+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 55: Sara Stephansen (Holstebro Bridgeklub) - Erik Skov-Jensen (Ulfborg/Vemb Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Susanne Gydesen - Torben Ebbesen
S 4♠
♣8
9
-50
-50
-6,0
-6,0
6,0
44,0
56,0
20,0
60,0
2
S 4
♥
♠A
10
620
620
26,0
26,0
-26,0
76,0
24,0
3
NS
Else Lentz - Jens Abildgaard Jensen
V 6♠
♥
6
13
-1460
-1460
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-62,0
19,0
4
V 4♠
♦
7
12
-680
-680
-29,0
-29,0
29,0
21,0
79,0
5
NS
Ann Jensen - Jesper Rosenberg Stokholm
Ø 5
♥
♦
A
8
150
150
4,0
4,0
-4,0
54,0
46,0
-31,0
34,5
6
Ø 4
♦
♥
9
11
-150
-150
-35,0
-35,0
35,0
15,0
85,0
7
NS
Ella Rosthøj - Andreas Rolf-Larsen
N 4♠
♦
5
12
680
680
-10,0
-10,0
10,0
40,0
60,0
-15,0
42,5
8
N 4
♦
♥
4
8
-100
-100
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
9
NS
Susan Hjorslev Lund - Michael Staub
N 4
♥
D
♥
A
8
-300
-300
-50,0
-50,0
50,0
0,0
100,0
-90,0
5,0
10
N 4
♥
♦
5
9
-100
-100
-40,0
-40,0
40,0
10,0
90,0
11
NS
Bodil Schrøder - Peter Krogh
Ø 3
♥
♦
2
10
-170
-170
-15,0
-15,0
15,0
35,0
65,0
-37,0
31,5
12
Ø 1UT
♠7
11
-210
-210
-22,0
-22,0
22,0
28,0
72,0
13
NS
Katrine Martensen-Larsen - Flemming Poulsen
N 6UT
♣J
12
1440
1440
-4,0
-4,0
4,0
46,0
54,0
-36,0
32,0
14
Ø 3
♥
♦
Q
9
-140
-140
-32,0
-32,0
32,0
18,0
82,0
15
NS
Birgitte Rønn - Christian Snabe
S 5
♦
♦
T
11
600
600
-29,6
-29,6
29,6
20,4
79,6
-22,6
38,7
16
Ø 3♠
♣A
11
-200
-200
7,0
7,0
-7,0
57,0
43,0
17
NS
Merete Schøller - Henrik Frøkjær
S 3UT
♦
8
10
430
430
-2,0
-2,0
2,0
48,0
52,0
22,0
61,0
18
V 5
♦
♠K
10
50
50
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
19
NS
Christina Lund Madsen - Carl-Johan Mortensen
N 4
♥
♠A
10
420
420
27,0
27,0
-27,0
77,0
23,0
-15,0
42,5
20
N 4
♥
♥
T
9
-100
-100
-42,0
-42,0
42,0
8,0
92,0
21
NS
Birthe Holm - Jan Holm
V 4♠
♣K
10
-420
-420
24,0
24,0
-24,0
74,0
26,0
29,0
64,5
22
Ø 3UT
♣T
9
-600
-600
5,0
5,0
-5,0
55,0
45,0
23
NS
Sussie Rasmussen - Lars Faurschou Mathiesen
V 4
♥
♣J
8
200
200
11,0
11,0
-11,0
61,0
39,0
26,0
63,0
24
Ø 4♠
♥
T
10
-420
-420
15,0
15,0
-15,0
65,0
35,0
25
NS
Helle Simon Elbro - Henrik Rübner-Petersen
N 4♠
♦
T
11
450
450
-3,0
-3,0
3,0
47,0
53,0
-41,8
29,1
26
V 4
♥
D
♠3
10
-790
-790
-38,8
-38,8
38,8
11,2
88,8
27
NS
Pia Larsen - Thomas Nielsen
S 3UT
♦
6
8
-50
-50
-39,0
-39,0
39,0
11,0
89,0
-44,0
28,0
28
S 3♠
♦
A
7
-200
-200
-5,0
-5,0
5,0
45,0
55,0
29
NS
Annette Prehn - Jan Petersen
N 3♠
♥
T
9
140
140
16,0
16,0
-16,0
66,0
34,0
33,0
66,5
30
V 1UT
♣7
5
100
100
17,0
17,0
-17,0
67,0
33,0