+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 59: Julie Sigsgaard (Rødovre Bridgeklub) - Andreas Plejdrup (Københavns Bridge Klub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Helle Jacobsen - Niels Rasmussen
N 4♠
♣J
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
20,0
60,0
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Ginette Blansjaar - Erik Christensen
V 7♠
♥
3
13
-2210
-2210
-49,0
-49,0
49,0
1,0
99,0
-4,0
48,0
4
V 3♠
♥
5
11
-200
-200
45,0
45,0
-45,0
95,0
5,0
5
NS
Maria Dam Mortensen - Viktor Kolding
S 4♠
♥
A
12
680
680
34,0
34,0
-34,0
84,0
16,0
66,0
83,0
6
V 3UT
♠A
6
300
300
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
7
NS
Patrycia Liberski - Jess Tillge
N 5♠
♣5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-36,0
32,0
8
V 3
♥
♠A
9
-140
-140
-26,0
-26,0
26,0
24,0
76,0
9
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
N 2
♥
♠T
9
140
140
-9,0
-9,0
9,0
41,0
59,0
24,0
62,0
10
S 3UT
♦
2
11
660
660
33,0
33,0
-33,0
83,0
17,0
11
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
S 3♣
♥
J
8
-50
-50
37,0
37,0
-37,0
87,0
13,0
66,0
83,0
12
V 2♣
♥
9
9
-110
-110
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
13
NS
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
S 6UT
♠7
13
1470
1470
29,0
29,0
-29,0
79,0
21,0
28,0
64,0
14
Ø 4
♥
♣Q
9
50
50
-1,0
-1,0
1,0
49,0
51,0
15
NS
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
S 6
♦
♦
T
11
-100
-100
-42,8
-42,8
42,8
7,2
92,8
-4,8
47,6
16
N 4
♥
♠A
9
-50
-50
38,0
38,0
-38,0
88,0
12,0
17
NS
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
S 6UT
♠2
11
-50
-50
-35,0
-35,0
35,0
15,0
85,0
-79,0
10,5
18
S 6♣ D
♥
A
10
-500
-500
-44,0
-44,0
44,0
6,0
94,0
19
NS
Bodil Schrøder - Peter Krogh
Ø 4♠ D
♥
7
9
200
200
1,0
1,0
-1,0
51,0
49,0
33,0
66,5
20
S 3UT
♣9
11
660
660
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
21
NS
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
-28,0
28,0
22,0
78,0
-70,0
15,0
22
Ø 3UT
♦
T
10
-630
-630
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
23
NS
Birgitte Rønn - Christian Snabe
V 4
♥
D
♣J
7
800
800
48,0
48,0
-48,0
98,0
2,0
63,0
81,5
24
Ø 4♠
♥
6
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
NS
Merete Schøller - Henrik Frøkjær
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
8,2
54,1
26
N 4♠ D
♣A
8
-500
-500
11,2
11,2
-11,2
61,2
38,8
27
NS
Christina Lund Madsen - Carl-Johan Mortensen
S 2UT
♦
6
10
180
180
18,0
18,0
-18,0
68,0
32,0
-24,0
38,0
28
V 4
♥
♠6
10
-420
-420
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
29
NS
Birthe Holm - Jan Holm
S 4♠
♣8
10
620
620
35,0
35,0
-35,0
85,0
15,0
66,0
83,0
30
V 3UT
♣7
6
150
150
31,0
31,0
-31,0
81,0
19,0