+
Turnering #2
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Turneringsoversigt
Startliste
Sektion 1
Sektion 2
Resultater
Sektion 1
Sektion 2
Handicapscore
Sektion 1
Sektion 2
Runderesultater
Sektion 1
Sektion 2
Spilresultater
Sektion 1
Sektion 2
Kortfordeling
Sektion 1
Sektion 2
Turneringsoversigt
Personligt regnskab for par 51: Bente Pedersen (Pandrup Bridgeklub) - Christian Uldal (Pandrup Bridgeklub)
DM Mixed par semifinale, A-rækken
Parturnering
Dato: 08-07-2022
Tid: kl. 13:00 - kl. 17:00
Spil
/
Runde
Led
Modstandere
Kontrakt
Udspil
Stik
Score
NS
ØV
Score
Point
NS
ØV
Point
Pct
NS
ØV
Runde
Runde %
1
NS
Janne Bøgh - Jesper Seidelin Bøgh
S 4♠
♣8
8
-100
-100
-41,0
-41,0
41,0
9,0
91,0
-78,0
11,0
2
V 2♠
♥
A
6
100
100
-37,0
-37,0
37,0
13,0
87,0
3
NS
Mette Koefoed - Ole Plam
V 6♠
♠4
13
-1460
-1460
-33,0
-33,0
33,0
17,0
83,0
-1,0
49,5
4
V 1♠
♣6
12
-230
-230
32,0
32,0
-32,0
82,0
18,0
5
ØV
Kirstine Lintrup Hermann - Torben Sværke
Ø 4
♥
♦
K
9
50
50
-32,0
32,0
32,0
18,0
82,0
49,0
74,5
6
Ø 3
♦
♥
5
10
-130
-130
-17,0
17,0
17,0
33,0
67,0
7
ØV
Annette Frydenlund Rosthøj - Henrik Frydenlund Rosthøj
N 5♠
♦
5
12
680
680
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0
3,0
51,5
8
N 4
♦
♥
7
9
-50
-50
7,0
-7,0
-7,0
57,0
43,0
9
ØV
Karin Risom - Peter Jacobsen
N 2
♥
♠T
9
140
140
-9,0
9,0
9,0
41,0
59,0
20,0
60,0
10
N 4
♥
♣7
10
620
620
-11,0
11,0
11,0
39,0
61,0
11
ØV
Kathrine Borregaard - Tonni Kjær
Ø 3
♥
♣K
10
-170
-170
-15,0
15,0
15,0
35,0
65,0
65,0
82,5
12
Ø 3UT
♦
6
10
-430
-430
-50,0
50,0
50,0
0,0
100,0
13
ØV
Anne Mette R Schaltz - Troels Kristensen
S 6UT
♣9
12
1440
1440
-4,0
4,0
4,0
46,0
54,0
5,0
52,5
14
Ø 3
♥
♣Q
8
50
50
-1,0
1,0
1,0
49,0
51,0
15
ØV
Nanny Pabst - Jørgen Anker Pabst
S 5
♦
♠A
12
620
620
-8,2
8,2
8,2
41,8
58,2
6,2
53,1
16
N 6
♦
D
♠A
10
-300
-300
2,0
-2,0
-2,0
52,0
48,0
17
ØV
Tatyana Trendafilova - Kjeld Hansen
S 3UT
♦
8
11
460
460
22,0
-22,0
-22,0
72,0
28,0
-25,0
37,5
18
N 4♠
♦
A
9
-100
-100
3,0
-3,0
-3,0
53,0
47,0
19
ØV
Lis Svendsen - Benny Svendsen
N 4
♥
♦
K
10
420
420
27,0
-27,0
-27,0
77,0
23,0
15,0
57,5
20
S 6
♥
♦
T
11
-100
-100
-42,0
42,0
42,0
8,0
92,0
21
ØV
Lise Jensen - Claus Madsen
V 4♠
♣K
11
-450
-450
-28,0
28,0
28,0
22,0
78,0
23,0
61,5
22
Ø 3UT
♦
T
9
-600
-600
5,0
-5,0
-5,0
55,0
45,0
23
ØV
Stense Farholt - Henrik Caspersen
S 3♠ D
♥
A
7
-500
-500
-41,0
41,0
41,0
9,0
91,0
3,0
51,5
24
Ø 3♠
♥
2
11
-200
-200
38,0
-38,0
-38,0
88,0
12,0
25
ØV
Lida Hulgaard - Lars Peter Damgaard
S 4♠
♥
Q
11
450
450
-3,0
3,0
3,0
47,0
53,0
-8,2
45,9
26
N 4♠ D
♣A
8
-500
-500
11,2
-11,2
-11,2
61,2
38,8
27
ØV
Kate Reiter - Frank Paaskesen
S 2UT
♠9
9
150
150
6,0
-6,0
-6,0
56,0
44,0
15,0
57,5
28
N 4♠
♥
J
7
-300
-300
-21,0
21,0
21,0
29,0
71,0
29
ØV
Lotte Skaanning - Henning Østergaard
N 4♠
♥
4
8
-200
-200
-31,0
31,0
31,0
19,0
81,0
41,0
70,5
30
V 2♣
♣7
8
-90
-90
-10,0
10,0
10,0
40,0
60,0