
10
420
420
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
-2,0
49,0
20
S 3
♥
♦
T
11
200
200
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
21
NS
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
Ø 3UT
♥
9
10
-430
-430
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
4,0
52,0
22
V 3UT
♦
6
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
N 4♠ D
♥
T
8
-500
-500
-41,0
-41,0
41,0
9,0
91,0
-26,0
37,0
24
Ø 4♠
♥
6
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
NS
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-13,2
43,4
26
V 4
♥
♣J
10
-620
-620
-10,2
-10,2
10,2
39,8
60,2
27
NS
Bodil Schrøder - Peter Krogh
S 2UT
♦
7
9
150
150
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
-15,0
42,5
28
S 4♠
♥
A
7
-300
-300
-21,0
-21,0
21,0
29,0
71,0
29
NS
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
N 4♠
♥
J
6
-400
-400
-47,0
-47,0
47,0
3,0
97,0
-86,0
7,0
30
S 1
♥
D
♥
3
5
-300
-300
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0