+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 62: Vivi Kobylecki (Rødovre Bridgeklub) - Steen Højlund (Lillerød Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Grethe Andersen - Jørgen Nielsen
N 4♠
♣J
10
420
420
46,0
46,0
-46,0
96,0
4,0
72,0
86,0
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Tine Lind - Mogens Müller
N 5
♥
D
♦
A
7
-800
-800
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
22,0
61,0
4
V 3♠
♥
5
12
-230
-230
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
5
NS
Anne Rose Groes - Magnus Groes
V 5
♥
♠A
9
100
100
-8,0
-8,0
8,0
42,0
58,0
-54,0
23,0
6
V 3UT
♠A
10
-630
-630
-46,0
-46,0
46,0
4,0
96,0
7
NS
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
N 4♠
♦
5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-3,0
48,5
8
N 4
♦
♥
7
9
-50
-50
7,0
7,0
-7,0
57,0
43,0
9
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
N 4
♥
♠9
9
-50
-50
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-51,0
24,5
10
N 3UT
♦
5
9
600
600
-18,0
-18,0
18,0
32,0
68,0
11
NS
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
Ø 2
♥
♦
2
10
-170
-170
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
-61,0
19,5
12
N 1♠
♣Q
3
-400
-400
-46,0
-46,0
46,0
4,0
96,0
13
NS
Patrycia Liberski - Jess Tillge
N 6UT
♦
T
11
-100
-100
-43,0
-43,0
43,0
7,0
93,0
-88,0
6,0
14
Ø 4
♥
♦
Q
10
-420
-420
-45,0
-45,0
45,0
5,0
95,0
15
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
S 3UT
♠5
10
630
630
12,2
12,2
-12,2
62,2
37,8
30,2
65,1
16
Ø 3♠
♣K
10
-170
-170
18,0
18,0
-18,0
68,0
32,0
17
ØV
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
S 3UT
♦
8
11
460
460
22,0
-22,0
-22,0
72,0
28,0
22,0
61,0
18
S 6♣ D
♥
K
10
-500
-500
-44,0
44,0
44,0
6,0
94,0
19
ØV
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
N 5
♥
♦
Q
10
-50
-50
-26,0
26,0
26,0
24,0
76,0
14,0
57,0
20
S 4
♥
♦
T
11
650
650
12,0
-12,0
-12,0
62,0
38,0
21
ØV
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
28,0
28,0
22,0
78,0
23,0
61,5
22
V 3UT
♦
6
9
-600
-600
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
N 2♠ D
♥
T
8
670
670
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
-57,0
21,5
24
Ø 4♠
♥
2
10
-420
-420
15,0
-15,0
-15,0
65,0
35,0
25
ØV
Bodil Schrøder - Peter Krogh
N 4♠
♣5
12
480
480
42,0
-42,0
-42,0
92,0
8,0
-84,8
7,6
26
V 5
♥
D
♠Q
10
200
200
42,8
-42,8
-42,8
92,8
7,2
27
ØV
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
S 2UT
♣8
10
180
180
18,0
-18,0
-18,0
68,0
32,0
-30,0
35,0
28
N 4♠
♥
J
9
-100
-100
12,0
-12,0
-12,0
62,0
38,0
29
ØV
Birgitte Rønn - Christian Snabe
N 4♠
♥
J
8
-200
-200
-31,0
31,0
31,0
19,0
81,0
0,0
50,0
30
V 2
♥
♣4
5
150
150
31,0
-31,0
-31,0
81,0
19,0