+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 61: Bente Christensen (Turneringsklubben Midtsjælland) - Lars-Olof Abrahamsson (Turneringsklubben Midtsjælland)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Tine Lind - Mogens Müller
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
-19,0
40,5
2
S 3
♥
♠A
10
170
170
-13,0
-13,0
13,0
37,0
63,0
3
NS
Anne Rose Groes - Magnus Groes
V 4♠
♥
3
13
-710
-710
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
16,0
58,0
4
V 4♠
♠4
11
-650
-650
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
5
NS
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
V 5
♥
D
♠A
9
300
300
16,0
16,0
-16,0
66,0
34,0
-1,0
49,5
6
Ø 3
♦
♥
5
10
-130
-130
-17,0
-17,0
17,0
33,0
67,0
7
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
N 5♠
♣K
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-15,0
42,5
8
N 4
♦
♥
4
8
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
9
NS
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
N 2
♥
♠7
10
170
170
6,0
6,0
-6,0
56,0
44,0
10,0
55,0
10
N 3UT
♣7
10
630
630
4,0
4,0
-4,0
54,0
46,0
11
NS
Patrycia Liberski - Jess Tillge
N 4
♦
D
♥
K
8
-300
-300
-30,0
-30,0
30,0
20,0
80,0
10,0
55,0
12
Ø 1UT
♥
2
6
50
50
40,0
40,0
-40,0
90,0
10,0
13
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
N 6UT
♣J
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
77,0
88,5
14
V 4♠ D
♣A
7
500
500
48,0
48,0
-48,0
98,0
2,0
15
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
-8,2
8,2
41,8
58,2
-6,2
46,9
16
S 5♣ D
♦
K
9
-300
-300
2,0
2,0
-2,0
52,0
48,0
17
ØV
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
N 5♣
♦
K
11
400
400
-14,0
14,0
14,0
36,0
64,0
-10,0
45,0
18
V 5
♦
♠K
10
50
50
24,0
-24,0
-24,0
74,0
26,0
19
ØV
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
N 4
♥
♦
K
10
420
420
27,0
-27,0
-27,0
77,0
23,0
-24,0
38,0
20
N 3UT
♥
T
10
630
630
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
21
ØV
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
28,0
28,0
22,0
78,0
23,0
61,5
22
V 3UT
♥
A
9
-600
-600
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Bodil Schrøder - Peter Krogh
V 4
♥
♣J
7
300
300
28,0
-28,0
-28,0
78,0
22,0
14,0
57,0
24
Ø 4♠
♥
6
12
-480
-480
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
25
ØV
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
N 4♠
♠A
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
13,2
56,6
26
V 4
♥
♠Q
10
-620
-620
-10,2
10,2
10,2
39,8
60,2
27
ØV
Birgitte Rønn - Christian Snabe
S 2UT
♦
6
8
120
120
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
14,0
57,0
28
V 3
♥
♠6
10
-170
-170
3,0
-3,0
-3,0
53,0
47,0
29
ØV
Merete Schøller - Henrik Frøkjær
N 5
♦
♥
4
9
-200
-200
-31,0
31,0
31,0
19,0
81,0
67,0
83,5
30
S 3UT R
♣T
8
-200
-200
-36,0
36,0
36,0
14,0
86,0